۵۰۰میلیون واحد واکسن مدرنا در برنامه کوواکس
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۴۶۰۱
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
۱۷۸۳
برنامه جهانی کوواکس وابسته به سازمان جهانی بهداشت که تاکنون بخش عمده آن بر واکسن آسترازنکا استوار بوده، روز دوشنبه اعلان کرد که قراردادی برای خرید ۵۰۰ میلیون واحد واکسن مدرنای آمریکا امضا کرده است.

ایرنا: برنامه جهانی کوواکس وابسته به سازمان جهانی بهداشت که تاکنون بخش عمده آن بر واکسن آسترازنکا استوار بوده، روز دوشنبه اعلان کرد که قراردادی برای خرید ۵۰۰ میلیون واحد واکسن مدرنای آمریکا امضا کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانس پرس؛ این واکسن های ۲ واحدی که از سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ در اختیار کوواکس قرار خواهد گرفت، دامنه فعالیت این برنامه را که در پی تضمین دسترسی برابر کشورهای فقیر به انواع واکسن ها برای مبارزه با همه گیریست، گسترده تر خواهد کرد.

۵۰۰میلیون واحد واکسن مدرنا در برنامه کوواکس

ائتلاف واکسن گاوی (GAVI) در بیانیه ای اعلان کرد: قرار است تحویل این واکسن ها از سه ماهه چهارم سال جاری (۲۰۲۱) با کوواکس آغاز شود، به گونه ای که پیش از پایان سال ۳۴ میلیون واحد در اختیار آن قرار گرفته باشد. ۴۶۶ میلیون واحد از این واکسن نیز در ۲۰۲۲ تحویل داده خواهد شد. در این قرارداد گزینه هایی برای دسترسی بالقوه به گونه های بعدی این واکسن آماده شده برای مبارزه با سویه های تازه ویروس کرونا، پیش بینی شده است.

برنامه کوواکس (Covax) تحت نظارت سازمان جهانی بهداشت (WHO)، گاوی و ائتلاف ابتکارهای آمادگی برای مبارزه با همه گیری(CEPI) قرار دارد. کوواکس تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیون واحد واکسن کووید – ۱۹ به ۱۲۱ کشور تحویل داده، اما تنها آسترازنکا و برخی واکسن های فایزر از طریق برنامه کوواکس توزیع می شده اند.

بر اساس کوواکس، هزینه واکسن برای شهروندان اقتصادهای ۹۲ کشور فقیر مشارکت کننده در این برنامه، توسط سازمان ها و نهادهای خیر اهدا می شود. این برنامه برای توزیع واکسن کافی و مصون سازی تا ۲۷ درصد شهروندان این کشورها، تا پایان ۲۰۲۱ هدف گزاری شده است. ده ها کشور ثروتمندتر مشارکت کننده در این برنامه، واکسن را از طریق آن به روش خرید گروهی تهیه می کنند.

واکسن های مشارکت کننده در برنامه کوواکس باید مجوز سازمان جهانی بهداشت را دریافت کرده باشند. با تائید مدرنا در روز جمعه توسط این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد، این چهارمین واکسن آمریکایی دارای مجوز پس از فایزر-بیونتک، جنسن و آسترازنکا خواهد بود که در هند و کره جنوبی تولید می شوند.

مدرنا پیش بینی کرده که در ۲۰۲۲ تا سه میلیارد واحد واکسن از طریق تعهدات تازه تامین مالی برای افزایش عرضه در تاسیسات اروپایی و ایالات متحده تولید کند. واکسن مدرنا نیز تاکنون به ۴۶ کشور جهان صادر و تزریق شده است. اصلی ترین تامین کننده واکسن های کوواکس، انستیتو سرم هند بوده که واکسن آسترازنکا تولید می کند. اما اوجگیری همه گیری در هند و افزایش تقاضا، در عرضه واکسن این کشور به کوواکس اختلال ایجاد کرده است.

سوئد که از ۲۵ مارس تنها از آسترازنکا برای شهروندان بالای ۶۵ ساله اش استفاده می کرده، روز دوشنبه یک میلیون واحد از این واکسن را اهدا کرد. فرانسه و نیوزیلند نیز اخیرا مقادیری واکسن به کوواکس اهدا کرده اند.

بر اساس آمار فرانس پرس؛ تاکنون دستکم یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون واحد واکسن کووید – ۱۹ در سراسر جهان توزیع شده، اما از این مقدار تنها ۰.۲ درصد در ۲۹ کشور فقیر و کم درآمد تزریق شده که ۹ درصد جمعیت جهان را در خود جای داده اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر