رئیس کمیته انضباطی: خفیف‌ترین رأی صادر شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۱۷۸۷
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۸
۱۴۴۰
رئیس کمیته انضباطی در خصوص صدور آرای انضباطی باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان فدراسیون فوتبال گفت: آرایی که صادر شده، خفیف‌ترین رأی ما بوده است.

تسنیم: رئیس کمیته انضباطی در خصوص صدور آرای انضباطی باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان فدراسیون فوتبال گفت: آرایی که صادر شده، خفیف‌ترین رأی ما بوده است.

اسماعیل حسن‌زاده در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر، درباره صدور رأی دیدارهای پرسپولیس مقابل استقلال و سپاهان و مبالغ بالای جریمه‌ها، اظهار داشت: در آیین‌نامه برای اشخاص حقیقی 50 میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی 100 میلیون تومان سقف جریمه در نظر گرفته شده است، ولی در مواردی نصف این مبلغ به جریمه اضافه می‌شود. مقررات اجازه می‌دهد اگر در مواردی تعدد تخلف وجود داشته باشد، نصف این مبلغ به جریمه اضافه شود و برای همین ما در صدور آرای بازیکنان، جریمه آنها را 75 میلیون تومان لحاظ کردیم.

اشاره کرد: برای باشگاه پرسپولیس هم 150 میلیون تومان برای دربی در نظر گرفته شده است، چون پرسپولیس در این بازی سه تخلف داشت و باعث شد 100 میلیون جریمه به 150 میلیون تبدیل شود. تخلفات پرسپولیس در این بازی مربوط به بحث تماشاگران بود که منتسب به این باشگاه بودند و یکی دیگر صدور بیش از حد کارت‌ها بود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اینکه جمع جریمه‌های این دو بازی به بالای یک میلیارد رسیده است، گفت: جرایم انضباطی یا توبیخ است یا محرومت و یا جریمه. توبیخ که مشخص است و محرومیت نیز. محرومیت از بازی‌های خانگی و تماشاگر است اما چیزی که خود باشگاه‌ها به آن اذعان داشتند این بود که هر محرومیتی که برای بازیکنان لحاظ می‌شود 100 میلیون خسارت به تیم وارد می‌کند و برای همین در نظر گرفتیم رویکرد را به سمتی ببریم که جرایم را شخصی کنیم. ما خیلی دوست نداریم باشگاه‌ها متضرر شوند، مگر اینکه ناگزیر باشیم.

رئیس کمیته انضباطی: خفیف‌ترین رأی صادر شد

وی درباره محرومیت سیدجلال حسینی نیز عنوان کرد: برای این حکم ایشان دو ابهام را مطرح کردند. یک اینکه دعوت به کمیته انضباطی نشدند در حالی که هیچ بازیکنی را ما برای بازی سپاهان - پرسپولیس دعوت نکردیم و به همه گفتیم دفاعیه بفرستند. بحث دوم اینکه برخوردی بین ایشان با آقای پورقاز وجود داشت که هر دوی این افراد یک جلسه محروم شدند.

حسن‌زاده راجع به اینکه چرا جلسه انضباطی دربی برعکس بازی سپاهان و پرسپولیس حضوری برگزار شده است، یادآور شد: اگر برای شهرآورد دعوت کردیم برای این بود که فرشاد فرجی برای اولین بار در دربی حضور داشت و برای اینکه دوست داشتیم بشنویم چرا آقای غلامپور با این سابقه این اتفاق را رقم زده است. می‌خواستیم آسیب‌شناسی کنیم و اینکه چرا این اتفاق رخ داده است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: آرایی که صادر شده، خفیف‌ترین رأی ما بوده است. برای بازیکنان خاطی هر سه باشگاه باید رأی سه جلسه محرومیت داده می‌شد. البته آقای فرجی و غلامپور باید شش جلسه محروم می‌شدند، ولی ما کمترین را در نظر گرفتیم و دو جلسه آنها را محروم کردیم.

وی همچنین درباره رأی جنجالی بازی سایپا - پیکان و اعلام 3 بر صفر شدن این بازی به نفع سایپا خاطر نشان کرد: این رأی قطعی نیست و خیلی دوست نداریم به آن بپردازیم، اما خیلی جالب است باشگاه پیکان که محکوم پرونده است بیانیه‌ای منطقی‌ داده، ولی باشگاه نساجی که معلوم نیست کجای پرونده است اینطور موضع‌گیری می‌کند! تشکر می‌کنم از مدیریت باشگاه پیکان که بیانه‌ای صرفاً حقوقی صادر کرده و اعلام داشتند که حق اعتراض دارند. این بیانیه حرفه‌ای بود.

حسن‌زاده اضافه کرد: باشگاه نساجی اما که نمی‌دانم کجای پرونده است اتهاماتی را وارد می‌کند. باید به کمیته انضباطی توضیح داده شود که رأی با لابی‌گری داده شده است، یعنی چه؟ این نکته مهمی است. مدیرعامل نساجی گفت دقیقاً رأی کپی شده از لایحه باشگاه سایپاست! مگر ایشان از محتویات پرونده خبر دارد؟ این اتهامات سنگینی است و باید حتماً پاسخگو باشند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ادامه تصریح کرد: این رأی می‌تواند در کمیته استیناف دوباره بررسی شود. حتی به CAS هم می‌توان این پرونده را برد. باشگاه پیکان بیانیه می‌دهد که پیگیری می‌کند، ولی اینکه باشگاه‌های دیگر اتهام بزنند موضوع فرق می‌کند.

وی در مورد شکایت باشگاه استقلال از پیکان به خاطر انجام تعویض بیش از حدمجاز در مصاف با این هم ابراز داشت: باید بگویم برای اینکه به یک شکایت رسیدگی شود سه مرحله باید طی شود. می‌گویند چرا رأی استقلال و پیکان صادر نشد؟ در این موضوع باشگاه استقلال در تاریخ 10 اردیبهشت شکایت مطرح کرد که در بازی با پیکان به جای سه بار، چهار بار تابلوی تعویض بالا رفته است، ولی این باشگاه هزینه دادرسی را پرداخت نکرد و یک هفته مهلت هم گذشت و پرونده طبق قانون مختومه اعلام شد. البته این بازی و اتفاقی که رخ داده است، ماهیتاً با بازی سایپا - پیکان فرق می‌کند. در بازی دیگر که 12 نفر وارد زمین شدند، هم شکایتی مطرح نشد. 

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر