اعلام آمادگی اشرف غنی برای جنگ با طالبان
۱۱۱۹۵۱۹
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
۸۷۴
رئیس‌جمهور افغانستان با درخواست از طالبان برای پذیرش انتخابات، اعلام کرد اگر این گروه بخواهد از راه جنگ قدرت را به دست بگیرد، دولت آماده مقابله با آن است.

باشگاه خبرنگاران: رئیس‌جمهور افغانستان با درخواست از طالبان برای پذیرش انتخابات، اعلام کرد اگر این گروه بخواهد از راه جنگ قدرت را به دست بگیرد، دولت آماده مقابله با آن است.

اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان، بر آمادگی‌ برای جنگ با طالبان پس از پایان روند بیرون رفتن نیروهای خارجی تاکید کرد.

او همزمان با ادامه روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان در گفتگو با شبکه پی‌بی‌اس آمریکا گفت: «تهدید هراس‌افکنی تغییر کرده است، اما از بین نرفته است. همه ما در این باره توافق کرده‌ایم. دوم اینکه آمریکا متعهد به پشتیبانی مالی در بخش‌های امنیتی، اقتصادی و بشردوستانه است. زیرا خوشبختانه آمریکا ارزش حمایت از دستاوردهای بیست سال گذشته را می‌داند و بحث ما بسیار یک بحث پر بار بوده است.»

رئیس‌جمهور افغانستان در این مصاحبه همچنین پذیرفته شدن انتخابات را از سوی طالبان، کلیدی برای پیروزی مذاکرات صلح دانست. غنی گفت: «کلید گفتگوی سیاسی این است که طالبان بپذیرد که نظام سیاسی آینده افغانستان مبتنی بر انتخابات است. این مسئله اصلی است. سایر موارد قابل بحث و گفتگو هستند، اما اگر آن مسئله اساسی یعنی انتخابات پذیرفته نشود، حقوق و مسئله دستاوردهایی که در بیست سال گذشته اتفاق افتاده اند، به ویژه حقوق و دستاوردهای زنان، جوانان، اقلیت‌ها و همه اقشار جامعه زیر سوال خواهد رفت.»

او در عین حال هشدار داد طالبان از راه جنگ نمی‌توانند قدرت را به دست بیاورند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج