شستا ۴ میلیارد تومان به فدراسیون بدهکار شد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۶۴۳۷
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
۹۸۷
سخنگوی سابق فدراسیون فوتبال اسنادی را درباره پرونده استقراض از شستا ارائه کرد.

ورزش سه: طی روزهای گذشته ماجرای محکومیت فدراسیون فوتبال توسط شستا بابت مبلغ 2 میلیون یورویی که از این شرکت قرض گرفته شده بود، حواشی زیادی را ایجاد کرده است. پرونده شکایت شستا از فدراسیون فوتبال حالا به درازا کشیده و در این رابطه ساختمان فدراسیون فوتبال توقیف شده و مالکیتش به نام شستا خورده است.

این در شرایطی است که مسئولان فدراسیون فوتبال حکم صادر شده در پرونده شکایت شستا را قبول دارند. فدراسیون نشینان معتقدند پولی که از شستا گرفته اند با بازپرداخت ریالی بوده است. قیمت یورو در آن مقطع بیشتر از 35 هزار تومان بوده و حالا این قیمت بسیار پایین تر آمده و فدراسیون هم ضمانت کرده بوده که این پول را ریالی پس بدهد.

از طرف دیگر مسئولان فدراسیون فوتبال چندی قبل مبلغ 30 میلیارد تومان را به عنوان طلب شستا برای تسویه حساب ریالی آن دو میلیون یورو به حساب شستا واریز کردند و حالا آنها اعتقاد دارند که در این پرونده 4 میلیارد تومان هم از شستا طلبکار هستند.

در این شرایط انتشار نامه رفع تعهد ارزی می تواند خیلی از مسائل را روشن کند. اگرچه دادگاه حکم پرونده را به صورت قطعی به سود شستا صادر کرده اما فدراسیون در تلاش است تا با انتشار اسناد کافی در این خصوص رای را برگرداند. اتفاقی که حالا وزرای زیادی را درگیر کرده و پای رییس قوه قضاییه را نیز به میان آورده است.

در این شرایط امیرمهدی علوی سخنگوی سابق فدراسیون فوتبال اسنادی را منتشر می کند که می تواند پرونده را به سمت و سوی دیگری ببرد. بر اساس اعلام او، فدراسیون فوتبال برای استقراض از شرکت شستا علاوه بر طی مراحل لازم در ستاد مبارزه با تحریم،موافقت بانک مرکزی را هم اخذ کرده بوده است.

علوی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در زمانی که فیفا عملا و برخلاف ماههای گذشته در آن زمان حتی امکان پرداخت به طرف سوم را هم ممنوع کرده بود و امکان مراوده با هیچ بانکی برای دریافت وجوه فدراسیون وجود نداشت،وزیر محترم ورزش و جوانان دستورات لازم برای استقراض از چند شرکت را پس از مذاکرات مفصل در هیات دولت صادر کردند که در نهایت پس از پیگیری های ویژه ایشان و همراهی وزیر محترم کار، شرکت شستا پذیرفت تا موضوع را از طریق استقراض انجام دهد.

وی ادامه داد:در ادامه زمانی که فدراسیون فوتبال برای تامین هزینه های تیم ملی مسیر مربوط به استقراض از شرکت شستا را پی گرفت،مسولان این شرکت خواهان دریافت موافقت بانک مرکزی و دریافت نامه رفع تعهد ارزی شدند.در واقع دریافت مبلغ استقراض بدون مجوز بانک مرکزی و صدور مجوز رفع تعهد ارزی ممکن نبود. بدین ترتیب شرکت پتروشیمی فناوران موظف بود در ازای «رفع تعهد ارزی صادراتی» آن شرکت، توسط بانک مرکزی (تا مبلغ 2 میلیون یورو)، آن مبلغ را در خارج از کشور از طرف فدراسیون فوتبال پرداخت کند.

شستا ۴ میلیارد تومان به فدراسیون بدهکار شد

شستا ۴ میلیارد تومان به فدراسیون بدهکار شد

شستا ۴ میلیارد تومان به فدراسیون بدهکار شد

سخنگوی سابق فدراسیون خاطرنشان کرد:پس از اینکه بانک مرکزی در تاریخ 98/8/11 به میزان 2 میلیون یورو از تعهدات ارزی صادراتی شرکت موصوف را رفع کرد و تعهد شرکت مذکور به برگرداندن 2 میلیون یورو از ارز حاصل از صادرات و تحویل آن به بانک مرکزی مرتفع گردید، شرکت پتروشیمی فناوران مبلغ 2 میلیون یورو را در تاریخ 15/8/98 از طرف فدراسیون فوتبال در خارج از کشور پرداخت کرده و به همان میزان از تعهد ارزی آن شرکت نسبت به بانک مرکزی کسر شد.

وی ادامه داد:در همین حال،مطابق توضیحات اخیر مشاور محترم حقوقی عالی فدراسیون فوتبال،شرکت پتروشیمی فناوران پس از رفع تعهد ارزی اقدام به پرداخت 2 میلیون یورو کرده است و به موجب مقررات و سیاست های ارزی، مبنای محاسبه، تسویه و پرداخت معادل ریالی آن مبلغ، به نرخ ارزر روز رفع تعهد بانک مرکزی می باشد، لذا جمع بدهی فدراسیون فوتبال به شرکت سرمایه گذاری شستا در روز رفع تعهد ارزی، رقمی در حدود 25 میلیارد تومان محاسبه و در دفاتر قانونی شرکت پتروشیمی فناوران و شرکت سرمایه گذاری شستا و فدراسیون فوتبال ثبت شد.سخنگوی سابق فدراسیون فوتبال افزود:با جمع بندی موارد فوق، شرکت سرمایه گذاری شستا بیش از مبلغ بدهی به میزان ۲۹ میلیارد تومان را از فدراسیون فوتبال دریافت کرده است که ۴ میلیارد هم بیش از تعهد فدراسیون بوده و اسناد آن نزد طرفین موجود بوده و به طور کامل در دفاتر قانونی طرفین ثبت شده است.ضمن اینکه چک ارائه شده از سوی فدراسیون در قالب چک تضمین بوده و قابلیت به اجرا گذاشتن ندارد.

علوی در پایان گفت:علاوه بر این،از آنجا که مراتب اعتراض نسبت به حکم صادره در موعد قانونی انجام نشده،در حال حاضر مسولین حقوقی فدراسیون پیگیری های ویژه خود را در این باره انجام می دهند و در مقطع کنونی موضوع واگذاری ساختمان فدراسیون و یا پرسپولیس موضوعیتی ندارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر