قطار شاهین روی ریل کیفیت؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۲۶۸۸۶
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
۱۸۹۳
در روزهای اخیر شایعاتی پیرامون کیفیت خودروی شاهین منتشر شده و همه کنجکاو شده‌اند که بدانند آیا شاهین توانسته همان‌طور که سایپا می‌گوید ایمن‌ترین خودروی ایرانی باشد یا نه.

سایپا نیوز: در روزهای اخیر شایعاتی پیرامون کیفیت خودروی شاهین منتشر شده و همه کنجکاو شده‌اند که بدانند آیا شاهین توانسته همان‌طور که سایپا می‌گوید ایمن‌ترین خودروی ایرانی باشد یا نه.

به نقل از روزنامه هفت صبح، معمولاً وقتی درباره کیفیت یک خودرو می‌شنویم منبع‌مان گزارش‌های استاندارد است که هرازچندگاهی منتشر می‌شود. این گزارش‌ها که در بیشتر کشورها وجود دارد بر اساس برخی از شاخص‌های بین‌المللی تنظیم می‌شود که مورد تایید سازمان‌های جهانی کیفیت و ایمنی است اما معمولاً خریداران خودرو دوست دارند که کیفیت را در خودرویشان حس کنند.

قطار شاهین روی ریل کیفیت؟

مثلاً علیرغم آنکه برخی از خودروهای داخلی همچون دناپلاس توربوی اتومات امتیازهای بالایی در گزارش‌های استاندارد دریافت می‌کنند خریداران از کیفیت پایین متریال کابین یا مشکلات فراوان برق خودرو علیرغم قیمت بالای آن گلایه‌های زیادی دارند. همچنین خریداران کنجکاوند که بدانند عملکرد سیستم‌های ایمنی خودرو در تست‌های تصادف چگونه بوده است.

مثلاً تا به حال تصاویر و ویدئوهایی زیادی از خودروهای کره‌ای، ژاپنی، اروپایی و آمریکایی به هنگام تست‌های یوروانکپ منتشر شده که به صورت روشن و جزئی عملکرد آن‌ها را در تصادفات شبیه‌سازی‌شده نشان می‌دهد. البته هم عملکرد آن‌ها همیشه خوب نبوده و اخیراً کیا پیکانتو در آمریکای لاتین و رنو ساندروی نسل جدید در اروپا به مشکلاتی در این زمینه برخورده‌اند. اما نتیجه مطلوب آن‌ها از یک سو الزام خودروسازان به اصلاح و بهبود محصولات خود جهت موفقیت‌شان در تست‌های آتی و ورود به بازار و از سوی دیگر به وجود آمدن امکان مقایسه و بررسی دقیق‌تر از سوی خریدار است. در واقع خریدار به راحتی می‌تواند ادعای خودروسازان درباره کیفیت خودروهایشان را به راحتی مشاهده کند و سپس تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرد.

شاهین در بین خودروهای ایرانی خودرویی است که پیش از ورود به بازار در اختیار خبرنگاران قرار گرفت و حتی فیلم تست‌های آن هم منتشر شد. اگرچه هنوز زود است که بخواهیم نمره‌ای قطعی از نظر کیفیت و ایمنی به آن بدهیم اما مجموع این اقدامات به علاوه اعلام گارانتی سه سال یا 60 هزار پیمایش که در بین خودروهای داخلی بی‌سابقه بوده نشان می‌دهد که شاهین بی‌گدار به آب نزده و سعی دارد اعتماد خریداران را جلب کند. اما شاهین از چه مراحلی رد شده که می‌توان به آن نسبت به دیگر خودروهای داخلی با اطمینان بیشتری نگریست؟

اولین ویدئویی که از شاهین منتشر شد مربوط به عملکرد سیستم ایربگ خودرو بود که برای اولین بار بود که در ایران به سطح انتشار عمومی رسیده بود. در بحث عملکرد کیسه‌های هوا، دو تست اهمیت زیادی دارد؛ اولین تست مربوط به عملکرد مدار و ماژول‌های کیسه هوا است و به‌صورت آزمایشی تنها در بخش یونیت‌ها انجام می‌شود. این تست معیار اصلی صحه‌گذاری و اعطای مجوزهای مختلف «ای مارک» و ECE است.

اما یکی از اصلی‌ترین تست‌های اجباری از سال ۲۰۱۸، تست نهایی کیسه‌های هوا در شرایط بازشو بر روی خودرو و تصادف است. در این روش کیسه‌های هوای SRS وSRP مورد بررسی دقیق‌تری قرار می‌گیرند و میزان بازشدن، جهت بازشدن، انحراف از مسیر ضربه، محل برخورد با سرنشین و سطح تاثیرگذاری در استانداردهای مختلف بررسی می‌شود. شاهین توانست از هر دوی این تست‌ها موفق بیرون بیاید.

دیگر تستی که شاهین در آن موفق بود تست ECE R95 است که ایمنی خودرو در تصادف جسمی با سرعت 50 کیلومتر از جلو را می‌سنجد. موفقیت در تست R95 یکی از شش شرط اصلی برای اخذ مجوز فروش خودرو در اتحادیه اروپاست. معمولاً در این تست خودروهایی که از کیسه هوای کناری و پرده‌ای محروم‌اند عملکرد خوبی را به نمایش نمی‌گذارند اما شاهین توانست با استحکام سازه و طراحی اصولی ستون‌هایش از این تست هم سربلند بیرون بیاید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر