خبر مهم روحانی از رفع تحریم‌های اصلی آمریکا
۱۱۱۶۱۲۷
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
۸۴۰۵
رئیس جمهور گفت: با صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم و برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های دولت امروز به جایی رسیده‌ایم که هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها با صراحت تمام اعلام می‌کنند که راهی جز رفع تحریم‌ها و بازگشت به برجام نداریم و تقریبا همه تحریم‌های اصلی و اصولی برطرف شده و مذاکرات برای برخی جزئیات ادامه دارد.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: رئیس جمهور گفت: با صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم و برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های دولت امروز به جایی رسیده‌ایم که هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها با صراحت تمام اعلام می‌کنند که راهی جز رفع تحریم‌ها و بازگشت به برجام نداریم و تقریبا همه تحریم‌های اصلی و اصولی برطرف شده و مذاکرات برای برخی جزئیات ادامه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار جمعی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعدادی از مدیران شرکتهای فعال در زمینه تولید واکسن کرونا با بیان اینکه از آغاز شیوع کرونا در کشور در روزهای پایانی بهمن سال 98 تاکنون مراحل مهم و متعددی را پشت سر گذاشته‌ایم،گفت: ایثار و فداکاری کادر درمان و مدافعان سلامت در راه مقابله با کرونا و تامین سلامت مردم اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر است.

رئیس جمهور افزود: در روزهای اول موضوع بازگرداندن تعدادی دانشجوی ایرانی از ووهان چین همه را دچار نگرانی کرده بود چرا که اساساً سرعت گسترش این بیماری در جهان یک رعب و وحشت همگانی ایجاد کرده بود و از آنجا که با یک ویروس و بیماری ناشناخته مواجه بودیم نظرات متفاوتی وجود داشت از جمله اینکه همه نگران بودند که دانشجویان بازگردانده شده از ووهان کجا قرنطینه و نگهداری شوند و حتی بیمارستان‌ها نیز از پذیرش آنها واهمه داشتند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه بشر در یک قرن گذشته با هیچ پاندمی مواجه نشده بود، افزود: پیشرفت‌های پزشکی یک اطمینان خاطری از پایان یافتن شیوع بیماری‌های مسری ایجاد کرده بود اما شیوع کرونا همه کشورهای جهان حتی کشورهایی را که ساختارهای پیچیده و پیشرفته بهداشتی و سرمایه و نیروی انسانی کافی در بخش بهداشتی و پزشکی خود داشتند، دچار مشکل کرد.

روحانی: تقریبا همه تحریم‌های اصلی برطرف شده

رئیس جمهور اظهار داشت: ایران به عنوان کشوری که بخاطر تحریم های ظالمانه همه دروازه‌ها به روی او بسته شده بود و علاوه بر محدودیت‌های شدید برای تبادل پول و کالا، تبادل دارو و تجهیزات پزشکی از خارج نیز برایش تقریبا غیرممکن شده بود، با لطف و عنایت خدا توانست با همت فرزندان خود در بخش‌های کادر درمان، محققان و پژوهشگران بهداشتی و پزشکی از عرصه این امتحان بزرگ سربلند بیرون بیاید.

دکتر روحانی ادامه داد: در روزهای اول شیوع کرونا فقط یکی دو مرکز در کشور بودند که امکان کار بر روی کیت‌های تشخیص کرونا را داشتند و هر تستی از هر جای کشور باید به این مراکز منتقل می‌شد اما با یک حرکت بزرگ و گسترده در سراسر کشور همه به میدان آمدند و اقدامی ارزشمند در تاریخ کشور ثبت کردند به شکلی که امروز با وجود مواجهه با موج چهارم کرونا اما در مدیریت بیماری و موج‌های مختلف آن به تجارب و دستاوردهای ارزشمندی دست یافته‌ایم که باعث ایجاد یک آرامش در کشور شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: در آغاز ورود کشور به مهلکه پاندمی کرونا هیچ پیش بینی از آینده وجود نداشت و حتی نمی‌دانستیم که باید چه محدودیت‌هایی و چگونه در کشور اجرا شوند تا بتوانیم با گسترش بیماری مقابله کنیم و در آن وضعیت عده‌ای پیشنهاد تعطیلی کامل با استفاده از قوه قهریه را ارائه می‌کردند که می‌توانست کشور را با مخاطرات جدیدی روبرو کند.

دکتر روحانی اضافه کرد: نمونه برقراری محدودیت‌های گسترده و تعطیلی کامل شهرها را در کشورهای اروپایی و آمریکا شاهد بودیم که حاصل آنها هجوم مردم به فروشگاه‌ها و حتی بروز قحطی در زمینه برخی کالاها بود اما در ایران هیچ‌گاه شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.

رئیس جمهور با اشاره به بروز قحطی در ایران در حدود 100 سال پیش که بنا بر برخی آمار باعث قتل عام حدود نیمی از جمعیت کشور شد، خاطرنشان کرد: چنانکه از تاریخ برمی‌آید بروز بیماری در آن سالها با قحطی همراه بوده و شما تصور کنید اگر در ایام شیوع کرونا نیز در شرایطی که کشور با بی سابقه‌ترین تحریم‌ها مواجه بود اگر فقط برای یک روز برق، آب یا اینترنت قطع می‌شد و یا از تامین بنزین و گازوئیل ناتوان می‌ماندیم چه فاجعه‌ای خلق می‌شد.

دکتر روحانی ادامه داد: امروز با نگاه به گذشته می‌بینم که اتخاذ برخی تصمیمات واقعا شجاعت فوق‌ العاده‌ای می‌خواست چرا که گاهی باید در برابر یک واقعه بزرگ و مهم یک تصمیم قاطع گرفته می‌شد که این تصمیمات قطعاً عواقب و بازتاب‌های زیادی داشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دشمن تحریم‌های گسترده‌ای علیه کشور وضع کرد با این هدف که ایران گرفتار قحطی و به هم ریختگی شود اما با همت مسوولین کشور و با وجود گرانی‌هایی که پیش آمد و مردم را تحت فشار گذاشت اما اجازه ندادیم که قحطی در کشور پیش بیاید.

دکتر روحانی در ادامه تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا را بزرگترین و از اولین اقدامات موثر در مدیریت روند مقابله با این پاندمی برشمرد و افزود: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل نمی‌شد واقعا کارها پیش نمی‌رفت. اگر برخی تصمیمات که در این ستاد در فاصله‌ای کوتاه اتخاذ و اجرا شد قرار بود طی روند عادی قانونگذاری در کشور اتخاذ و اجرایی شود شاید نیاز به ماهها زمان داشت اما در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات سریع و در عین حال دقیق اتخاذ و اجرا شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: هیچ کشور دیگری ساختاری مشابه ستاد ملی مقابله با کرونا نداشت که تمام مصوباتش برای همه بخشها و ارکان دیگر کشور لازم‌الاجرا باشند و به نظرم اقداماتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا و نهادهای زیرمجموعه آن مثل کمیته‌های تخصصی ستاد و قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گرفته و اجرا شد توانست در پایان شیوع موج اول کرونا یک آرامش و اطمینان خاطری را نزد مردم و مسوولان کشور ایجاد کند که پس از آن با وجود تکرار موج‌های بعدی اما مسیر صحیح مقابله با بیماری برای ما مشخص بود.

دکتر روحانی ادامه داد: همانگونه که در جلسه امروز و در گزارش‌های ارائه شده دیدیم انتظار این بود که شیوع موج چهارم بیماری در کشورمان در اینجا نیز مانند کشورهای اروپایی زندگی مردم را به هم بریزد اما چارچوب‌هایی که در ستاد ملی کرونا برای مقابله موثر با بیماری ایجاد شده بود مثل رنگ‌بندی بخش‌های مختلف کشور، مقابله با موج چهارم را در کشورمان نسبت به کشورهای دیگری که درگیر ویروس انگلیسی شده بودند بسیار آسان‌تر کرد و شاهد بودیم که در موج چهارم به رغم افزایش چند برابری آمار ابتلا نسبت به موج سوم آمار تلفات بیماری نسبت به موج قبلی افزایش نداشت.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آغاز روند واکسیناسیون در عرصه جهانی گفت: همه کشورها و از جمله خودِ سازمان جهانی بهداشت در تردید بودند که واکسیناسیون عمومی با واکسن‌هایی که دوره‌های آزمایشی خود را به طور کامل سپری نکرده بودند آغاز شود یا نه، اما بالاخره با اغماض، واکسیناسیون در کشورهای مختلف آغاز شد و برخی فازهای آزمایشی روی مردم بعضی از کشورها انجام شد که انجام چنین کاری در کشورمان هم پیشنهاد شد اما در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب نرسید.

رئیس جمهور تصریح کرد: نهایتا تصمیم گرفتیم برای تامین واکسن ابتدا به مجموعه کوواکس مراجعه کنیم که بالاخره زیرنظر خودِ سازمان جهانی بهداشت بود و جزو اولین کشورهایی بودیم که به این مجموعه درخواست واکسن دادیم اما مانع‌تراشی‌های آمریکایی‌ها باعث شد نوبت ما در تهیه واکسن کوواکس به تاخیر بیفتد به شکلی که هنوز نتوانستیم از آن مجموعه واکسنی وارد کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به پروسه تصمیم‌گیری برای ساخت واکسن در داخل کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تصمیم برای ساخت واکسن در داخل بسیار حساس و مهم بود چرا که جوسازی‌های زیادی حتی علیه واکسن‌هایی که از خارج وارد کردیم صورت می‌گرفت و عده‌ای مدام ذهن مردم را در این زمینه مغشوش می‌کردند اما با این حال تصمیم گیری‌ها در این زمینه نیز بسیار دقیق و خوب انجام شد و امروز شاهد نتایج موفق آن هستیم.

رئیس جمهور گفت: سند ملی واکسیناسیون نیز که در ستاد ملی مقابله با کرونا تهیه شد بسیار مهم و کارآمد است و تصمیم‌گیری درباره این سند نیز از همان بزنگاه‌هایی بود که باید در مقطعی مهم یک تصمیم قاطع درباره موضوعی حساس گرفته می‌شد. خیلی‌ها از اصناف و رسته‌های مختلف معتقد بودند که برای واکسیناسیون در اولویت هستند که البته بیراه هم نمی‌گفتند اما بالاخره در ستاد ملی مقابله با کرونا اولویت‌بندی‌ها به شکلی که امروز در سند ملی واکسیناسیون شاهد هستیم تعیین شد که حالا مشخص است تصمیم صحیحی نیز بوده است.

دکتر روحانی اضافه کرد: بسیار امیدواریم که تا اواسط خرداد واکسن‌های خریداری شده از کوواکس و دیگر کشورها وارد کشور شده و با توجه به واکسیناسیون بخشی از گروههای پرخطر مثل کادر درمان و افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای، واکسیناسیون عمومی دیگر گروهها نیز با سرعت بیشتری به پیش برود و به تدریج با وارد عرصه شدن واکسن‌های داخلی از اواخر خرداد نیز به روندی اطمینان‌بخش در واکسیناسیون برسیم. بنابر گزارشهای ارائه شده واکسن "کوپاستور" از اواخر اردیبهشت در دسترس قرار دارد و واکسن برکت نیز در خرداد ماه آماده بهره‌برداری خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تشکر دوباره از تلاش‌های کادر درمان و به ویژه وزیر پرتلاش بهداشت اظهار داشت: وزیر بهداشت در دوران سپری شده از شیوع کرونا نشان داده که نه تنها از هیچ کمک و اقدامی برای مقابله با کرونا دریغ ندارد بلکه مسوولیت‌پذیری قابل توجهی نیز در این مسیر سخت از خود نشان داده است. همه می‌دانیم مرسوم این است که اگر کاری خوب پیش برود همه آن را ناشی از دعاهای پاکان و صالحان می‌دانند اما اگر کاری درست انجام نشود همه دنبال مقصر می‌گردند.

دکتر روحانی ادامه داد: البته نباید نگران حرف و حدیث‌ها باشیم و از آنها بترسیم. وقتی مسوولیتی را به عهده گرفتیم باید با مشورت با کارشناسان به تصمیم برسیم و پس از تصمیم و اجرا نیز باید بر خدا توکل کنیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود اجرای طرح تحول سلامت را اقدامی ماندگار توصیف کرد که آثار و برکات آن در دوره شیوع کرونا نیز به داد کشور رسید و تصریح کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت حمایت و گسترش شرکت های دانش بنیان و افزایش حدود 32 برابری سرعت و پهنای باند اینترنت در سراسر کشور اقداماتی بود که اگر انجام نشده بودند شاید امروز در مقابله با شیوع کرونا دچار مشکلات جدی می شدیم اما اجرای این برنامه‌ها و تلاش همگانی کمک کرد که بتوانیم مقابله موثر و موفقی با کرونا داشته باشیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: امیدوار بودم تا پیش از پایان دولت دوازدهم چند کار مهم را به سرانجام برسانیم یکی اینکه در مهار کرونا و انجام واکسیناسیون عمومی به نقطه‌ای اطمینان و آرامش بخش برسیم که به نظر می‌رسد تا اینجای کار موفق بوده‌ایم. دوم تلاش برای رفع تحریم‌ها بود که با صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم و برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های دولت امروز به جایی رسیده‌ایم که هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها با صراحت تمام اعلام می‌کنند که راهی جز رفع تحریم‌ها و بازگشت به برجام نداریم و تقریبا همه تحریم‌های اصلی و اصولی برطرف شده و مذاکرات برای برخی جزئیات ادامه دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: آرزوی دیگر من این بود که بتوانیم طرح‌های نیمه‌تمام باقیمانده را تکمیل کنیم که امروز شاهد هستیم روز های پنجشنبه هر هفته طرح‌های عظیم و مهمی به بهره‌برداری می‌رسند و این کار تا آخرین پنجشنبه دولت دوازدهم که با عید غدیر مصادف است ادامه خواهد داشت.

دکتر روحانی در پایان اظهار داشت: خداوند بزرگ را برای توفیقی که برای خدمت به مردم به ما عطا کرده شاکریم و به جایگاه خادم مردم بودن افتخار می‌کنیم و شما نیز باید به این جایگاه خود برای خدمت به مردم افتخار کنید.

پیش از سخنان رئیس جمهور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در سخنانی مدیریت بیماری کرونا را یک سنگ محک بین کشورهای مختلف جهان که در عرصه نابرابر در حال نشان دادن توانمندی‌های خود هستند توصیف کرد و گفت: امروز با از خود گذشتگی‌های کادر درمان و تدابیر موفق ستاد ملی مقابله با کرونا توانسته‌ایم مدلی موفق از مدیریت شیوع کرونا را در جهان ثبت کنیم.

دکتر نجفی معاون تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در سخنانی تاکید کرد که وزارت بهداشت سخت‌گیرانه‌ترین پروتکل‌ها را برای تولید و آزمایش واکسن‌های داخلی به کار گرفته که هیچ انحرافی از شاخص‌های بین‌المللی ندارند.

دکتر شانه‌ساز معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در گزارشی با اشاره به رشد قابل ملاحظه توانمندی‌ های کشور در عرصه تولید و تامین ماسک و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا اظهار داشت: در زمینه ساخت واکسن در کشور نیز به توانمندی‌های خوبی رسیده‌ایم و برابر پیش‌بینی‌ها فقط 5 شرکتی که در زمینه تولید واکسن فعال هستند تا فروردین سال آینده ظرفیت تولید 197 میلیون دوز واکسن را دارند که باید از امروز به فکر بازارهای صادراتی برای این تولیدات باشیم.

دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، در سخنانی موج چهارم شیوع کرونا در تهران را یکی از سهمگین‌ترین امواج شیوع بیماری و مراجعه مبتلایان به مراکز درمانی توصیف کرد و گفت: با وجود افزایش چند برابری آمار مبتلایان و مراجعین به مراکز بیمارستانی و درمانی تهران اما برابر گزارش‌ها ارائه خدمت به بیماران غیرکرونایی به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نگرفته و با روند قابل قبولی ادامه داشته است.

خانم دکتر چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در سخنانی اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش تاب‌آوری از سال 92 را در افزایش توانمندی بخش بهداشت و درمان کشور بسیار ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: اگر این توانمندی‌ها ایجاد نشده بود قطعا در مقابله با کرونا دچار مشکلات جدی می‌شدیم اما از امروز باید به فکر تقویت دوباره زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی کشور به ویژه در حوزه نیروی انسانی باشیم.

خانم دکتر چنگیز اضافه کرد: یکی از تجارب ارزنده دوره شیوع کرونا این بود که شاهد بودیم واحدهای بزرگ صنعتی مثل ذوب آهن، فولاد و پتروشیمی‌ها در استان اصفهان به دلیل فعال شدن واحدهای بهداشتی با هیچ مشکل جدی در زمینه شیوع بیماری مواجه نشده و خوشبختانه حتی برای یک روز فعالیت آنها تعطیل نشد که این تجربه می‌تواند به واحدهای کوچک تولیدی و اصناف نیز تعمیم یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در سخنانی با ابراز این نگرانی که دوران طلایی کشور در علوم پزشکی در حال افول است، تصریح کرد: اقبال به تحصیل در برخی از رشته‌ها و تخصص‌های پزشکی به شدت کم شده و لازم است پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد تا در آینده با کمبود متخصص در برخی رشته‌ها مثل بیهوشی مواجه نشویم.

دکتر بیگلری رئیس انستیوی پاستور ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه بحران کرونا همه تجارب ما را به چالش کشید، گفت: با وجود آنکه در آغاز شیوع کرونا تعداد محدودی آزمایشگاه برای تشخیص کرونا داشتیم امروز و درحالی که تحت شدیدترین تحریم‌ها بودیم شبکه‌ گسترده ای از بیش از 300 آزمایشگاه در کشور داریم که در زمینه تشخیص کرونا به توانمندی‌های خوبی رسیدند و این دستاوردی کم نظیر، یادگاری ماندگار و مصداق دقیق تبدیل تهدید به فرصت در کشور است.

دکتر بیگلری ساخت واکسن را عرصه به هم رسیدن علوم پایه و بالینی عنوان کرد و افزود: تقویتی که در حوزه زیرساخت‌های تولید واکسن در کشور انجام شده میراثی ارزشمند برای آیندگان است و از سوی دیگر راهبرد هوشمندانه‌ای که در انتخاب پلتفرم‌های متنوع برای تولید واکسن در کشور در پیش گرفته شده است باعث شده که در آینده در برابر جهش‌های احتمالی ویروس کرونا توانمندی بالاتری داشته باشیم.

دکتر بیگلری تصریح کرد: واکسن کوپاستور تاکنون در فازهای آزمایشی هیچ عارضه نگران‌کننده‌ای نداشته و اساسا طراحی آن بسیار کم‌خطر بوده است و باور داریم که قابلیت تزریق به افراد در سنین 5 تا 18 ساله را نیز دارد و ارزیابی‌ها حکایت از اثربخشی و ایمنی بیش از 97 درصدی آن دارد. همچنین تزریق یک واحد این واکسن باعث افزایش 18 برابری ایمنی بدن افراد خواهد شد.

دکتر بیگلری پیشرفت کشور در عرصه واکسن‌سازی در یک سال گذشته را به اندازه بیش از 30 سال دانست.

مدیر شرکت داروسازی سپند که در حال آزمایش و ساخت واکسن "فخرا" است نیز در سخنانی با بیان اینکه با استفاده بهینه از زیرساخت‌ها و امکانات موجود یک بذر واکسن کاملا داخلی تولید کرده‌ایم، تصریح کرد: واکسن فخرا نیز در فاز آزمایشی اول هیچ مشکلی نداشته و پس از ماه مبارک رمضان اجرای فاز دوم آزمایشی آن آغاز خواهد شد.

دکتر تقویان مدیر پروژه ساخت واکسن برکت نیز با اشاره به اینکه این واکسن در فازهای آزمایشی دارای اثربخشی بالای 90 درصد بوده است، گفت: همزمان با تلاش برای طی مراحل آزمایشی ساخت واکسن زیرساخت‌های تولید انبوه واکسن را نیز دنبال کرده‌ایم به شکلی که تا پایان تابستان ظرفیت تولید 20 میلیون دوز واکسن در ماه را خواهیم داشت و از سوی دیگر با خودباوری ایجاد شده در بین متخصصان به موازات ساخت واکسن در حال تامین دیگر ملزومات تولید واکسن در داخل کشور نیز هستیم.

دکتر تقویان تاکید کرد: واکسن برکت در فاز مطالعات بالینی در برابر ویروس انگلیسی نیز موفق عمل کرده است.

دکتر بنی هاشم مدیر پروژه واکسن‌سازی موسسه رازی نیز اظهار داشت: واکسن ساخته شده در این موسسه ایمنی بسیار طولانی مدتی در فاز آزمایش حیوانی داشته است و با این وجود موسسه رازی برای اولین بار اقدام به ساخت واحد سوم واکسن کرده که به شکل اسپری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخشهای بالای قفسه سینه و مجاری تنفسی را در حد بالایی در برابر ویروس واکسینه و ایمن می‌کند.

خبر مهم روحانی از رفع تحریم‌های اصلی آمریکا

برچسب ها:
انتشار یافته: 98
در انتظار بررسی:10
Iran (Islamic Republic of)
22:32 - 1400/02/18
اره تو بخواب...ما جمعه صبح خبرت میکنیم چی شد
پاسخ ها
روحانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
دروغ م چیه تروخدا بابا به پیر به پیغمبر دارم راست میگم آخه چرا من آنقدر بدبختم هیچ کس حرفهای من قبول نداره باور کنید من خودم حرفهای خودم قبول دارم بابا شما هم باور کنید چه کسی حرفهای من قبول داشت( مهلقا خانم)
معینی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
تحربم ها که رفع نشده ظاهرا قلک دولت شکسته و پولهای بدست اومده از بورس،سکه و دلار داره برا رای اوردنشون هزینه میشه
راز
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
این هرچی بگه برعکس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
پیشنهاد میکنم مستند فروشنده 3 رو ببنید
جعفر عبافروش
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
یاشیخ، دلت خوشه....
مشک آن است که ببوید # نه آنکه عطار بگوید.....
ما که هنوز نه چیزی دیده ایم و نه شنیده ایم...
راستی فقط 65 روز از شمارش معکوس 100 کلید مونده...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
اصلا هم صبر مثال زدنی فلان نداریم همش اجبار تحمیل کردین به مردم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
دائم دروغ میگه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
اروپا امریکا از ایران امروز متنفرند کجا زانو زدن مردم از اول گفتن با ترامپ مذاکره کنید
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
تحدیمهای خودشون لغو شده. از چند روز دیگه خودشون و اقازاده هاشون که تخریم شده بودن راحت میتونن برن اونجا پول مردم رو خرج کنن
Iran (Islamic Republic of)
22:34 - 1400/02/18
گفتم خدایا چراهمه چی ارزون شده تونگو تحریم لغوشده من خبر نداشتم
Iran (Islamic Republic of)
22:36 - 1400/02/18
بابا ولمون کن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
افغانستان هم واکسن زده فقط کشور ما مونده که خدا میداند تا چند سال دیگه واکسن بزنند
هیچ در هیچ
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
اینا همه سیاه بازیه برا کشونذن پای قفس رای
Iran (Islamic Republic of)
22:37 - 1400/02/18
مانند کرونا که از شنبه تحت کنترل در آمد؟؟؟
پاسخ ها
نه ب رای
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
واییی چرا ادمو در جریان نمیدید خدایی نمیگید سکته میکنن مردم منم صبح رفتم دیدم مرغ شده کیلویی10هزار تومان برنج 5 تومان روغن 5 تومان مث اصحاب کهف کانگار تاز اومده باشم این دنیا مات و مبهوت بودم تا اینکه یکی زد پشتم گفت هی اغا حیرت زده نباش تحریم ها برداشته شدن تازه متو جه شدم خخخخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
انقد امید را از مردم گرفتین که.........
Iran (Islamic Republic of)
22:41 - 1400/02/18
همش دروغه.حسن کلک دیگه حنات رنگی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
آخه جالبه چیزای بد رو میگن دولت اختیاری نداره،بعد جاهای مثبت رو میگه دولت انجام داده....خب اینم اتفاقی بیفته پس دولت فقط اجرا کرده و هیچ کاره بوده..
Iran (Islamic Republic of)
22:41 - 1400/02/18
ولی حال ما همون حال قدیمیه پس معلومه بدی حال ما داخلیه نه خارجی ....
پاسخ ها
متنفر از جامعه وحشی ایران
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
بعضیها فقط با بمب اتم خوشحال میشن
Iran (Islamic Republic of)
22:42 - 1400/02/18
امیدواریم تحریمهاتمام بشه ومهمتراجناس مهم ازجمله گوشت ومرغ ومیوه و.... ارزون بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
امید داشته باش میشه یکی دوتا هشت سال لازم خدا کنه عمرت جواب بده ببینی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
آفرین امیدوار بمون
Iran (Islamic Republic of)
22:42 - 1400/02/18
اقای ریس جمهور شماتدارک چی بیش نیستی همین حالاهم بامردم صادق نیستیم متاسفانه مسولین کشور از دید ملت مردود هستند
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1400/02/18
یارو یادش رفت بگه ما که در گندم به خود کفایی رسیده بودیم,حالا چند ساله گندم وارد میکنیم.خجالت!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
چرا ماستا رو میریزید قاطی قیمه
کشت گندم با این خشکسالی ها و کمبود آب اصلا مقرون به صرفه نیست
هیچ کشوری نمیتونه خودکفا باشه بالاخره یه چیزایی رو باید وارد کنه عزیزم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
اقتصادان مهم نیست تو گندم و چیزای خودکفا باشیم‌کشوری که تو خشکسالی و بی آبی لزومی نداره فقط یه چیزی فهمیدید خودکفایی
Iran (Islamic Republic of)
22:44 - 1400/02/18
این روحانی چی میگه خخخخخ
یاد سری قبل افتادم که با جلالو جبروت اومد پشت میکروفون آنچنان صحبت کرد که همه فکر کردیم نه تنها تحریم ها رفع شده بلکه ما امریکارو هم تخریم کردیم. بعد سه ماه هم خودش و صیف رییس بانک مرکزی گفتن هیچ اتفاقی نیافتاده
Iran (Islamic Republic of)
22:45 - 1400/02/18
حسن دوباره شروع کردی
خسته نشدی از این وعدهای تو خالی
تمام ملت و با این دروغ هات به خاک سیاه نشاندی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
تا ایرانی در جهانه
حسن روحانی در امانه
Iran (Islamic Republic of)
22:47 - 1400/02/18
دیگه به حرف تواعتمادنداریم
Iran (Islamic Republic of)
22:48 - 1400/02/18
پس چرا قیمت کالاها نمیاد پایین.خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
بنا به دلایلی چند
Iran (Islamic Republic of)
22:48 - 1400/02/18
پراید هنوز تحریمه ۱۲۰ میلیون .
Iran (Islamic Republic of)
22:49 - 1400/02/18
واقعا باید برای سلامتی ایشان دعا کرد .
Iran (Islamic Republic of)
22:50 - 1400/02/18
پس کو؟ کجا گشايش اقتصادی؟ پول بلوکه کجا رفت؟
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1400/02/18
مردم رو با دلاری که بالا بردن و پایین بردنش دست خودتون بود خر می کنید؟
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1400/02/18
ان شاءالله که راست باشه و مردم هم متوجه این موضوع بشوند
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1400/02/18
دروغگو گرانی آذوقه مردم پس کار خودت و دار و طرفدارانت هست .
Iran (Islamic Republic of)
22:55 - 1400/02/18
دوباره شنبه شد و مواضع عجیب و غریب .
Iran (Islamic Republic of)
22:58 - 1400/02/18
ان شاالله که همه تحریم‌های ظالمانه برداشته شود
Iran (Islamic Republic of)
22:58 - 1400/02/18
اگه تحریم ها برطرف شده پس مذاکره برای چیه ؟!
Iran (Islamic Republic of)
23:00 - 1400/02/18
ماشکریم
دست خودت واینده رو رو کردی
فقط ب ررر وووووو
Iran (Islamic Republic of)
23:03 - 1400/02/18
روزی دوبار کنفرانس میزاره حرف میزنه رئیس جمهوری که حرف زیاد میزنه بدون هیچ کاری برای مردم انجام نمیده و هیچ تخصصی بجز بازی با افکار مردم نداره
Iran (Islamic Republic of)
23:08 - 1400/02/18
هر وقت گوشت مرغ برنج نان جبوبات لبنیات ارزون شد بیا حرف بزن
Iran (Islamic Republic of)
23:11 - 1400/02/18
تو گفتی ومردم عاقل هم باورکردن،خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
23:12 - 1400/02/18
کدام نحریم برطرف شده آقای دروغگو واقعا خجالت نمیکشی اینقدر دروغ میگی بخاطر این دروغها ت اول دشمن خدائی
Iran (Islamic Republic of)
23:15 - 1400/02/18
نه کلیددروغ نکن،هیچ خبرمثبتی دروین بگوش نمیرسد،آمریکابازیاده خواهی قرارنیست تحریمهارابردارد،حتی امشب غروبی،جناب عراقچی اعتراف کردن که توافق دروین دورازانتظاراست وحتی بامدیرآژانس صحبت کرده بود،ویه قولهایی بهش داده بودکه یه فرصت دیگه ازمجلس برای بازرسیهای آژانس بگیره،بخاطراینکه هیج امیدی به توافقات وین نداره
Iran (Islamic Republic of)
23:16 - 1400/02/18
خدا ازت نگذره ادم دروغگو
Iran (Islamic Republic of)
23:17 - 1400/02/18
ترکمچنای ۲ رو سریع امضا کنید بایدن منتظره
Iran (Islamic Republic of)
23:18 - 1400/02/18
بشکنه این دست که بهت رای داد.خیالاتی نالایق.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
الهی آمین
Iran (Islamic Republic of)
23:21 - 1400/02/18
راستی راستی حرف حق گفت حرف زاست گفت ۱۰۰ روزه اول ووو۱۰۰ روزه دوم شاید ۴و۳ پاه دیگر خدایا ..........خدایا
Iran (Islamic Republic of)
23:24 - 1400/02/18
ادم اینقدر دروغگو و کلاش کدام تحریمها را لغو کردند که ملت خبر ندارن و هیج اثری در زندگی مردم مشاهده نشد چوپان دروغکو
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
لطفاً درس حسنک کجایی !را با چوپان دروغگو وتصمیم کبری وکوکب خانم مخلوط و داستانی به اسم دوران حسن روحانی وریاست جمهور ومردم وتحریم ورفاه در کتاب درسی یا تاریخ بنویسید که درس وعبرت آیندگان شود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
جناب رئیس جمهور لطفا برای آشنایی با لفظ (قحطی) به لغت نامه دهخدا و فرهنگ معین مراجعه فرمابیدو پس از درک مفهوم آن از این کلمه استفاده نمایید.
Iran (Islamic Republic of)
23:32 - 1400/02/18
حرف زیاد ازروی عقل نیست
Germany
23:32 - 1400/02/18
اکثرکامنت هارو یکنفر گذاشته چقدر هم ناشیانه از کلمات بکاررفته میشه فهمید با یک تحلیل محتوی
Iran (Islamic Republic of)
23:33 - 1400/02/18
باورش سخته،امامن به شخصه مطمعنم که حتی همکار یاهمون وزیر زیر دستیت هم بنظرم از شما رئبس جمهور ایران اعتماد نداشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
23:36 - 1400/02/18
هر وقت کارت اعتباری سهام عدالت رو که ایشون وعده داده بودند بهمون دادند این حرف رو هم باور می کنم؟!
Iran (Islamic Republic of)
23:40 - 1400/02/18
فقط حرف چرت پرت جفنگیات ، یارو توهم زده چقدر دکتر دکتررررر دکتر کردین رای بی رای
Iran (Islamic Republic of)
23:43 - 1400/02/18
عههه پاشیم بریم خرید ههههه چه دل خجسته ای داری عمو
Iran (Islamic Republic of)
23:46 - 1400/02/18
چقدر حرف زده من که حوصله خوندنش را ندارم فقط همین یه جمله آمریکا و اروپا راهی بجز لغو تحریم را ندارن مگر آنها تحت فشارن . حتما چندین امتیاز گرفتند
Iran (Islamic Republic of)
23:50 - 1400/02/18
باشه عزیزم. برو بخواب تا جمعه بعدی
Iran (Islamic Republic of)
23:51 - 1400/02/18
توماره خلاصشومیذاشتید چیه این نمیشه خوند حوصله دارینا تحریما برداشته بشه به حال مردم هیچ فرقی نمیکنه گرونی پابرجاست این خودشماها هستیدکه مردم رو تحریم کردید واین گرونی رو برای مردم به وجود اوردیدپس نه خودتونو گول بزنید نه مردم رو
Iran (Islamic Republic of)
00:06 - 1400/02/19
ما نخوایم این سخنرانی کنه کی رو باید ببینیم !؟
Iran (Islamic Republic of)
00:07 - 1400/02/19
ای بابا ما تا حالا تو رو نشناخته بودیم این همه موفقیت و شجاعت کجا بود دیده نشد؟ باشه یکسال دیگه بمون... چی کمه...خوب ۳ سال..چی کمه خوب ۵ سال خیرشو ببینی... ۵ساله بعد و رشد اقتصادی ایران... خانه قیمت متوسط متری ۲۰۰میلیون تومان .... خودروی پراید ۹۰۰میلیون تومان.... دلار ۲۰۰هزار تومان یورو۲۵۰هزار تومان... برنج هندی کیلویی ۱۰۰هزار تومان.. سکه طلا ۵۰ میلیون تومان..........علی برکت ا.... ۵ سال دیگر با روحانی
Iran (Islamic Republic of)
00:08 - 1400/02/19
قحطی! نه بابا قحطی کجا بود!!!فقط امثال من گوشت و مرغ و ماهی و برنج و میوه و سایر چیزها را سال به سال نمیتوانیم بخوریم ولی نان هنوز داریم فقط کیفیت نداره دیگه آنهم مهم نیست مهم آن است که قحطی نیست، بخدا قسم سی و هشت روزه رنگ برنج را تو خونه ندیدم، قحطی کجا بود
Iran (Islamic Republic of)
00:17 - 1400/02/19
خدا بخیر کنه باز روحانی وعده خبر خوب داده
Iran (Islamic Republic of)
00:24 - 1400/02/19
بخدا این تا زهر اخریشو نریزه ول نمیکنه همش دروغ میگه
Iran (Islamic Republic of)
01:20 - 1400/02/19
چه.عجب.روحانی.جلوی.دوربین.آمد.فکر.بحال.مردم.بکن.
Iran (Islamic Republic of)
01:40 - 1400/02/19
مهمتر از برجام اعتمادیست که سوخت و دیگه برنمیگرده.شما طرف ما نبودی آقای روحانی.یادت رفت ما برای چی بهت رای دادیم.
Iran (Islamic Republic of)
01:46 - 1400/02/19
ممنون از ای همه لطفی که تو این 8 سال کردی ،دلار را از 3تومان بردی تا 30 عالی بود ارزش پول ملی آمریکا را بردی بالا
Iran (Islamic Republic of)
01:47 - 1400/02/19
کدوم تلاش و زحمات دولت؟؟؟منظورت زدن جیب مردم تو بورس و بازار دلار و طلا و سکه ومواد غذایی و.. هستش؟؟؟خخخخخمم
Iran (Islamic Republic of)
03:09 - 1400/02/19
و ما همچنان دنبال مرغ میگردیم
Iran (Islamic Republic of)
03:27 - 1400/02/19
خدایا خودت رحم کن هروقت این خبر خوب میده بعدش یک بلایی نازل میشه
Iran (Islamic Republic of)
03:44 - 1400/02/19
رفع تحریم ها یعنی کلید موفقیت و پیروزی برای همه مردم ، واقعاً جشن بزرگی در راه است...
Iran (Islamic Republic of)
03:45 - 1400/02/19
رفع تحریم ها ، دلار چند؟
Iran (Islamic Republic of)
03:46 - 1400/02/19
آیا بعد از تحریم ها ، دلار بی دلار میشود ؟
Iran (Islamic Republic of)
04:13 - 1400/02/19
رفع تحریم ها خخخخخخخخخخخخ
داریم می بینیم هر روز افزایش قیمت اجناس
مردم مسخره کردین
Iran (Islamic Republic of)
05:07 - 1400/02/19
آقای رئیس جمهور خواهشمندم برای یک بار هم شده بگذار مردم قبل از آنچه شماپیش بینی میکنید نتیجه راخود ببینند معمولا شما هر موقع در مورد مذاکرات پیش بینی کرده اید برعکس نتیجه گرفته ایم
شعر معروفی هست که میگوید
آن را که عیان است چه حاجت به بیان است؟
Iran (Islamic Republic of)
05:39 - 1400/02/19
خدایا نجاتمان بده دوباره خبرمهم
Iran (Islamic Republic of)
06:13 - 1400/02/19
بله خیلی خدمت کردی کسری بودجه راازجیب مردم دربورس جبران کردی خدا قوت
Iran (Islamic Republic of)
06:15 - 1400/02/19
چقدر حرف میزنه . وقتش تمام نشد.
Iran (Islamic Republic of)
14:55 - 1400/02/20
جونی خواب دیدی خیرباشه درعالم خواب دیده تحریمها برداشته شده**
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج