سرقت با دوربین‌های شکاری!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۱۶۵۷۰
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷
۲۴۸۷
سارق سابقه داری که با انواع دوربین های شکاری از بالای درخت توت، طعمه هایش را زیر نظر می گرفت، در یک عملیات ضربتی دستگیر شد و راز چندین فقره سرقت موتورسیکلت هایی را که به «اوراق خانه» برده بود، برای پلیس فاش کرد.

خراسان: سارق سابقه داری که با انواع دوربین های شکاری از بالای درخت توت، طعمه هایش را زیر نظر می گرفت، در یک عملیات ضربتی دستگیر شد و راز چندین فقره سرقت موتورسیکلت هایی را که به «اوراق خانه» برده بود، برای پلیس فاش کرد.

مدتی قبل سرقت یک دستگاه موتورسیکلت در خیابان طبرسی 38 به پلیس گزارش شد و بلافاصله نیروهای تجسس کلانتری برای بررسی ماجرا به محل وقوع سرقت رفتند. آنان در تحقیقات مقدماتی و همچنین بازبینی دوربین های ترافیکی شهری به سرنخ هایی از یک دزد سابقه دار رسیدند.

چرا که مطابقت تصویر به دست آمده از سارق با آلبوم مجرمان سابقه دار نشان می داد که دزد 34 ساله از سارقان حرفه ای شمال و شرق مشهد است. بنابراین گزارش، درحالی که بررسی های پلیس با صدور دستوراتی از سوی سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) برای شناسایی مخفیگاه جدید سارق حرفه ای ادامه داشت، ناگهان صبح سیزدهم اردیبهشت، نیروهای کارآزموده گشت انتظامی هنگام انجام وظیفه در خیابان شهید نظام دوست، جوانی را بالای یک درخت توت مشاهده کردند که با دوربین شکاری در حال رصد موتورسیکلت های پارک شده در حاشیه خیابان بود.

سرقت با دوربین‌های شکاری!

ماموران انتظامی که به رفتارهای این جوان مشکوک شده بودند به طور غیرمحسوس او را زیرنظر گرفتند و دریافتند که فرد دوربین به دست درحال شناسایی موتورسیکلت هایی است که به راحتی هدف دستبرد قرار می گیرند. بنابراین ماموران اطراف درختان توت را به محاصره درآوردند ولی در این میان، جوان مذکور با مشاهده پلیس از کنار یکی از درختان پایین پرید و پا به فرار گذاشت ولی فرار او نتیجه ای نداشت و در یک عملیات کوتاه تعقیب و گریز و با چند فن دفاع شخصی زمین گیر شد.

با انتقال دوربین های شکاری و متهم یاد شده به کلانتری، وی به دایره تجسس هدایت شد اما همزمان با ورود این جوان که «مرتضی» نام دارد بلافاصله چهره او در ذهن رئیس کلانتری نقش بست چرا که او سال گذشته نیز توسط افسران زبده تجسس، مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود. متهم که با دیدن این وضعیت، تازه فهمیده بود هیچ راه گریزی جز اعتراف به سرقت هایش ندارد، خیلی آرام مقابل ستوان قلاسی (رئیس تجسس) نشست و راز چندین فقره سرقت موتورسیکلت در ماه های گذشته را بر ملا کرد.

سرقت با دوربین‌های شکاری!

سوابق متعدد این سارق حرفه ای نشان می داد که او همدستانی هم دارد و باید این ماجرا مورد کنکاش های دقیق پلیسی قرار گیرد به همین دلیل نیروهای انتظامی، مراتب را به قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) گزارش دادند. مقام قضایی که خود سال ها به پرونده های کیفری و جنایی رسیدگی کرده است، با مطالعه گزارش مقدماتی نیروهای کلانتری، بی درنگ دستورات ویژه ای را برای ریشه یابی سرقت های مذکور صادر کرد و تجربیات ارزنده خود را برای شناسایی دهلیزهای تاریک این پرونده سرقت در اختیار ماموران گذاشت.

طولی نکشید که متهم در مخمصه سوالات تخصصی پلیس گرفتار شد و گفت: با دوربین های شکاری و تک چشمی، ابتدا موتورسیکلت ها را از فاصله دور زیر نظر می گرفتم و در یک فرصت مناسب آن ها را می ربودم این سارق سابقه دار ادامه داد: سپس موتورهای سرقتی را به مبلغ ناچیزی به یک تعمیرکار موتورسیکلت می فروختم که جواد نام دارد. او در حالی نام «جواد» را بر زبان جاری کرد که مشخص شد این مالخر نیز قبلا توسط پلیس دستگیر شده است و او نیز سابقه کیفری دارد.

سرقت با دوربین‌های شکاری!

این گونه بود که گروهی از نیروهای تجسس با نظارت مستقیم رئیس کلانتری و با کسب دستورات ویژه قضایی، وارد تعمیرگاه موتورسیکلت شدند و مردی را دستگیر کردند که در پوشش تعمیر موتورسیکلت، اقدام به مالخری می کرد و با اوراق موتورسیکلت ها، پول هنگفتی به جیب می زد. با دستگیری این مرد 40 ساله سابقه دار، تحقیقات برای ریشه یابی این پرونده سرقت در حالی ادامه یافت که قطعات زیادی از لوازم اوراق شده موتورسیکلت ها در تعمیرگاه وی کشف و ضبط شد.

شایان ذکر است، به دستور قاضی عندلیب، این پرونده با توجه به اهمیت آن در شعبه 411 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد زیر ذره بین قضاوت رفته است و بررسی های تکمیلی برای شناسایی دیگر افراد مرتبط احتمالی با این متهمان حرفه ای همچنان ادامه دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر