سندی که خروج از سوپرلیگ را دشوار می‌کند
۱۱۱۱۰۸۳
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
۱۰۹۵
اشپیگل از یک سند مهم در رابطه با رقابت‌های سوپرلیگ اروپا رونمایی کرده است.

ورزش سه: اشپیگل از یک سند مهم در رابطه با رقابت‌های سوپرلیگ اروپا رونمایی کرده است.

در ابتدای هفته خبری که مدتها در رابطه با آن بحث شده بود بالاخره رنگ و بوی رسمی به خود گرفت و 12 باشگاه بزرگ اروپایی طی بیانیه ای مشترک اعلام کردند که به زودی رقابت هایی موسوم به سوپر لیگ برگزار خواهد شد؛ مسابقاتی که گفته شد می تواند اقتصاد باشگاه ها را تا حدود زیادی زیر و رو کند و تحولات عظیمی در فوتبال اروپا ایجاد کند.

اما خبر برگزاری این رقابت‌ها با حمله تند بسیاری از نهادها از جمله یوفا و فیفا روبرو شد. از طرف دیگر حتی سیاست هم به صحنه ورود کرد و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، مخالفت خود را با برگزاری سوپر لیگ اعلام کرد. این اما پایان کار نبود و هواداران نیز به اشکال مختلف از این مسابقات انتقاد کرده و خواستار لغو آن شدند.

همه این مسائل باعث شد که طی روزهای اخیر باشگاه‌های حاضر در سوپرلیگ یکی پس از دیگری انصراف خود را از حضور در این رقابت‌ها اعلام کنند؛ در این میان برخی گزارش ها حاکی از آن بود که کنار کشیدن این تیم‌ها از سوپرلیگ عواقب سنگین مالی را برایشان به همراه خواهد داشت.

از طرف دیگر فلورنتینو پرز، رئیس پروژه سوپرلیگ، نیز در در دو مصاحبه رسمی خود حاضر نشد در رابطه با جریمه مالی تیم ها در صورت انصراف از رقابت ها حرفی به میان آورد. با این وجود اکنون اشپیگل از یک سند قابل توجه و مهم رونمایی کرده است.

سندی که خروج از سوپرلیگ را دشوار می‌کند

بر اساس قراردادی که اشپیگل منتشر کرده هر تیمی که از رقابت‌های سوپرلیگ انصراف دهد باید غرامت 150 میلیون یورویی بپردازد؛ در واقع اگر چنین مسئله ای صحت داشته باشد خروج تیم ها از این رقابت‌ها اصلاً کار آسانی نخواهد بود و باید دید که طی روزهای آینده چه واکنش هایی به این سند افشا شده وجود خواهد داشت و نهایتاً سرانجام پروژه سوپرلیگ چه می شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج