مناظره دوم را فقط ۳۲درصد مردم دیدند
۱۱۲۶۱۴۳
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
۱۴۱۲
در حالی که نامزدها همچنان تمام تلاش خود را برای جلب نظر رای دهندگان به شیوه های مختلف به کار گرفته اند، این طور که به نظر می‌رسد دومین مناظره انتخاباتی نیز نتوانسته نظر مردم و سیاسیون را خیلی جلب کند.

خراسان نوشت: در حالی که نامزدها همچنان تمام تلاش خود را برای جلب نظر رای دهندگان به شیوه های مختلف به کار گرفته اند، این طور که به نظر می‌رسد دومین مناظره انتخاباتی نیز نتوانسته نظر مردم و سیاسیون را خیلی جلب کند.

انتقادها به شکل و نحوه مناظره گسترده‌تر شده و تصور می‌شود این رویه مانعی برای شناخت کافی مردم از نامزدهای ریاست جمهوری است و نقش زیادی در داغ کردن تنور انتخابات نداشته است.

بر اساس نظرسنجی ملی کیو، مناظره دوم را حدود ۳۲ درصد از افراد مشاهده کرده ‌و حدود ۱۴ درصد نیز مناظره را ندیده ولی اخبار آن را پیگیری کرده‌اند.در نتیجه می توان گفت در مجموع کمتر از ۵۰ درصد از افراد مناظره را دیده یا اخبار آن را دنبال کرده‌اند و بیش از ۵۰ درصد افراد نه به تماشای مناظره نشسته و نه اخبار آن را دنبال کرده‌اند.

در نظرسنجی قبلی کیو نیز که پس از مناظره اول منتشر شد ۴۵ درصد افراد نه تماشاچی مناظره بوده و نه اخبار آن را دنبال کرده‌ بودند.این نشان می دهد که برگزاری دو دور مناظره هنوز نتوانسته تنور انتخابات را آن چنان که باید و شاید، داغ کند.

۴۰ درصد کسانی که مناظره را دیده یا اخبار آن را دنبال کرده‌اند، معتقدند رئیسی بهتر از سایر نامزدها در مناظره ظاهر شده است. پس از مناظره اول نیز 44 درصد از پاسخگویان معتقد بودند که رئیسی بهتر از بقیه نامزدها ظاهر شده است. همچنین در نظر سنجی پس از مناظره دوم حدود ۳۵ درصد از پاسخگویان هیچ یک از نامزدها را چهره برتر مناظره معرفی نکرده‌اند. سایر نامزدها نیز با ارقامی کمتر از ۵ درصد مورد اشاره افراد قرار گرفتند.

پس از دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری،حدود ۶۱ درصد از پاسخگویان نیزمعتقد بودند که احتمالاً ‌رئیسی پیروز انتخابات خواهد بود.

نتایج نظرخواهی سایت ها وخبرگزاری ها نیز پس از مناظره دوم جالب بود.نظرخواهی هایی که البته با معیارهای پژوهشی وتحقیقاتی معتبر یک نظرسنجی علمی فاصله زیادی دارد.در نظر خواهی خبرگزاری فارس (اصولگرا):ابراهیم رئیسی اول، همتی دوم و به ترتیب قاضی‌زاده ،زاکانی و جلیلی سوم تا پنجم شدند.

در کانال تلگرامی خبرهای‌فوری و مهم (اصلاح‌طلب):عبدالناصر همتی اول،قاضی‌زاده دوم و به ترتیب رئیسی،جلیلی و مهرعلیزاده سوم تا پنجم شدند.

در اقتصاد آنلاین (سایت‌ تخصصی اقتصادی با گرایش اصلاح طلب و طرفدار همتی): عبدالناصر همتی اول، قاضی زاده هاشمی دوم و به ترتیب ابراهیم رئیسی، جلیلی و مهرعلیزاده،سوم تا پنجم شده‌اند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:34
Iran (Islamic Republic of)
08:42 - 1400/03/20
رسانه میلی دروغ می گوید آمار خیلی از اعداد وارقام که می‌گوید کمتر هست البته رسانه میلی این روزها شده ستاد انتخابات اصول گرایان خسته نباشید
پاسخ ها
حیران
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
راست میگه
دقیقا همین
البته تقسیم بر دو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
الکی میگه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
پنج درصد
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/03/20
نه پس بشینیم حرفهای تکراری گوش کنیم
من که هیچ کدومشو ندیدم
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1400/03/20
فیلم هندیه. فقط یه رقاص کم داره
Iran (Islamic Republic of)
08:57 - 1400/03/20
چرا ندیدند برای همه که پیامک آمده بود که ببینند، علت چه بود که علیرغم اعلام ساعت مناظره از طریق رسانه های مختلف باز مردم بی تفاوت بودند
Iran (Islamic Republic of)
08:57 - 1400/03/20
منتظر نظر سنجی صدا و سیما هستیم،اینا خودشان بهتر می دانند که چقدر مردم برنامه های تلویزیون تماشا کرده است
Iran (Islamic Republic of)
09:02 - 1400/03/20
اصلا علاقه ای به شنیدن وعده های توخالی و دروغ ندارم
مردم شعور دارن میفهمن رعیت نیستیم
پاسخ ها
فرشاد
United States of America
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
رعیت رو بعنوان یک آدم ناآگاه مثال نزن لطفا
رعیت همونه که اگه نبود شما خودت شخصا باید گندم میکاشتی
Iran (Islamic Republic of)
09:05 - 1400/03/20
من تماشا کردم ایکاش ندیده بودم اصلا معنی و مفهوم نداشت فقط برای هم خط و نشان میکشیدند اصلا طرح وایده ای ندیدیم خواهش میکنیم حد اقل دیدگاهایتان را بهتر و بیشتر توضیح دهید
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1400/03/20
حیف وقت آدم که حروم بشه برای یه مشت دروغ
Iran (Islamic Republic of)
09:34 - 1400/03/20
بگو سه درصد بازم دروغه منکه سالهاس تلویزیون ایران را ندیدم و این انتخابات برایم بی ارزشتر از هر چیزی شده آرزوی رفتن از این جهنم را دارم
Iran (Islamic Republic of)
09:56 - 1400/03/20
من نگاه کردم واهمه شکستم و کلی خندیدم به طنز اینا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج