مزیت لاریجانی نسبت به رئیسی و اصولگرایان تندرو
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۸۴۸۰
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
۲۷۹۸
محمد مهاجری به جماران گفت: سه گانه لاریجانی، رئیسی و جهانگیری می تواند در یک ماه آینده منشأ تحولات مهمی باشد. چه بسا که منجر به انتخاباتی دومرحله ای شود که دوتن از این سه تن به مرحله بعد راه پیدا کنند.

جماران: محمد مهاجری به جماران گفت: سه گانه لاریجانی، رئیسی و جهانگیری می تواند در یک ماه آینده منشأ تحولات مهمی باشد. چه بسا که منجر به انتخاباتی دومرحله ای شود که دوتن از این سه تن به مرحله بعد راه پیدا کنند.

محمد مهاجری  در خصوص ثبت نام علی لاریجانی در ستاد انتخابات کشور گفت: ورود آقای لاریجانی تا حد قابل توجهی غیرمنتظره بود. چرا که همین چند روز پیش همه خبرها حاکی از عدم ورود ایشان به عرصه انتخابات بود. به هر حال ایشان تصمیم تازه ای مبنی بر شرکت در انتخابات گرفته است. نه تنها خبرها نشان می داد که آقای لاریجانی در انتخابات شرکت نمی کند، بلکه تحلیل های سیاسی نیز همین را بیان می کرد.

ورود لاریجانی ریاست جمهوری بلامنازع آقای رئیسی را زیر سوال می برد

وی افزود: ورود آقای لاریجانی به انتخابات، اتفاق نویی است. شاید ایشان تنها کاندیدایی است که سبد رای خود را از بین اصولگرایان، بخشی از اعتدالگریان و گروهی از اصلاح طلبان به دست خواهد آورد. چنین کاندیدایی در انتخابات فعلی نداریم که در هر سه جریان سیاسی کشور پایگاه رای داشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: ورود آقای لاریجانی قطعا ریاست جمهوری بلامنازع آقای رئیسی را زیر سوال می برد. از این رو، در حال حاضر تحلیلگران با تردیدهای جدی در این رابطه مواجه اند. اگر آقای جهانگیری هم در انتخابات شرکت کند، به نظر می آید یک سه گانه جدی و مهمی در انتخابات شکل بگیرد. سه گانه لاریجانی، رئیسی و جهانگیری می تواند در یک ماه آینده منشأ تحولات مهمی باشد. چه بسا که منجر به انتخاباتی دومرحله ای شود که دوتن از این سه تن به مرحله بعد راه پیدا کنند.

ورود لاریجانی می تواند باعث گرم تر شدن تنور انتخابات و تاحدودی افزایش مشارکت شود

مهاجری ادامه داد: اگر احیانا هر کدام از آقایان جهانگیری و رئیسی انصراف دهند بازهم نتیجه انتخابات چندان شفاف نخواهد بود و ممکن است دچار تغییراتی شود. از طرفی قبلا تصور می شد که کاندیداهایی که جزو افراد شاخص و مشهور نیستند بتوانند شانس هایی برای راهیابی به مرحله دوم داشته باشند اما امروز با حضور لاریجانی چنین تصوری کمرنگ تر شده است. به نظرم ورود آقای لاریجانی می تواند باعث گرم تر شدن تنور انتخابات و تاحدودی افزایش مشارکت شود ولی در عین حال معادلات را نیز به اندازه قابل توجهی برهم خواهد زد.

وی بیان کرد: افزایش مشارکت لزوما به این معنا نیست که شرکت کنندگان بیشتر به آقای لاریجانی رای می دهند. اتفاقا ممکن است حضور ایشان منجر به این اتفاق شود که برخی حامیان آقای رئیسی که شاید انگیزه زیادی برای شرکت در انتخابات نداشته و حتی حامیان اصلاح طلبان که ممکن است انگیزه بالایی برای دفاع از آقای جهانگیری و یا حضور پای صندوق های رای به نفع او نداشته باشند، در انتخابات شرکت کنند.

لاریجانی سیگنال هایی دریافت کرده که با حضور در انتخابات می تواند مشارکت را افزایش دهد

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر ورود آقای لاریجانی بتواند منجر به افزایش ۱۵ درصدی رای دهندگان هم شود اتفاق بسیار مهمی بوده و خدمتی است که ایشان به کشور کرده است. تصورم این است که آقای لاریجانی پیام ها و سیگنال هایی دریافت کرده که با حضور در انتخابات، می تواند فضای مشارکت را رقابتی تر کرده و میزان مشارکت را افزایش دهد.

او بیان کرد: ۱۰ درصد افزایش مشارکت رقمی معادل ۶میلیون رای است. در حال حاضر بهترین نظرسنجی هایی که به صورت تلفنی برگزار شده و چندان هم دقیق نیست و به نظرم اعداد و ارقامش بالاتر از میزان مشارکت واقعی است، میزان شرکت در انتخابات را بین ۳۵ تا حداکثر ۴۰ درصد اعلام می کند. البته به نظرم همین آمار نیز در کلانشهرها رقمی معادل ۲۰ تا ۲۵ درصد است.

مزیت لاریجانی نسبت به رئیسی و اصولگرایان تندرو

مهاجری گفت: حضور آقای لاریجانی می تواند رقم مشارکت را به خصوص در کلانشهرها افزایش دهد. در موضوع مربوط به سیاست خارجی، آقای لاریجانی معتقد به سیاستی است که منتهی به گریز از تعامل با جهان نمی شود. او خودش مسئول قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین است و بایسته ها و چشم اندازهای سیاست فعال خارجی را خوب می داند. این مساله در مقایسه با آقای رئیسی و برخی اصولگرایان تندرو مزیتی مثبت است.

وی افزود: نکته دیگر اینکه آقای لاریجانی همیشه ارتباطی محکم با بخش های مختلف حاکمیت داشته است. هم با مراجع عظام، هم با رهبری و هم با احزاب و گروه های سیاسی متعدد و حتی گروه های سیاسی تندرو ولو به صورت کمرنگ ارتباط دارد. ایشان همچنین با سپاه و قوه قضاییه ارتباط خوبی دارد و این موضوع می تواند از او رئیس جمهور موفق تر و کارآمدتر بسازد.

زاکانی و ضرغامی را هیچکس جدی نمی گیرد

او با اشاره به کاندیداتوری علیرضا زاکانی پس از ثبت نام علی لاریجانی گفت: معتقدم آقای زاکانی برای پیشبرد یک پروپاگاندیسم سیاسی به وزارت کشور رفت وگرنه خودش هم می داند نه رای دارد و نه صلاحیت. آقای زاکانی و ضرغامی را هیچکس جدی نمی گیرد حتی اعضای خانواده و فرزندانشان.

وی درباره توئیت سعید محمد علیه لاریجانی هم گفت: من او را شخص مودبی می دانم و به نظرم از آنجا که اداره صفحه توئیترش توسط خودش صورت نمی گیرد، حدس می زنم افرادی که اطرافش هستند چنین توئیتی را منتشر کرده اند. چرا که اصلا چنین مواضعی از ایشان بعید است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی