بهبودی ۱۳۵۶ فرزند مبتلا به تومور مغزی در سی سال فعالیت محک
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۲۴۰۹۵
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
۸۵۸
به مناسبت روز جهانی تومور مغزی:
در طول ۳۰ سال فعالیت مؤسسه خیریه محک بیش از ۷۶۰۰ کودک مبتلا به سرطان بهبود یافته‌اند که از این میان ۱۳۵۶ کودک به تومور مغزی مبتلا بوده‌اند، امیر یکی از این فرزندان محک است که همزمان با محک سی ساله شد. او داستان مبارزه‌اش با بیماری را از ابتلا تا بهبودی، برایمان روایت می‌کند.

در طول ۳۰ سال فعالیت مؤسسه خیریه محک بیش از ۷۶۰۰ کودک مبتلا به سرطان بهبود یافته‌اند که از این میان ۱۳۵۶ کودک به تومور مغزی مبتلا بوده‌اند، امیر یکی از این فرزندان محک است که همزمان با محک سی ساله شد. او داستان مبارزه‌اش با بیماری را از ابتلا تا بهبودی، برایمان روایت می‌کند.

امیر اهل شهر کاشان، ۱۲ سال داشت که به تومور مغزی مبتلا شد. سال تحصیلی ۸۲ را با شوق و انگیزه کنار دوستانش شروع کرده بود که سردرد‌های شدید، حالت تهوع، سیاهی و کم‌سویی چشم‌ها سراغش آمد؛ این‌ها علائمِ بیماری‌ای بود که امیر و خانواده‌اش در ابتدا هیچ اطلاعاتی در مورد آن نداشتند. این علائم هر روز تکرار می‌شد، تا والدینش او را نزد پزشک بردند. او می‌گوید: «بلافاصله پس از مراجعه، تصویربرداری از مغز انجام و تومور مخچه تشخیص داده شد. اینجا بود که توسط پزشک معالجم به محک معرفی شدم و تحت حمایت این مؤسسه قرار گرفتم. عمل جراحی در بیمارستان شهید بهشتی شهر کاشان انجام شد. دوران نقاهت پس از یک هفته به پایان رسید و ما برای رادیوتراپی عازم تهران شدیم. محک در اقامتگاه خود میزبان ما شد تا با آسایش بیشتر بتوانیم دوران درمان را در تهران بگذارنیم. یک ماه بعد به کاشان بازگشتیم و من ۶ دوره ۴۵ روزه شیمی‌درمانی را پشت سرگذاشتم. در آخر پس از تحمل ۱۴ سال بیماری، بهبودیافتم و تا امروز هیچ علائمی از عود مجدد یا عوارض حاصل از درمان در بدنم مشاهده نشده است.»

زمانی که پدر و مادر امیر، برای درمان و انجام عمل جراحی او به پزشک مراجعه کردند اطلاعات لازم در خصوص بیماری سرطان توسط پزشک معالج و مددکار اجتماعی محک در بیمارستان شهید بهشتی کاشان در اختیارشان قرار گرفت. به آن‌ها گفته شد پسرشان یک جراحی با ریسک بالا در پیش دارد و ممکن است پس از انجام آن بی‌حسی مطلق در یک سمت بدن را تجربه کند. حضور کادر حمایتی در کنار کادر درمان باعث می‌شود تا بحران‌های روانی ناشی از فشار بیماری برای کودک و خانواده با آرامش بیشتری سپری شود و اخبار بد در کنار امید به آینده پشت سر گذاشتن مسیر را آسان‌تر کند. خوشبختانه عمل جراحی امیر با موفقیت و بدون هیچ عوارضی به پایان رسید. او ادامه می‌دهد: «من در آن سن نمی‌دانستم بیماری سرطان چیست و توضیح درباره آن به من، برای خانواده‌ام سخت بود برای همین در سال ۱۳۹۶ وقتی تومور لگنم تشخیص داده شد، برای اولین بار نام این بیماری را از زبان پزشک معالجم شنیدم. همان روز مادرم ماجرا را برایم تعریف کرد و گفت از این بیماری می‌ترسی؟ من به او گفتم نه تنها نمی‌ترسم بلکه بیش از گذشته نیز احساس قدرت می‌کنم. سرانجام در همان سال نیز بهبودیافتم.»

فرزند ۳۰ ساله محک حین درمان تحصیلاتش را ادامه داد، دیپلم کامپیوتر گرفت و ۱۰ سالی می‌شود که در زمینه تخصصی‌اش فعالیت می‌کند. او مسیر مبارزه با سرطان را اینگونه توصیف می‌کند: «مادرم همیشه می‌گفت این بیماری هم شبیه سرماخوردگی است، دارو‌های خاص خودش را دارد و گاهی لازم است برای بهبودی آن جراحی انجام شود. او می‌گفت خوب می‌شوم و تنها کاری که برای من و سایر اعضای خانواده قدغن کرد، ناامیدی بود. خانواده ما با کمک محک، پزشکان و مادرم روحیه اش را از دست نداد.»

از ابتدای تأسیس محک تا امروز ۳۵ هزار کودک تحت حمایت محک قرار گرفته‌اند که ۷۶۰۰ نفر از آن‌ها بهبود یافته‌اند. در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار کودک در مرحله درمان قرار دارند که با حمایت اعضای خانواده بزرگ محک با امید به آینده با سرطان مبارزه می‌کنند.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر