برخورد وزارت ارشاد با بساط پیش‌بینی فوتبال
۱۱۱۲۱۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
۳۱۷۰
یک مسؤول در وزارت ارشاد خبر داد:
یک مسؤول در وزارت ارشاد گفت: نظارت مستمر و نامحسوس بر فعالیت چاپخانه‌ها توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مانع از انتشار 80هزار برگه پیش‌بینی نتایج مسابقات فوتبال شد.
خبرگزاری ایسنا: سرپرست روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر افزود: این اداره کل همانطور که در زمان صدور مجوز فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری حساسیت لازم را در احراز صلاحیت‌های تخصصی و مورد نیاز از خود نشان می‌دهد، نظارت مستمر و دقیق بر عملکرد مجموعه‌های تحت نظارت خود را با جدیت پیگیری می‌کند تا این فعالیت‌ها از مسیر قانون خارج نشود.

فامه عاشوری با تاکید بر تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در جهت اجرای قانون اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن مسابقات جام جهانی، برخی از سودجویان درصدد سوء استفاده از جو حاکم بر جامعه خصوصا جوانان و فوتبال‌دوستان هستند تا با انتشار برگه‌های پیش‌بینی نتایج، با جلب اعتماد آنان از موقعیت به‌وجودآمده سوءاستفاده کنند.

او با غیرقانونی دانستن هرگونه انتشار و توزیع برگه‌های پیش‌بینی نتایج در مسابقات مختلف اعم از مسابقات جام جهانی، لیگ اروپا و داخلی، ضمن هشدار به فوتبال‌دوستان گفت: با نظارت دقیق و مستمر این اداره کل از انتشار این اقلام جلوگیری شد و چاپخانه‌هایی که درصدد انجام این کار بودند جهت طی مراحل قانونی به کمیته ساماندهی تخلفات چاپخانه‌ها معرفی شدند.

مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن تکذیب تعطیلی تعدادی از چاپخانه‌ها که برخی از رسانه‌ها به آن پرداخته‌اند از انجام مراحل اداری و قانونی تا صدور حکم برای این چاپخانه‌ها خبر داد که احکام ایشان ظرف مدت 24 ساعت آینده اعلام می‌شود.

عاشوری با بیان اینکه ممانعت از انتشار 80هزار برگه پیش‌بینی نتایج مسابقات فوتبال نشان از عملکرد صحیح و نظارت دقیق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران دارد، بر ادامه این بازرسی‌ها و نظارت‌های دقیق بر عملکرد چاپخانه‌ها و تشدید آن در این ایام اشاره کرد و از تمامی موسسات و مراکز فرهنگی و هنری تحت نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خواست تا بر اساس وظایف قانونی خود و در حیطه قانون حرکت کنند چرا که هرگونه تخلف و عبور از چارچوب قانونی جدی‌ترین برخورد را در پی خواهد داشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج