اخراج دیپلمات‌های روسیه از کشور‌های بالتیک
۱۱۱۱۰۹۱
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
۲۲۱۸
کشورهای حوزه بالتیک شامل لتونی، لیتوانی و استونی از اخراج دیپلمات های روسی از کشورهای خود به نشانه همبستگی با کشور چک که ۲۰ دیپلمات آن کشور از روسیه اخراج شده است، خبر دادند.

ایرنا: کشورهای حوزه بالتیک شامل لتونی، لیتوانی و استونی از اخراج دیپلمات های روسی از کشورهای خود به نشانه همبستگی با کشور چک که ۲۰ دیپلمات آن کشور از روسیه اخراج شده است، خبر دادند.

 به نقل از ریانووستی، وزارت امور خارجه لیتوانی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: لیتوانی به نشانه همبستگی با چک، دو دیپلمات سفارت روسیه در ویلنیوس را اخراج می کند.

در بیانیه دستگاه دیپلماسی لیتوانی آمده است : وزارت خارجه این کشور نماینده سفارت روسیه در ویلنیوس را احضار کرده و یادداشت با مضمون عنصر نامطلوب بودن دو تن از کارکنان این سفارتخانه به وی تسلیم کرد.

ادگار رینکویچ وزیر خارجه لتونی کشور دیگر حوزه بالتیک نیز امروز اعلام کرد که کشورش به نشانه همبستگی با متحدان چک خود در رابطه با نقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک ازسوی روسیه، یک نفر از دیپلمات های روسی در ریگا را اخراج می کند.

همچنین وزارت خارجه استونی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که یک نفر از اعضای سفارت روسیه در تالین عنصر نامطلوب شناخته شده که باید خاک استونی را ترک کند.

در همین حال امروز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مورد اخراج دیپلمات های روسی از کشورهای حوزه بالتیک گفت که دولت های این کشورها شک نداشته باشند که مسکو به اقدام ها پاسخ خواهد داد.

در اکتبر ۲۰۱۴(آبان ۱۳۸۳) چندین انفجار در یک کارخانه مهمات سازی منطقه وربتیچ در جنوب شرقی پراگ پایتخت جمهوری چک را به لرزه درآورد.

این انفجار منجر به کشته شدن دو کارمند یک شرکت خصوصی شد.

روسیه هر گونه نقش این کشور در حادثه انفجار در انبار مهمات در منطقه وربتیچ را رد کرده و آن را ادعای بی اساس خوانده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج