رئیسی: مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۷۲۱۰
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
۱۱۲۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تبعیض، فقر و فساد نباید در هیچ جای کشور پسندیده شود. مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نمی‌سازند.

ایسنا: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تبعیض، فقر و فساد نباید در هیچ جای کشور پسندیده شود. مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نمی‌سازند.

سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه ۲۳ خرداد در شبکه البرز با بیان اینکه در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کرج ماموریتی سه ساله داشتم، گفت: استان البرز نزدیکترین استان به تهران است و بسیاری از مسائل تهران به البرز سرریز می‌شود.

رئیسی: مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نه

رئیسی ادامه داد: ما در کشور استانی مهاجرپذیرتر از البرز نداریم. جمعیت البرز بسیار متکثر و متنوع است؛ اقوام و گویش‌های مختلفی در این استان سکونت دارند و به همین دلیل برخی البرز را به ایران کوچک تعبیر می‌کنند که تعبیر درست است.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه صنعتی، کشاورزی و ... دارد گفت: لازم است یک بازآمایش سرزمینی دقیق در این استان صورت بگیرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی البرز، گفت: واحدهای صنعتی کوچک در البرز باید با ساماندهی سریعی نسبت به آنها صورت بگیرد و واحدهای صنعتی بزرگ هم نیاز دارند که با فناوری‌های جدید به روز رسانی شوند.

وی ادامه داد: تمامی اقدامات ما هم نسبت به حوزه صنعتی و هم کشاورزی باید مبتنی بر یک برنامه مدون باشد که خاص این منطقه است تا بتواند چشم انداز روشنی را تعریف کند.

رئیسی با تأکید بر لزوم توجه به محیط زیست در توسعه البرز، گفت: گام‌هایی که در جهت توسعه صنعتی و کشاورزی البرز برداشته می‌شود باید با توجه به حفظ محیط زیست باشد چون در قانون اساسی هر توسعه‌ای فرع بر محیط زیست است و محیط زیست اولویت اول ماست چون این سلامت مردم است بنابراین توسعه صنعتی باید با حفظ محیط زیست همراه باشد.

وی ادامه داد: مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان هم بسیار مهم است به ویژه مسائل اجتماعی استان که باید آسیب‌های اجتماعی در البرز شناسایی شود. حدود ۴۰ سال قبل زمانی ۱۹ ساله بودم بود مسئولیت مهمی را با اعتمادی که امام بزرگوار به جوانان داشتند بر عهده گرفتم و با آن شور جوانی، روحیه انقلابی و توجه به مردم شب و روز نمی‌شناخیتم و برای کار و تلاش در البرزر برای اینکه پیشرفت کنیم خودمان را نمی‌دیدیم و آنچه می‌دیدیم کار و تلاش بود. اگرچه ساختارها آن زمان کامل نبود و با تعداد کمی نیروی انسانی کار می‌کردیم اما بهره‌وری وجود داشت.

وی افزود: باید بازنگاهی در سازمان‌های اداری البرز شود البرز نیاز خاصی دارد اگر کارکرد دستگاه‌های اداری متناسب با نیاز باشد و عملکردها پاسخگوی نیاز مردم باشد وضعیت در استان متفاوت می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه برنامه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای البرز داریم، گفت: برنامه که نهایی و قطعی شود جدای از برنامه کل کشور نیست و یک برش است. در ضمن مسائل البرر باید با مسائل تهران دیده شود و متناسب با این برنامه که در ارتباط با البرز است باید ساز و کارهای اجرای برنامه را متناسب سازی کنیم.

رئیسی با بیان اینکه بسیاری از مردم از نقاط مختلف ایران به البرز آمده و در حاشیه‌ها سکونت دارند گفت: این مردم الان با مشکلاتی مواجه هستند. اول اینکه باید بپرسیم چرا حاشیه‌نشینی به وجود آمده است. یکی از مهمترین دلایل عدم حمایت از کشاورزان با عدم خرید تضمینی محصولات، عدم حمایت بانکی و پژوهشی از کشاورزان و غیرقابل پیش‌بینی کردن زندگی مردم است.

وی ادامه داد: متأسفانه دولت شرایطی را در زندگی مردم ایجاد کرده که بسیاری از موضوعات قابل پیش‌بینی نیست. باید در بازار ثبات ایجاد کنیم. اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در داخل تولید شود و رابطه آن با بیرون قطع شود یک ادعا نیست چون اراضی ما پاسخگوی این نیاز است اما اکنون ۷۰ درصد نیاز ما به نهاده‌های دامی به خارج متصل است. ما برای همه اینها برنامه داریم.

رئیسی اضافه کرد: در سال‌های گذشته روستاها بی رمق شده‌اند و بسیاری از مردم به شهرها آمده و در حواشی شهرها ساکن شده و حالا با مشکلات مسکن، آب، برق، گاز و ... مواجه شده‌اند. ما در قدم اول باید اقتصاد روستا را راه‌اندازی و روستا را جذاب کنیم چون اگر اقتصاد روستا راه بیفتد بسیاری از این مردم خودشان مایل به بازگشت هستند اما اگر کسی هم نخواست به روستا بازگردد باید برای ساماندهی حاشیه‌نشینی اقدام جدی کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز در مسائل زیست محیطی به یک ساز و کار نیاز دارد، گفت: با توجه به تراکم جمعیت در البرز این موضوع بسیار مهم است. برخی از واحدهای تولیدی در البرز با گاز کار نمی‌کنند و این مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده است ما باید این را درست کنیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: با توجه به تراکم جمعیتی موجود، خطوط مترو کافی نیست باید هم از لحاظ کیفی هم کمی این خطوط بهبود یاید تا نقل انتقال به تهران سهل شود و مردم دغدغه راه نداشته باشند.

وی تصریح کرد: توصیه من به مردم به خصوص جوانان این است که یأس را به خود راه ندهید ممکن است گله‌هایی داشته باشید اما نباید امید خود را تبدیل به یأس کرد. امید به معنای منفعل بودن نیست. در این مدت به خاطر کم عملی و بی عملی واژه امید آسیب دیده است اما می‌توانیم شرایط را تغییر دهیم و بی اعتمادی‌ها را تبدیل به اعتماد و ناامیدی را تبدیل به امید کنیم.

وی ادامه داد: باید با کمک یکدیگر کشور را بسیازیم. کارهای عقب مانده زیادی داریم و در اجرای عدالت عقب هستیم؛ مردم اجرای عدالت را می‌خواهند. تبعیض، فقر و فساد نباید در هیچ جای کشور پسندیده شود. مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نمی‌سازند.

رئیسی گفت: جوانان عزیز باید احساس کنند زمینه کار وجود دارد حتما می‌توانیم بیکاری را تبدیل به اشتغال کنیم یکی از علل کاهش ازدواج بیکاری و مشکل مسکن است اینها راهکار دارد راهکارهایی نه دست نیافتنی بلکه کاملا دست یافتنی.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر