یادبود استاد عبدالوهاب شهیدی برگزار می‌شود
۱۱۱۹۴۷۸
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
۶۹۱
خانه هنرمندان، یادبود استاد فقید عبدالوهاب شهیدی را برگزار خواهد کرد.
خبرگزاری صبا: خانه هنرمندان، یادبود استاد فقید عبدالوهاب شهیدی را برگزار خواهد کرد.
 
یادبود استاد عبدالوهاب شهیدی برگزار می‌شود
 
به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نخستین برنامه از سلسله برنامه‌های «آهنگ» با عنوان زخمه‌ای بر سازِ موسیقی ایران، یادبود استاد عبدالوهاب شهیدی توسط خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
 
در این برنامه که اجرای آن بر عهده سما بابایی است، حسن ناهید، کیوان ساکت، شاهرخ شهیدی، پوریا اخواص و فروغ بهمن‌پور سخنرانی خواهند کرد.
 
این برنامه روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ١۴٠٠ ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در لایو اینستاگرام خانه هنرمندان ایران به نشانی @iranartistforum به تماشای این برنامه بنشینند.
 
عبدالوهاب شهیدی در سال ۱۳۰۱ در میمه اصفهان به دنیا آمد. این هنرمند از اوایل سال ۱۳۲۰ فعالیت‌های هنری خود را با فراگیری موسیقی ردیف دستگاهی ایران، آواز، نوازندگی سنتور و نوازندگی عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد و علاوه بر مهارت‌هایی که در حوزه خوانندگی و آهنگسازی داشت، در حوزه عودنوازی نیز نوازنده‌ای معتبر به حساب می‌آمد.
 
این هنرمند در طول سال‌هایی که در عرصه موسیقی فعالیت می‌کرد، با هنرمندانی چون جلیل شهناز، فرامرز پایور، علی‌اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید، محمدرضا شجریان و محمد اسماعیلی همکاری داشت.
 
عبدالوهاب شهیدی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت در سن ۹۹ سالگی در تهران درگذشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج