AFC و سازمان لیگ، دو نقطه مقابل هم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۳۷۷۷
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
۹۷۲
هرچند سازمان لیگ فوتبال ایران تخلف رسانه‌ای سرمربیان لیگ برتر را نادیده می‌گیرد، اما AFC یک بار دیگر نشان داد نشست خبری سرمربیان اهمیت زیادی دارد و سازمان لیگ راهش را اشتباه می‌رود.

خبرگزاری مهر: سازمان لیگ فوتبال ایران از چند سال پیش و همزمان با اجرای طرح‌های حرفه‌ای در لیگ برتر، برگزاری نشست‌های خبری یک روز پیش از شروع مسابقات را الزامی کرد. این طرح هرچند از سوی بعضی از مربیان به دلایل نامشخص نادیده گرفته می‌شد، اما در دو فصل اخیر شدت بیشتری پیدا کرد؛ تا جایی که در کمتر نشست خبری بخصوص نشست‌های پیش از بازی می‌توان سرمربیان را پاسخگوی رسانه‌ها دید. در اغلب این جلسات، دستیاران سرمربی حضور می‌یابند.

این مسئله به دفعات زیاد مورد انتقاد رسانه‌ها و خبرنگاران قرار گرفته است. بارها اتفاق افتاده که خبرنگاران یک نشست را به دلیل بی توجهی و بی خیالی سرمربی تحریم کنند اما سازمان لیگ اقدام موثر و عملی برای حل مشکل و الزام سرمربیان انجام نداده است.

سرمربیان گاهی بدون بهانه و گاهی به بهانه همزمانی تمرین تیم با نشست، زمان پرواز تیم به شهر محل برگزاری مسابقه و مواردی از این دست از نشستن مقابل اصحاب رسانه (اخیراً نشست‌های اینترنتی) خودداری می‌کنند.

دستیاران سرمربی در نشست‌ها در پاسخ به این سئوال که چرا نفر اول نیمکت حاضر به پاسخگویی نیستند، از نزدیک بودن افکار و برنامه‌های سرمربی و دستیارانش سخن می‌گویند اما آیا به راستی این رویه غیر حرفه‌ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم پذیرفتنی است؟ آیا AFC به «ذهن مشترک» کادر فنی به چشم یک توجیه خوب برای بر هم زدن نظم نشست‌های خبری نگاه می‌کند؟

پاسخ این سئوال منفی است و کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز با انتشار جریمه‌های انضباطی خود یک بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه نسبت به رسانه‌ها و تعهد سرمربیان برای پاسخگویی مقابل افکار عمومی حساسیت دارد.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال به دلیل عدم حضور در نشست خبری پیش از بازی با الدحیل ۱۰ هزار دلار جریمه شد و رای مشابهی برای باشگاه استقلال هم به دلیل این کوتاهی، در نظر گرفته شده است. در آن نشست، فراز کمالوند دستیار مجیدی در نشست حاضر شد. این اتفاق بارها در لیگ برتر ایران رخ داد اما سازمان لیگ واکنشی به نداشت.

مهدی ترابی هافبک پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با الوحده ۱۵ دقیقه تاخیر داشت و AFC این بازیکن را هم ۲ هزار دلار جریمه کرد؛ هرچند ۱۵۰۰ دلار را به حالت تعلیق درآورده است.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم در دو نشست خبری خود در لیگ قهرمانان آسیا حضور نیافت اما ظاهراً باشگاه پرسپولیس توضیحات قانع کننده‌ای را برای AFC ارسال کرده و توانسته از جریمه احتمالی فرار کند.

از مسابقات این فصل از لیگ برتر ایران تنها هفت هفته دیگر باقی مانده است و اصلاح رویه موجود کار سختی به نظر می‌رسد اما به نظر می‌رسد الزام به حضور سرمربیان در نشست‌های خبری از فصل آینده باید در اولویت سازمان لیگ ایران قرار بگیرد و جریمه‌های سنگین با الگوبرداری از کمیته انضباطی AFC می‌تواند ضمانت خوبی برای اجرای این طرح باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر