آخوندی در پرونده اقتصادی پسرش متهم شد
۱۱۱۴۱۳۹
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
۱۸۸۷
پرونده‌ای که حدود یک سال و نیم پیش برای اتهامات اقتصادی محمدمهدی آخوندی تشکیل شده بود حالا با لیست ۲۵ متهم دیگر از جمله وزیر سابق شهرسازی به دادگاه ارسال شده است.

خبرگزاری تسنیم: پرونده‌ای که حدود یک سال و نیم پیش برای اتهامات اقتصادی محمدمهدی آخوندی تشکیل شده بود حالا با لیست ۲۵ متهم دیگر از جمله وزیر سابق شهرسازی به دادگاه ارسال شده است.

سوم آذر ماه سال 98 بود که رسانه‌ها از بازداشت "محمدمهدی آخوندی" فرزند عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی خبر دادند؛ خبری که 9 روز بعد غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه آن را تأیید کرد و علت این بازداشت را مسائل و موضوعات مالی اعلام کرد.

اسماعیلی در نشست خبری روز 12 آذر خود گفت: "این فرد تنها نیست و چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده در بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا در حال انجام است."

بر اساس این اعلام، مهدی آخوندی با صدور قرار بازداشت موقت از سوی شعبه بازپرسی به قرار صادره اعتراض کرده و پرونده وی به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک برای تصمیم‌گیری در خصوص اعتراض متهم به قرار بازداشت، ارسال شده است.

پیگیری‌های خبرنگار حاکی از این است که با گذشت حدود یک سال و نیم از تحقیقات این پرونده، در روزهای گذشته کیفرخواست 167 صفحه‌ای این پرونده صادر و به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده است تا در آنجا مورد رسیدگی قرار گیرد.

براساس کیفرخواست، این پرونده 26 متهم دارد که عباس آخوندی وزیر سابق شهرسازی نیز متهم ردیف بیستم آن است.

اتهام محمدمهدی آخوندی مشارکت در ارتشاء شبکه‌ای به میزان 42 میلیارد ریال و تحصیل مال نامشروع عنوان شده است. همچنین عباس آخوندی به پذیرش نفوذ پسرش و یکی دیگر از متهمان پرونده متهم شده است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:64
Iran (Islamic Republic of)
15:15 - 1400/02/12
این آخوندی با اون تیپ تی تیش مانی خودش یه گانکستریه که از یکی از طایفه سالاراست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
یعنی صلاحیتش پر؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
15:36 - 1400/02/12
حالا این میخاد بیاد رییس جمهور بشه خخ۹خخخ
Iran (Islamic Republic of)
15:55 - 1400/02/12
چه قیافه ی حق به جانبی هم می گیره این عباس آخوندی.
Iran (Islamic Republic of)
15:59 - 1400/02/12
جالبه با این وضع بازم زبان آخوندی درازه. دست پیش را گرفته پس نیفته.
پاسخ ها
بی نامه
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
مدیرهای بی سواد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج