نصیری: نباید استکبارستیزی را ادامه دهیم
۱۱۱۴۰۸۰
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
۱۳۶۱
یک فعال سیاسی در کلاب‌هاوس خبرآنلاین گفت: از بعد الهیاتی اشخاصی با برجام مخالفت می‌کنند و باتغییر در سیاست خارجی مخالفند این ایراد به آن‌ها وارد نیست. شعار و الهیات استکبارستیزی که موتور سیاست خارجی ما بوده، بسیار نقد بر آن وارد است. این الهیات و شعار‌ها متاثر از مارکسیسم بوده است.

خبرآنلاین: یک فعال سیاسی در کلاپ هاوس خبرآنلاین گفت: از بعد الهیاتی اشخاصی با برجام مخالفت می کنند و باتغییر در سیاست خارجی مخالفند این ایراد به آنها وارد نیست. شعار و الهیات استکبارستیزی که موتور سیاست خارجی ما بوده، بسیار نقد بر آن وارد است. این الهیات و شعارها متاثر از مارکسیسم بوده است.

مهدی نصیری فعال سیاسی در کلاپ هاوس خبرآنلاین با موضوع مذاکره وین؛ ایا توافق نزدیک است؟ گفت: اگر متخصصان قانع کنند برجام و مذاکرات به نفع منافع ملی مردم ایران نیست من هم قانع می شوم. منافع ملی ایران توسعه و اقتصاد است. اقتصاد تقدیم وجودی بر ایدئولوژی دارد. ممکن است تقدم ارزشی با دین باشد ولی تقدم وجودی با اقتصاد است. اگر ثابت شود توسعه ایران و اقتصاد کشور متوقف بر برجام و موفقیت است، عنوان وجوب بر آن بار می شود.

این فعال سیاسی با اشاره به فشارهای مخالفان به دستگاه دیپلماسی کشور بیان کرد: از بعد الهیاتی اشخاصی با برجام مخالفت می کنند و باتغییر در سیاست خارجی مخالفند این ایراد به آنها وارد نیست. شعار و الهیات استکبارستیزی که موتور سیاست خارجی ما بوده، بسیار نقد بر آن وارد است. این الهیات و شعارها متاثر از مارکسیسم بوده است. شهید مطهری درست می گفت مرحوم شریعتی در حسین وارث آدم، روضه مارکسیستی خورده است. این الهیات شیعی ما نیست. تاریخ تشیع بعد از صحیفه مملو از نرمش است و ظاهرا اکثر نرمشها هم قهرمانانه نبوده است. ما نمی خواهیم تعبیر ذلت را به کار ببریم ولی خیلی وقتها از موضع پایین بوده است.

نصیری در پاسخ به زیباکلام گفت: آقای دکتر زیباکلام می گویند اگر جمهوری اسلامی از استکبارستیزی دست بکشد دچار بحران هویت می شود. این مورد تایید است ولی راه مسئله این نیست که ما استکبارستیزی را ادامه دهیم. ما برای بقای ایران و جمهوری اسلامی باید هویت خود را بازتعریف کنیم. صرف نظر از مباحث مبنایی که در تاریخ شیعه داریم، در سیره رهبران انقلاب هم می بینیم شعارهای شدید که امام در موقع جنگ می دادند و می گفتند جنگ ما با صدام جنگ اسلام و کفر است یا گفتند که اگر ما از صدام بگذریم از فهد می گذریم نه، می بینیم از اینها گذشتند.

این فعال سیاسی در ادامه بیان کرد: مگر مسئله برجام در دوره آقای احمدی نژاد نبود که رهبری به سعید جلیلی گفتند مسئله را حل کنند؟ آقای ذوالنور به آمریکایی ها گفتند دست نگهدارید اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند شما مذاکرات مطمئن تری کنید. گاهی نرمشهای قهرمانانه باعث مشکلات بیشتر می شود. مخالف با غرب و آمریکا از جهت الهیات استکبارستیزی قابل توجیه نیست. اگر از لحاظ منطقی ما بگوییم نرمش و مذاکره ما را فقیرتر می کند، من مقابل این مذاکرات می ایستم ولی اگر عزت و معیشت مردم در گرو تغییر در رویکرد خارجی ما باشد، ما شرعا و عقلا و ملتا مکلف به این تغییر هستیم.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:28
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/02/12
درود به شرفت کاملا درست فرمودید و چقدر هم تخصصی صحبت فرمودید .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
تا مرا دم و تو را پسر در یاد است دوستی ما بر باد است
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
آقای نصیری انتخاب مسیر درست حق همه است ولی لازمه اش تبری از مواضع غلط گذشته است نه صحیح دانستن مواضع گذشته در زمان خود
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1400/02/12
الحق حرف دل مردم زدی و درود بر شرفت جناب آقای نصیری
Iran (Islamic Republic of)
13:24 - 1400/02/12
یعنی مستعمرواوادگی مثل اصلاح طلبان خوب لابد
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
دوست گرامی 40 سال مستعمره نبودیم به کجا رسیدیم؟؟ در ضمن اصلاح‌طلب و اصولگرا هر دو یکین خودتون رو گول نزنین لطفا
Iran (Islamic Republic of)
13:31 - 1400/02/12
خیلی دیر فهمیدین جوانان دهه۷۰و۸۰ رو از همه چی زده کردین از دین انقلاب از امور کشور بدون امید به آینده دهه شصتی ها رو کلا نابود کردین با این دیر فهمیتون
Iran (Islamic Republic of)
13:31 - 1400/02/12
جناب نصیری کاش زمانی که مدیر مسئول کیهان بودید این افکار خوب را داشتید..
Iran (Islamic Republic of)
13:36 - 1400/02/12
سیاست خارجی باید مانور داشته باشه اصلا سیاست یعنی این؛ ایه قران نیست که ثابت باشه اگر سیاست داشته باشیم! نمونه موفق مثل مالزی .
Iran (Islamic Republic of)
13:55 - 1400/02/12
بعضی ها حکومت داری بلد نیستند اصلا نمیدون سیاست چی
Iran (Islamic Republic of)
14:02 - 1400/02/12
منظور مارکسیستهای اسلامی هستند ?
Iran (Islamic Republic of)
14:22 - 1400/02/12
صددرصدبایدبنفع ملت گارگرد
Iran (Islamic Republic of)
14:28 - 1400/02/12
حیف که دیر فهمیدی عمران تباه شد با این دشمن ستیزی
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1400/02/12
شیرمادرت حلالت نصیری
Iran (Islamic Republic of)
15:11 - 1400/02/12
بعدازاین،که،همه،فقیر،شدن،یادت،اومده،کدوم،استکبار،چین،ادم خواراستکباره
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/02/12
من از بیگانگان هر گز ننالم. .که هرچه کرد بامن اشنا کرد..
Iran (Islamic Republic of)
15:18 - 1400/02/12
وقتی درست فلسفه و فقه نخونی، نتیجه اش میشه این اظهار نظرهای آبکی...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج