ابلاغ شروط آتش‌بس حماس به نماینده پوتین
۱۱۱۷۷۲۵
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۵
۲۵۰۸
نماینده جنبش حماس طی تماس با وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد شرط آتش بس توقف حملات به صورت متقابل و توقف اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی است.

خبرگزاری تسنیم: وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام کرد موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی حماس، در تماسی تلفنی با بوگدانوف، وزیر امور خارج روسیه، شروط مقاومت برای پایان دادن درگیری با رژیم صهیونیستی را به روسیه اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است در این تماس که از سوی طرف فلسطینی انجام شد موسی ابومروزق ، ضمن بررسی آخرین تحولات نظامی، بوگدانوف را از آخرین ارزیابی ها و دیدگاه حماس در درگیری کنونی مطلع ساخت. وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه اعلام کرد ابومرزوق در این گفتگو بر غیر قانونی بودن اقدامات رژیم صهیونیستی در حق ساکنان فلسطینی محله «شیخ جراح» قدس تأکید و بمباران مناطق مسکونی نوار غزه را امری غیر قابل قبول توصیف کرد.

ابومروزق به نیابت از رهبران جنبش حماس، آمادگی این جنبش را برای متوقف ساختن اقدامات نظامی علیه رژیم صهیونیستی به صورت متقابل اعلام کرد. نماینده جنبش حماس، اعمال فشار از سوی جامعه بین الملل برای ممانعت رژیم صهیونیستی در به کارگیری خشونت و زور علیه مسجدالاقصی و هرگونه اقدام غیر قانونی علیه ساکنان اصلی عرب قدس شرقی امری ضروری توصیف کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه این بیانیه بر اهمیت توقف خشونت تأکید کرد ضمن اینکه حمله به غیر نظامیان را به هر طایفه و قومی که منتسب باشند- که شامل مراکز شهری دو طرف می شود- غیر قابل قبول خواند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج