محمد مهاجری: گاندو، محصول منافقین است!
۱۱۱۱۰۴۵
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
۳۹۳۶
حسن داعی‌الاسلام از کادرهای برجسته منافقین است که از 40 سال پیش در امریکا به سر می‌برد. برادرش حسین نیز، که از کادرهای بالای سازمان است، در اروپا زندگی می‌کند. ملات اصلی فیلمنامه سریال گاندو، کپی همان حرف‌هایی است که برادران داعی‌الاسلام (به خصوص حسن) در فضای مجازی منتشر کرده یا در سخنرانی‌هایشان مطرح کرده‌اند یا به روش‌های مختلف تحت عنوان «محرمانه» برای پرونده‌سازها فرستاده‌اند و آن‌ها هم ساده‌لوحانه باور کرده‌اند! در واقع، نفوذ صورت گرفته اما به صورت معکوس!

جماران: محمد مهاجری، فعال اصولگرا، در یادداشتی نوشت: «​از همان روزهایی که قطار مذاکرات برجام روی ریل قرار گرفته بود و فضا به سمت لغو تحریم‌ها پیش می‌رفت، به طور شگفت‌انگیزی شایعاتی درباره افراد نفوذی در تیم برجام در محافل سیاسی خاص رد و بدل می‌شد. آن‌ها که شایعات را می‌ساختند پیش از آن هم در بعضی مقاطع، از کلیدواژه نفوذ استفاده کرده بودند.

این تیم که آدم‌های گمنامی هم نبودند، اطلاعاتی را که درباره افراد تیم مذاکره وجود داشت جمع‌آوری کرده بودند. در جلسات خصوصی صراحتا می‌گفتند نباید بگذاریم برجام جان سالم به‌در برد. پرونده‌سازی را شروع کردند. پوشه‌هایی در رنگ‌های متعدد تهیه شد و هر رنگ به یک قشر از اعضای تیم مذاکره اختصاص یافت.

نه واژه «نفوذ» حرف تازه‌ای بود، نه در ادبیات سیاسی کشور ما واژه «نفوذی» ناشناخته می‌نمود. فیلم‌های پلیسی‌اطلاعاتی زیادی از دهه‌های 60 و70 به صورت نوار VHS توزیع شده بود. فیلم‌های انگلیسی، امریکایی یا روسی، با ظرافت توانسته بودند نسل انقلابی را با موضوع نفوذ آشنا کنند. فقط کافی بود اسم فرد یا افرادی مطرح شود و برچسب نفوذی به آن‌ها الصاق شود؛ بعدش همان جوان‌هایی که فیلم‌های متعدد تماشا کرده بودند، قصه فیلمی را که یک جریان سیاسی شاخص می‌خواست تولید کند در ذهن‌شان تعریف می‌کردند.

محمد مهاجری: گاندو، محصول منافقین است!

در واقع، داستان‌نویسان یک قصه خیالی می‌بافتند و با مشابه‌انگاری یک چهره سیاسی، فرهنگی، نظامی و... با یکی از آدم‌منفی‌های فیلم‌ها نتیجه را به همان‌جا که می‌خواستند می‌بردند.

اتاق‌های فکر، کارشان سرهم‌بندی اطلاعات آشکار، و تلاش برای کسب اطلاعات پنهان بود. گاهی اطلاعاتی که به صورت ناقص از یک منبع مثلا امنیتی پیدا می‌شد، ناشیانه با اطلاعات آشکار جمع و تفریق می‌شد و نتیجه‌اش همان می‌شد که از اول قرار بود باشد.

در برجام، چون مسئولان ارشد تیم مذاکره مورد تأیید نظام و بزرگان بودند، تیغ مخالفان کارگر نیفتاد؛ اما باز هم از پرونده‌سازی در امان نماندند. چاره کار اما در این بود که در رده‌های چندم تیم مذاکره افرادی را پیدا کنند و به آن‌ها برچسب نفوذی بزنند. یافتن چنین افرادی کار سختی نبود چون تیم مذاکره از افرادی نه برای کارهای محرمانه که در امور حقوقی و اداری کمک می‌گرفت که لزوما علیه‌السلام نبودند. تیم مذاکره با رعایت حفاظت لازم آن‌ها را به کار می‌گرفت.

در کوران مذاکرات سخت و همان هنگام که تیم مذاکره در نفس‌گیرترین جلسات سرگرم یکی به دو کردن با 5+1 بود، تیم دیگری با آرامش کامل، بهترین فرصت را برای پرونده‌سازی پیدا کرده بود تا اطلاعات مربوط به افراد را جمع‌آوری کند و در بولتن‌های پرزرق و برق برای افراد زودباور بفرستد.

موقیت مذاکرات برجام خشم این افراد را برانگیخت به طوری که در فاز بعدی تصمیم گرفتند از طریق مرتبطان با مراکز قدرت، اطلاعات‌شان را در زرورق بپیچند و با آمیختن دروغ و راست، مقدمه بدنام کردن کل تیم مذاکره را فراهم کنند.

اطلاعات پرونده‌سازان از کجا آمده بود؟

ایرانیان خارج از کشور، گرایش‌های مختلف سیاسی دارند؛ حتی آن‌هایی که نسبتا وطن‌پرست هستند با یکدیگر اختلاف و دعوا دارند. تقریبا شبیه همین حالتی که گروه‌های سیاسی در داخل دارند. طبیعتا اختلافات آن‌ها را به تخریب یکدیگر می‌کشاند و هر گروه سعی می‌کند دیگری را بدنام کند و مثلا از چشم حکومت ایران بیندازد. این افراد، هیچ‌کدام‌شان، مورد اعتماد نظام نیستند اما از ظرفیت‌شان به دلایل مختلف در مسائل دیپلماتیک استفاده می‌شود. تیم برجام نیز با همین رویکرد آن‌ها را به کار گرفته بود.

جریان نایاک، برادران نمازی و... در این زمره بودند. نقاط ضعف آن‌ها از چشم دور نمانده بود اما نقاط قوت‌شان می‌توانست برای ایران فرصت‌سازی کند و اتفاقا چنین هم شد. در عین حال رقابت‌های بین آن‌ها (که بخشی از آن از روی حسادت و بخشی دیگر برای منافع شخصی بود) باعث افشاگری‌هایی علیه یکدیگر شد که همین اطلاعات، برای پرونده‌سازان، نقش وحی مُنزل را پیدا کرد. اطلاعاتی که قاعدتا نباید برای سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان پشیزی ارزش می‌داشت.

نفوذ معکوس

در میان ایرانیان خارج از کشور چه کسانی از موفقیت برجام آسیب می‌دیدند؟ روشن است که گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در صدر زیان‌دیدگان بود؛ چون ثمره سال‌ها تلاش برای دور کردن ایران از قطب‌های مختلف دنیا را در آستانه نابودی می‌دید. چه کاری می‌توانست بکند تا زحماتش بر باد نرود؟ بازی دوگانه‌ای را آغاز کرد. یک کارش جاسوسی در حوزه‌های مختلف بود که از قبل شروع کرده بود؛ کار دومش قرمز کردن برخی از کسانی بود که با تیم مذاکره همکاری می‌کنند. برای این کار انگیزه شخصی هم داشت. زیرا برخی از این افراد، همان‌هایی بودند که سال‌های قبل، به ایران کمک کرده بودند تا اسم منافقین در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد.

منافقین از یک روش دیرینه استفاده کردند و پوست خربزه را زیر پای پرونده‌سازان انداختند. در حالی که پرونده‌سازها دربه‌در دنبال آدم‌های به اصطلاح نفوذی بودند، منافقین بدون اینکه شک‌برانگیز شوند، اطلاعات فریب را به پرونده‌سازان منتقل کردند.

گاندو، محصول منافقین

منافقین، خرسند از این‌که توانسته بودند بدبینی و سوءظن نسبت به مسئولان دیپلماسی کشور را القا کنند، باید آخرین تیتر ترکش را هم به چله کمان می‌گذاشتند.

این بار مأموریت به برادران داعی‌الاسلام محول شد. حسن داعی‌الاسلام از کادرهای برجسته منافقین است که از 40 سال پیش در امریکا به سر می‌برد. برادرش حسین نیز، که از کادرهای بالای سازمان است، در اروپا زندگی می‌کند. مرور مواضع و اظهارات این دو برادر (حتی در اخبار آشکار) کاملا گویای آن است که ملات اصلی فیلمنامه سریال گاندو، کپی همان حرف‌هایی است که برادران داعی‌الاسلام (به خصوص حسن) در فضای مجازی منتشر کرده یا در سخنرانی‌هایشان مطرح کرده‌اند یا به روش‌های مختلف تحت عنوان «محرمانه» برای پرونده‌سازها فرستاده‌اند و آن‌ها هم ساده‌لوحانه باور کرده‌اند! در واقع، نفوذ صورت گرفته اما به صورت معکوس!

«نفوذ» واژه‌ای بود که رهبر معظم انقلاب نیز هوشیاری مسئولان در مناصب مختلف را نسبت به آن مورد تأکید قرار داده بودند. آن‌ها که باید این بیان معظم‌له را عملیاتی می‌کردند، گاه در فهم مصداق‌ها دچار اشتباه شدند و با اطلاعات فریب، فریب خوردند. سیستم‌های امنیتی از تشکیلاتی بهره‌مندند که از نیروهایشان در برابر چنین فریب‌هایی حفاظت می‌کنند. گرچه اطلاعات مربوط به این کیس‌ها کاملا سری است، بعید است هوشمندی آن‌ها متوجه نفوذ معکوس و فریب اطلاعاتی نشده باشد.

... پرونده‌سازان و گاندوسازان بازی را به منافقین باختند. در حالی که حسن داعی‌الاسلام، با تماشای قسمت‌های مختلف «گاندو» با سرکشیدن جام شرابش روی کاناپه کنار اتاق پذیرایی آپارتمان خود در امریکا موفقیتش را جشن می‌گرفت، گاندوسازان هم سرخوش از این‌که نفوذی‌ها! را شکار کرده‌اند، مسحور صدای کف و سوت ساده‌دلان سیاسی شدند؛ صدایی که نمی‌گذاشت قهقهه مستانه حسن داعی‌الاسلام به گوش‌شان برسد.

پی‌نوشت: رفتار عجیب صداوسیما و به خصوص شبکه پرس‌تی‌وی، متعلق به رسانه ملی، در روزهای اخیر و در جریان مذاکرات وین، ذهن جست‌وجوگر را به آن سو می‌برد که گویا طراحان اصلی گاندو، بازی جدید خود را در وین طراحی کرده‌اند.

در حالی که تلویزیون مکررا در برنامه‌هایش به تیم مذاکره ایرانی در وین حمله می‌کند، ناگهان پرس‌تی‌وی ادعا می‌کند «منبع مطلع» خبرهایی از داخل جلسات به او می‌دهد! ظن کاملا منطقی آن است که منافقین این بار هم فضای رسانه‌ای صداوسیما را در دست گرفته‌اند و به سمت و سوی خودشان هدایت می‌کنند. هرچند خوش‌بینانه‌ترین فرض این است که فریب‌خوردگان‌شان در صداوسیما آدم‌های ساده‌لوحی هستند که بی‌جیره و مواجب، دیگ حلیم سازمان تروریستی منافقین را هم می‌زنند، فرض واقع‌بینانه‌تر، ذهن را به گزینه‌های خطرناکی سوق می‌دهد که نمونه کارهایش را در حادثه اخیر نطنز و پیش از آن، ترور شهید فخری‌زاده، دیده بودیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 106
در انتظار بررسی:16
Iran (Islamic Republic of)
18:24 - 1400/02/03
هر چیزی که واقعیت جامعه و کشور ما رو بیان کنه از دید مسئولین کشور محصول منافقین و معاندین و مخالفین است .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
گاندو مزخرفترین سریال تاریخ ایرانه
محصول توهم و خیال و دروغ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
اخه جنابعالی ازکجامیفهمی که چی راسته وچی دروغ
الناز
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
دقیقا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
گاندو مسئولان منافق را تفشا می کند.
متاسفین
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
منافق خودتون هستید
بی وجدان ها
بهترین فیلم از رسوایی شما هاس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
۲۰:۰۰ از سوزش شما معلومه راست بوده خخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
۲۰:۰۳ شما از کجا میفهمی؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
سلام گاندو
منتظر برنامه های شما هستیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
هر چی که پته ی شما را بریزه بیرون کار منافقینه ؟؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
گاندو واقعیت خیانت مسئولانه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
تو چیکار کردی بلا که میترسی ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
اختلاس کار کیه رانت کار کیه ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
18:24 - 1400/02/03
خخخخچقدرروداری چرانتونستین جواب گاندویهاروبدین چراقسمت۳ نزاشتین پخش بش چراشکایت نمیکنیدخودتونیدههه
Iran (Islamic Republic of)
18:25 - 1400/02/03
اره شما درست میگی.مردم گوشهای مخملی دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
از وقتی این دولت سرکار اومد خیری ندیدیم حالا این آقو فکر میکنه همین الان ما به ایران اومدیم وبی خبریم، برو سیاه خودتی ،از گاندو بشدت حمایت میکنم
Iran (Islamic Republic of)
18:28 - 1400/02/03
کی راست میگه.این طرفی ها یا اون طرفی ها؟چپ یا راست؟خدا بخیر کنه تو این آشفته بازار.
Iran (Islamic Republic of)
18:28 - 1400/02/03
مکه‌کارگردان‌گاندو‌نگفته‌اماده‌مصاحبه‌هستم‌بفرمائید.انگ‌منافق‌نزنید
پاسخ ها
الناز
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
لایک
Iran (Islamic Republic of)
18:28 - 1400/02/03
فک کنم این بودجه برترین رو میده. روزی چندتا خبر ازش میرن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
برترین ها اصلاح طلبه دیگه.
یادتونه جمایت هاش از روحانی؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
برترین ها میگردی میگردی که ببینید کی یه توییت یا مقاله توی روزنامه ها و خبرگزاری های مورد علاقتون به طرفداری از دولتتون و برجامش نوشته که شماها هم بذاریدش اینجا... شماهایی که ادعای بیطرفیتون میشه یه کم هم توییت و مقاله های بقیه رو بذارید اونا مثل اینا که کرت نمیگن... برترین ها دوره شماها هم همزمان با رئیس‌جمهورتون ایشالله تمام میشه اونوقت دیدن دارید
ندا
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
چرا اگر راست میگید با کارگردان گاندو مناظره نمیگذارید تا راست ودروغ مشخص بشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
آفرین به نظرت این آدم نه اینورییه نه انوری معلوم نیست با خودش چند چنده
Iran (Islamic Republic of)
18:29 - 1400/02/03
تو را چند خریدند . اینهمه اعتراف و فرار به خارج چی میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
حالا که ایشون اصولگراست که با سند حرف میزنه. اصلاح طلب که نیست فحش بدین.صدا و سیمای میلی اولش نیست که از این فیلما میسازد. همیشه خلاف منافع ملت کار میکند
Iran (Islamic Republic of)
18:31 - 1400/02/03
هرشخص وگروهی که برضدمردم وکشورقدم برمیدارند،رسوایی برایشان نزدیک است.
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1400/02/03
والله تو ایران بدتر از نتانیاهو داریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
اصلاح طلب ها سرمایه اسرائیل توی ایران هستن خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1400/02/03
اوضاع اقتصادی را درست نکردید مردم خودشان دست بکار میشن اونموقع جلو خشم مردم میتونید بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1400/02/03
نفوذی که شما باشی
معلومه منافقین ما میشیم
United Arab Emirates
18:34 - 1400/02/03
صداوسیمای میلی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
کامنت میلی
Iran (Islamic Republic of)
18:40 - 1400/02/03
نتیجه برجام چی شد؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
هیچ
Iran (Islamic Republic of)
18:42 - 1400/02/03
هر کس که بر ضد رفاه این مردم صحبت میکنه منافقه، الانم هر کسی که بر ضد مذاکرات حرفی میزنه مطمئن باشید یا منافقه یا کاسبیش در خطره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
18:42 - 1400/02/03
دقیقاااا تحلیل درستی است ..مجاهدین قلابی همدست صداسیما شدن
Iran (Islamic Republic of)
18:48 - 1400/02/03
برترین ها لطفا از این مهاجری ، ابطحی ،عبدی ، زیبا کلام
پیامی نگذارید
چون کاری که از دستشون برنمیاد هیچ فقط رو مخ هستن
پاسخ ها
ferishon
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
تاجزاده و حجاریان و مطهری یادت رفت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
متاسفانه نمیتونه چون همفکراشن
Iran (Islamic Republic of)
18:49 - 1400/02/03
آقای مهاجری تو دیگه اینقدر کم لطفی نکن ! یعنی همه دولتمردان ما منافق هستند؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Ukraine
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
نیستند؟
United States of America
18:51 - 1400/02/03
آره
بازی گران هم انگلیسی بودن
نویسنده هم کانادا بود و...
Iran (Islamic Republic of)
18:53 - 1400/02/03
طرف چوپ را برمیدارد دزده حساب کار خودش میکند حالا تو چرا ناراحتی نکنه شما هم بله
Iran (Islamic Republic of)
18:58 - 1400/02/03
محمد مهاجری اصلا اصولگرا نیست
نفوذی در بین اصولگرایان است
Iran (Islamic Republic of)
19:01 - 1400/02/03
چون حقیقته مال منافقین دستتون رو کرده بد شده
Iran (Islamic Republic of)
19:01 - 1400/02/03
اینا پشت صحنه دستشون تو همه!
Iran (Islamic Republic of)
19:07 - 1400/02/03
این آقا از نفوذیهای اصلاح طلب در جبهه اصول گرا و پایداریست
Iran (Islamic Republic of)
19:14 - 1400/02/03
حقیقت تلخ است.... دیگه زمان کتمان و سانسور تمام شده
Iran (Islamic Republic of)
19:14 - 1400/02/03
واقعیت را گفتی مهاجری
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
رگباری نذار خخخ
Iran (Islamic Republic of)
19:19 - 1400/02/03
من آخرش نفهمیدم طرفدار کدوم جناحی شما ادم دورویی هستی یعنی خود منافق
Iran (Islamic Republic of)
19:26 - 1400/02/03
درود بر شرفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
شرف ؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
19:33 - 1400/02/03
ای بابا...تحلیل پشت تحلیل.حرف وحرف وحرف
Iran (Islamic Republic of)
19:34 - 1400/02/03
متاسفم برای آنها؟واقعا چه تهمت بزرگی برای سازندگان گروه جوان گاندو؟؟حقیقت مگر تلخ بود؟خودتان بیشتر منافق هستید
Iran (Islamic Republic of)
19:35 - 1400/02/03
تا باشه از این منافقینی که با یه سریال اینجوری دست دولت محبوبتون رو کنه.. مهاجری مثل اینکه تووو بیشتر خبر داری که حسن داعی دالاسلام چجوری گاندو رو تماشا میکنه.... رفتار های همتون شده مثل زمان امضای برجام که خودتون به آب وآتیش میزدید از چیزی دفاع کنید که از یه خطش اطلاع نداشتید و هنوز هم ندارید
Iran (Islamic Republic of)
19:40 - 1400/02/03
هرکس مخالف شماست منافقه؟
Iran (Islamic Republic of)
19:41 - 1400/02/03
صراحتا نام ببرید اگر راستگو هستید
Iran (Islamic Republic of)
19:42 - 1400/02/03
آبو بریز همونجایی که میسوزه آقای مهاجری...
کاملا مشخصه که گاندو مثل آبی تو لونه مورچگان بوده...
خیلی تلاش نکن ماله بکشی برادر همه متوجه شدن قضیه چی بوده...
Iran (Islamic Republic of)
19:49 - 1400/02/03
خدا وکیلی منافق تر از شما و دارودستتان روی کره زمین وجود دارد 24 سال گروه شما به کسور با دودوزه بازی و نیرنگ به انقلاب و کشور و ملت و دین و ایین مردم خیانت کردید و در حق شهدا و جانبازان و ایثارگران و رزمندگان خیانت و جفاکردید بایستی تمام شماها بازخواست شوید
Iran (Islamic Republic of)
19:50 - 1400/02/03
جالبه اصلاح طلبان نیروی خودشون رو که آقای مهاجرانی باشه اصول گرا معرفی میکنن خنده داره
Iran (Islamic Republic of)
19:56 - 1400/02/03
سلام دیگه تمام شد منافق. موافق. اصلاح اصول دیگه این مردم است که بیدار شدند و جناب عالی ها و ژن خوب ها را داخل وخارج رسد و دنبال میکنند چقد بچه هآت را از ما سر. تر میگیرید
Iran (Islamic Republic of)
20:00 - 1400/02/03
چون داره شماهارلومیده
Iran (Islamic Republic of)
20:08 - 1400/02/03
بسیار تلویزیون برمامه های بدی دارد.من و خانواده گذاشتیم کنار دز انباری
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1400/02/03
واقعا از اون موی سفیدت خجالت نمیکشید !!!
چقدر ابن دنیا ارزش داره که اینجور برای رسیدن به اهداف شومو پلیدت داری دست و پا میزنی آقای مهاجری ؟!!!
متافق و دو رو شمایید که به اسم اصول گرایی و به کام اصلاح طلبان ...!!!
Iran (Islamic Republic of)
20:27 - 1400/02/03
باشه باشه همه منافقن تو خوبی.
Iran (Islamic Republic of)
20:30 - 1400/02/03
ببینیداین‌اقاحرفهاش‌چقدر‌باحاله‌کهروزنامه‌کیهان اخراجش‌کرد.این‌وسط‌پیدا‌کنید‌پرتقال‌فروشو
Iran (Islamic Republic of)
20:35 - 1400/02/03
منافق خودتی و هم فکران تو
Iran (Islamic Republic of)
20:55 - 1400/02/03
خطر گاندو سازان از منافقین بمراتب بدتر است !!! انواع و اقسام جاسوس توی نهادهایی که خودشون مسئولش هستن نفوذ کرده دنبال جاسوس توی مذاکرات میگردن
Iran (Islamic Republic of)
20:59 - 1400/02/03
گاندو دست منافقین داخلی را رو کرد
United States of America
21:03 - 1400/02/03
شریک دزد و رفیق قافله
Iran (Islamic Republic of)
21:03 - 1400/02/03
اره همه چی گل و بلبل هستش ارواح عمت
Iran (Islamic Republic of)
21:11 - 1400/02/03
یک نیروی ارزشی نیست .جواب این نفوذی لیبرال
را بدهد.اگر این ... به ۳۳ میلیون انقلابی توهین
میکند.کسی نیست .جوابش دهد.
Iran (Islamic Republic of)
21:20 - 1400/02/03
دقیقا همینه گل گفتی اگه دنبال نفوزی میگردین صدا وسیما رو یه بر رسی کنید
United States of America
21:25 - 1400/02/03
بجای گاندو،یک سریال طنزمی ساختن!مردم شادشونند!
Iran (Islamic Republic of)
21:37 - 1400/02/03
شما وطن فروشان واقعیتها را قبول ندارید منافق شماهستید که واقعیت براتون تلخ است
Iran (Islamic Republic of)
21:39 - 1400/02/03
حتی فیلم هایی که از روی واقعیت ساخته می شوند کلی توش اغراق میشود. چه برسد به اینکه یه عده مغزض بخواهند فیلمی بسازند‌ واقعا چرا درک نمی کنند . اسرائیل ناراحت، تندروها ناراحت ، منافقین ناراحت این قضیه پیچیده ای شده؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
21:46 - 1400/02/03
آقا یکی این بابا رو بگیره! این حسابی رد داده !
Iran (Islamic Republic of)
22:06 - 1400/02/03
نه نه اصلا جناب مهاجری چرا بهتان بر خورده خوب مگر بعضی از آقایون فکرش رو نمیکردنند که روزی چهره وافعشان رو خواهد شد نه جانم اشتباه نکن گاندو اتفاقا خیلی حرفه ای وداره از چهره واقعی منافقین رونمایی میکنه بله هرچه در این فیلم نشان داده مبشه جز واقعیت چیز دیگری نیست
Iran (Islamic Republic of)
22:13 - 1400/02/03
منافق شما هستید که پدر مردم در آوردید این تنها بخش کوچکی از چهره شما نشان داد لعنت به شما رای بی رأی
Iran (Islamic Republic of)
22:16 - 1400/02/03
این اقا راست میگه چون دستشون روشده!
Iran (Islamic Republic of)
22:49 - 1400/02/03
فکر نکنم برای چندر گازی که بهت می دهند تاقلم بزنی ارزش این ورراجی بلند بالا را داشته باشد مردم برعکس آن می گویند گاندو یک اقدام شجاعانه برای افشای حقایق است
Iran (Islamic Republic of)
22:51 - 1400/02/03
این آدم مزدور کجا اصولگراست این از ا... طلبان دوآتیشه است که برای مطرح کردن خودش به در و دیوار می زنه و اراجیف می بافه
Iran (Islamic Republic of)
22:51 - 1400/02/03
ان شاء الله که هیچ مسئول نفوذی نداشته باشیم.
ولی در عمل، رفتار، گفتار وخانواده چیز های دیگری به ملت دیکته می کنند
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1400/02/03
اگر گاندو سازان منافق هستن تو هم بی دین هستی
Iran (Islamic Republic of)
23:34 - 1400/02/03
اصلاح طلبان هم خود منافقان
Iran (Islamic Republic of)
23:37 - 1400/02/03
فکر کنم اقای محاجری ضربه مغزی شده است
Iran (Islamic Republic of)
00:18 - 1400/02/04
اگر جای دفاع داشتید تا کنون عوامل و برنامه ریز کندو را شکایت می‌کردید منافق که فقط منافقین نیستند می توان در هر دستگاهی باشد که هست
Iran (Islamic Republic of)
00:45 - 1400/02/04
اشتباه گفتی داداش گاندو برای منافقین است و شما ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
01:03 - 1400/02/04
مهاجری به جز یه آدم نون به نرخ روز خور بیش نیست
Iran (Islamic Republic of)
04:09 - 1400/02/04
یه بابایی به بچه اش میگه,کلاغها خبر آوردن یه چیزهایی میزنی میری اون بالا بالاها,بچه جون چی میزنی؟بچه میگه بابا.ناقلا اینجور که معلومه جنس تو ناب تره!چون زبون کلاغها رو هم میفهمی!!!!!حالا حکایت شما عزیز دل برادره؟چطوری همزمان از همه چی سر در میاری,الله اعلم
Iran (Islamic Republic of)
04:34 - 1400/02/04
این اصولگراست یا اصلاح طلب!؟
Iran (Islamic Republic of)
05:49 - 1400/02/04
کاری ب این که محصول منافقینه یا نیست ندارم
ولی شما هنوز هم ب تیم مذاکره کننده اعتقاد دارید؟
ملت ساده لوح ساده دل ساده زیست
Iran (Islamic Republic of)
07:42 - 1400/02/04
همتون با همید فقط این وسط ملت بدبختن که آویزون موندن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج