رونمایی از «پوست الکترونیکی» سامسونگ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۵۶۲۳
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
۱۰۸۴
شرکت سامسونگ یک پوست الکترونیکی قابل انعطاف را معرفی کرده است که می‌تواند ضربان قلب کاربر را تشخیص و نمایش دهد و در آینده‌ای نزدیک در فناوری‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد.

خبرگزاری ایسنا: شرکت سامسونگ یک پوست الکترونیکی قابل انعطاف را معرفی کرده است که می‌تواند ضربان قلب کاربر را تشخیص و نمایش دهد و در آینده‌ای نزدیک در فناوری‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد.

رونمایی از «پوست الکترونیکی» سامسونگ

به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ پا را فراتر از ابداع صفحه نمایش‌های تاشوی نسل جدید با شکل و شمایلی جدید گذاشته و روی نمایشگرهایی کار می‌کند که بسیار انعطاف‌پذیرتر هستند.

این شرکت اکنون به عنوان بخشی از آخرین پیشرفت خود اعلام کرده که یک نمایشگر پوستی اولد(OLED) با ناظر داخلی ضربان قلب ایجاد کرده است که تا ۳۰ درصد کشسان است.

به گفته سامسونگ، این فناوری که هنوز در مرحله اولیه توسعه است، اندازه‌گیری دقیق‌تری را برای مدت زمان طولانی‌تر نسبت به پوشیدنی‌های موجود ارائه می‌دهد. این غول الکترونیکی همچنین گفته است که آزمایشات این پوست الکترونیکی می‌تواند زمینه را برای تجاری‌سازی دستگاه‌های قابل انعطاف با نمایشگرهای بزرگ و با وضوح بالا فراهم کند که انتظار می‌رود در همه محصولات مراقبت‌های سلامت و بهداشت مورد استفاده وسیع قرار بگیرد.

همانطور که در یک مطالعه بررسی همتا شده در مجله Science Advances به تفصیل شرح داده شده است، گروهی از محققان موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ(SAIT) و مرکز تحقیق و توسعه این شرکت، یک نمایشگر پوشیدنی با صفحه منعطف ایجاد کرده‌اند که اندازه‌گیری‌های دقیق و پایدار را حتی پس از کشیده شدن تا ۱۰۰۰ برابر طول طبیعی خود ارائه می‌دهد.

بدیهی است که اغلب دستگاه‌های امروزی تحت این میزان فشار شدید و دستکاری فیزیکی خراب می‌شوند یا از هم می‌پاشند. محققان برای غلبه بر این مانع فنی ماده پلاستیکی مورد استفاده در این نمایشگرهای قابل انعطاف را با "الاستومر" که یک ماده پیشرفته با کشسانی و انعطاف‌پذیری بالا است، جایگزین کردند. آنها سپس ترکیب مولکولی آن را اصلاح کردند تا مقاومت آن در برابر گرما افزایش یابد و تنش ناشی از کشیده شدن نیز کاهش یابد. این کار همچنین به آنها اجازه داد که یک نیمه هادی را در گجت خود ادغام کنند.

این تیم همچنین از یک ماده الکترود قابل انعطاف(فلز ترک خورده) استفاده کرد که در برابر تغییر شکل الاستومر مقاومت می‌کند. به گفته "یئونگ‌جون لی" محقق ارشد این پروژه، این کار باعث می‌شود که فضاها و الکترودهای سیم کشی بین پیکسل‌ها بدون اینکه پیکسل‌های اولد تغییر شکل دهند، کشیده و منقبض شوند.

رونمایی از «پوست الکترونیکی» سامسونگ

محققان می‌گویند با مقاوم کردن بیشتر الاستومر در برابر مواد شیمیایی و گرما، به طور موثری نشان داده‌اند که مشابه آنچه در دستگاه‌های پوشیدنی فعلی مانند "اپل واچ" دیده می‌شود، دستگاه‌های قابل کشش را می‌توان با حسگرهای ردیابی سلامت و نیمه هادی‌ها ادغام کرد.

محققان ادعا می‌کنند که با پیشرفت بیشتر، دستگاه انعطاف پذیر آنها با اتصال به پوست کاربران با حرکت دائمی پوست سازگار می‌شود و امکان اندازه‌گیری مستمر ضربان قلب را با درجه حساسیت بیشتری امکان‌پذیر می‌کند.

محققان در آزمایشات خود دریافتند که حرکت مچ دست کاربر کارایی این گجت را حتی اگر تا ۳۰ درصد کشیده شود، کاهش نمی‌دهد. همچنین در این شرایط موفق به دریافت سیگنال ضربان قلب شد که در مقایسه با حسگرهای سیلیکونی کنونی ۲.۴ برابر بهتر عمل کرد.

در حال حاضر محققان در حال ارتقای وضوح، انعطاف‌پذیری و دقت ردیابی این فناوری تا سطح مناسب برای تولید تجاری انبوه هستند. همچنین آنها برای آینده، نمایشگرهای انعطاف‌پذیر نظارت بر سطح اکسیژن خون، قرائت برق‌ماهیچه‌نگاری(نظارت بر حالات ماهیچه بدن در هنگام انبساط و انقباض) و فشار خون را پیش‌بینی می‌کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر