نتانیاهو نگران توافق بایدن و ایران است
۱۱۱۰۸۱۹
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
۱۲۹۹
اکسیوس در تحلیلی به اختلاف نظر اسرائیل و آمریکا در خصوص احیای برجام پرداخت.

ایلنا به نقل از آکسیوس: اکسیوس در تحلیلی به اختلاف نظر اسرائیل و آمریکا در خصوص احیای برجام پرداخت.

با ورود گفتگوهای هسته ای در وین به مرحله حساس، شکاف‌ها و سوظن‌ها در مورد ایران بین دولت اسرائیل و دولت بایدن در حال افزایش است. هر دو طرف می‌خواهند از نوعی جنگ که در جریان مذاکرات بر سر توافق سال ۲۰۱۵بوجود آمده است جلوگیری کنند، اما در خلوت، در هر دو طرف ناامیدی در مورد عدم اعتماد، هماهنگی و شفافیت رو به رشد وجود دارد.

در بین دور اول و دوم مذاکرات هسته ای - که ایالات متحده امیدوار است منجر به ترمیم توافق شود و اسرائیل امیدوار است شکست بخورد - یک اقدام آشکار خرابکاری اسرائیلی منجر به انفجار در تأسیسات هسته ای نطنز ایران شد.

دو روز بعد، مقامات ارشد ایالات متحده و اسرائیل برای دور دوم مذاکرات استراتژیک در مورد ایران دیدار کردند.

طبق گفته دو مقام اسرائیلی درگیر در مذاکرات، مشاور امنیت ملی اسرائیل این نگرانی را مطرح کرد که ایالات متحده در طول دیپلماسی ایران، مواضع دولت اسرائیل را در نظر نمی گیرد.

اسرائیلی ها بر حق و وظیفه خود در دفاع از اسرائیل در برابر ایران تأکید کردند.

از یک سو: اسرائیلی ها ادعا می کنند که دولت بایدن درمورد پیشنهادهایی که در وین ارائه می دهد کاملاً شفاف نبوده است

از سوی دیگر یک مقام ارشد دولت بایدن با ادعای اینکه مقامات ارشد ایالات متحده و اسرائیل به طور مداوم در رایزنی های نزدیک شرکت کرده اند ، این ادعاها را پس زدند. این مقام آمریکایی گفت: "ایالات متحده و اسرائیل این گفتگوی نزدیک و صریح را ادامه خواهند داد."

دفتر نخست وزیر اسرائیل از گفتگو در مورد مذاکرات خود با دولت بایدن خودداری کرد.مقامات ارشد امنیت ملی اسرائیل هفته آینده برای گفتگو در مورد ایران به واشنگتن می روند.نخست وزیر بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه جلسه ای با این مقامات و همچنین وزیر دفاع بنی گانتز و وزیر امور خارجه گابی اشکنازی تشکیل می دهد تا درباره سیاست های ارائه شده در واشنگتن گفتگو کند.

یکی از دستیاران ارشد نتانیاهو گفت: اندازه شکاف با ایالات متحده تنها پس از دیدارهای حضوری هفته آینده مشخص خواهد شد. "

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج