مقام اسراییلی: احیای برجام منجر به جنگ می‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۱۹۵۸۶
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
۲۶۵۳
سفیر سابق اسراییل در آمریکا با انتقاد از سیاست دولت بایدن در احیای برجام مدعی شد احیای برجام منطقه را در مسیر یک جنگ منطقه ای ناگزیر قرار خواهد داد.

عصر ایران: سفیر سابق اسراییل در آمریکا با انتقاد از سیاست دولت بایدن در احیای برجام مدعی شد احیای برجام منطقه را در مسیر یک جنگ منطقه ای ناگزیر قرار خواهد داد.

"مایکل اورن" سفیر سابق اسراییل در آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی " نیوز مکس" آمریکا در هشداری تلویحی به دولت بایدن تصریح کرد که در صورت احیای برجام منطقه به سوی یک جنگ ناگزیر خواهد رفت.

مقام اسراییلی: احیای برجام منجر به جنگ خواهد شد

او گفت دولت بایدن در شرایطی که اسراییل در حال جنگ با حماس در نوار غزه است، بدترین زمان را برای احیای برجام و مذاکرات وین انتخاب کرده است.

این دیپلمات اسراییلی در ادامه مدعی شد:" ایران می خواهد کرانه باختری و تشکیلات خودگردان فلسطین را تصاحب کند. این کشور لیستی طولانی از اهداف مورد نظر خود را دارد."

اورن در ادامه گفت:" شما (آمریکایی ها) باید از خود بپرسید: چگونه به دنبال احیای توافق هسته ای با ایران هستید درست در زمانی كه ایران در حال دامن زدن به ناآرامی ها و خشونت های گسترده در خاورمیانه است؟"

این دیپلمات اسراییلی گفت به نظر می رسد دولت بایدن مصمم به احیای برجام به هر قیمت ممکن است و افزود:" به نظر می رسد احیای برجام در دولت بایدن موضوعی ایدئولوژیک است و این کار منطقه خاورمیانه را در یک مسیبر غیرقابل برگشت به سمت جنگ سوق خواهد داد."

اورن بدون اشاره به حملات نظامیان اسراییلی علیه غیرنظامیان فلسطینی در قدس شرقی و نوار غزه مدعی شد ایران مقصر "کشاندن اسرائیل به جنگهای زمینی در غزه" است و افزود "جهاد اسلامی کاملا تحت مالکیت و اداره ایران است."

او در پاسخ به انتقادها از تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی اسراییل به نوار غزه هم گفت:" ما تمام تلاش خود را برای جلوگیری از خسارات جانبی و تلفات غیرنظامیان انجام می دهیم...هنگامی که با دشمن در حال شلیک به سمت خود می جنگید، بسیار بسیار دشوار است. ما می دانیم که آنها بیش از 2 هزار موشک به سمت ما شلیک کرده اند ... در حالی که در پشت جمعیت خود پنهان شده اند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. "

او در ادامه در اظهاراتی فرافکنانه مدعی شد:" "ایرانیان مایلند تا آخرین فلسطینیان با اسرائیل بجنگند - در این باره شک نداشته باشید... ایران می خواهد توجه ها را از آنچه که در سوریه در حال انجام آن است به سمت فلسطین منحرف کند و با این کار اسراییل را به جای مقابله با ساخت پایگاه های نظامی ایران در سوریه و یا احیای برجام به سمت جنگ داخلی با فلسطینی ها مشغول کند."

او در ادامه مدعی شد " حماس بیشترین کمک مالی خود را از ایران دریافت می کند" و جهاد اسلامی نیز کاملا تحت مالکیت و اداره ایران است و 90 درصد از موشک هایی که امروز به سمت اسراییل شلیک می شود در ایران ساخته شده و به نوار غزه قاچاق می شود."

ادعای قاچاق اسلحه و مهمات به غزه در حالی است که اخیرا حماس ویدئوهایی از نحوه تولید و انبار موشک های خود در زیرزمین های باریکه غزه با مواد ابتدایی منتشر کرده و نوار غزه در محاصره کامل ارتش اسراییل است و انتقال هزاران موشک به داخل این منطقه امری محال به نظر می رسد.

اورن همچنین درباره بمباران ساختمان مورد استفاده رسانه ها (از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه الجزیره) در نوار غزه مدعی شد: این حمله در جهت حفاظت از شهروندان اسراییلی بوده و حتما دلیل قانع کننده برای انجام آن وجود داشته است.

او مدعی شد از این ساختمان در جهت فعالیت های تروریستی استفاده می شده و اسراییل پیش از حمله به آنجا به خبرنگاران هشدار داده بود که ساختمان را ترک کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان