سلحشوری: بازی احمدی‌نژاد دو سَر بُرد است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۱۷۷۳۵
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۶
۲۲۱۱
پروانه سلحشوری گفت: من بعید می دانم احمدی نژاد تایید صلاحیت شود. اگر انتخابات به سمتی پیش برود که اقبال عمومی بسیار کم شود، ممکن است تایید صلاحیت شود تا تنور انتخابات گرم شود، نه اینکه به او اجازه بدهند رئیس جمهور شود.

خبرآنلاین: «احمدی‌نژاد؛ تیغ دولبه رد و تایید صلاحیت» این عنوان جدیدترین برنامه انتخاباتی در کلاب هاوس است که ساعتی بعد از کاندیداتوری احمدی نژاد، احتمال تایید یا ردصلاحیت رئیس جمهور سابق مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

پروانه سلحشوری نماینده سابق تهران در بخشی از این نشست مجازی گفت: درباره آقای احمدی نژاد باید گفت اهمیتی که شخص او پیدا کرده به نحوی که ساعتها در گروهها درباره پدیده او صحبت می کنند. این نشان می دهد در ادبیات سیاسی کشور ما شخصیت هایی مانند او چقدر می توانند افکار عمومی و شخصیت های سیاسی را تحت تاثیر قرار دهند. احمدی نژاد یک پدیده منحصر به فرد است و ابعاد روانشناختی خاص خود را دارد.

سلحشوری: بازی احمدی‌نژاد دو سَر بُرد است

وی گفت: در تحلیل ها می گویند او پایگاه سیاسی ندارد یا دارای بدنه اجتماعی است. به نظر می رسد آقای احمدی نژاد زبان مردم را خوب می فهمد. به خصوص اقشاری که بغض فروخورده دارند و ناتوان و درمانده هستند. همین ناتوانی که در مردم دیده می شود، ایشان با صدای رسایی که قدرت را به چالش می کشد نشان می دهد می تواند صحبت کند. پشتوانه قدرتی هم دارد و اولتیماتوم می دهد که اگر تایید صلاحیت نشوم شرکت نمی کنم. یعنی هواداران من هم همین کار را می کنند. احمدی نژاد از موضع ضعف حرف نمی زند حتی به فرض این که پشتوانه اجتماعی و بدنه سیاسی نداشته باشد ولی نمی آید از موضع فرد نیازمند حرف بزند.

سلحشوری گفت:‌واقعا نمی دانم او اطلاعاتی دارد که بر مبنای آن از این گفتمان استفاده می کند؟ یکی از طرفداران او می گفت ما باید یک چیزهایی را باید رو کنیم. حتی صحبت طرفدارانش هم به گونه ای است که آنها هم قاعده بازی را می خواهند تعریف کنند نه این که برایشان قاعده تعریف شود. تفاوتشان با اصلاح طلبان همین است. اصلاح طلبان با وجود بدنه حامی قوی ولی قدر بدنه اجتماعی خود را نمی دانند. هیچ وقت از زبان مردم با حاکمیت صحبت نشد. از حاکمیت همیشه خواسته شد راهی باز کند. ایشان بدون این که از حاکمیت چیزی بخواهد قاعده بازی تعریف می کند.

نماینده سابق مجلس می گوید: ممکن است در این بحث حاکمیت یا مردم ضرر ببیند ولی در این قاعده بازی، خودش ضرر نمی بیند. برای خود بازی دوسربرد را شروع کرده است. من هم بعید می دانم او تایید صلاحیت شود. اگر انتخابات به سمتی پیش برود که اقبال عمومی بسیار کم شود، ممکن است تایید صلاحیت شود تا تنور انتخابات گرم شود، نه اینکه به او اجازه بدهند رئیس جمهور شود.

سلحشوری گفت: در نهایت شخصیت سیاسی او نیازمند تحلیل بیشتری است. می توان درباره ابعاد روانشناسی و جامعه شناسی سیاسی او پایان نامه هایی نوشت. او همیشه با تقابل و دوگانه سازی رشد کرده است و از طرف دیگر دروغ که یک پایه شخصیتی او است. او به راحتی خود را در طبقات فرودست نشان می دهد ولی خودم در جریان فسادهای مالی وحشتناکی در دوران میراث فرهنگی بقایی بودم. حتی خودش درباره دانشگاهش فساد داشت. جلوه گری بیرونی او با آنچه در گعده خودش نشان می دهد بسیار متفاوت است.

وی گفت: او در بین مردم مردم طرفداران خوبی دارد ولی نمی تواند بین فرهنگیان اقبالی داشته باشد چون به راحتی برای یک کنشگر اجتماعی قابل درک است که تفاوتهای رفتاری او چیست. امروز پسر آقای رحیم مشایی می گفت پدرش یک سال بیشتر آزاد است. چگونه است سالها زندانیان سیاسی ما برای یک روز مرخصی نمی آیند ولی مدت زیادی ایشان آزاد است. ما منکر آزادی او نیستیم ولی می گوییم برای دیگران هم این شرایط به وجود بیاید. با وجود این که ایشان خود را در قالب اپوزیسیون جا می زند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:67
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر