VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۹۳۰۲
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
۷۶۳
آنچه AFC درباره استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام کرده، دلیلی برای عدم اعطای میزبانی به کشورمان نیست.

خبرگزاری تسنیم: مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر از شهریورماه سال جاری با حضور 12 تیم و در دو گروه 6 تیمی آغاز می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران در این مرحله حضور خواهد داشت و 10 تیرماه با قرعه کشی حریفان خود را می‌شناسد.

طبق اعلام سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در تمامی 60 بازی مرحله نهایی انتخابی جام‌ جهانی در منطقه آسیا، از سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) استفاده خواهد شد. پس از این موضوع برای برخی ابهام ایجاد شد که شاید ایران نتواند به دلیل نداشتن سیستم VAR میزبان مرحله نهایی مسابقات باشد، در حالی که چنین نیست.

نداشتن VAR در مسابقات داخلی در ایران دلیلی بر عدم اعطای میزبانی نخواهد بود چرا که این سیستم در مسابقات تحت نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط یک شرکت بریتانیایی به نام Hawk Eye اجرایی می‌شود. حتی در قطر که فدراسیون فوتبال این کشور برای تمام مسابقات داخلی از VAR بهره می‌برد، برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از این امکانات استفاده نمی‌شد به این دلیل که AFC از تجهیزات و پرسنل این شرکت بریتانیایی استفاده کرد و آنها با تمام تجهیزات خود راهی قطر شدند.

بنابراین نبود سیستم VAR در ایران، دلیلی بر عدم اعطای میزبانی به ایران نخواهد بود، چرا که این تجهیزات توسط شرکت بریتانیایی تامین و اجرا می‌شود اما این مسئله به گونه‌ای دیگر می‌تواند میزبانی ایران را بگیرد.

با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران وضع شده، اتباع اروپایی و‌ آمریکایی نمی‌توانند برای مسافرت‌های کاری به ایران بیمه شوند و‌ همچنین تجهیزات کاری را با خود به ایران بیاورند و از ایران به کشورشان بازگردانند. یعنی در صورت میزبانی ایران، شرکت بریتانیایی Hawk Eye نمی‌تواند به ایران سفر کند و این مشکلی برای اجرای سیستم VAR خواهد بود. مشکلی که مشمول اسپانسرهای مسابقات هم می‌شود، مگر اینکه تا زمان شروع مسابقات تحریم‌های ظالمانه علیه ایران برداشته شود.

در واقع VAR دلیلی بر عدم اعطای میزبانی به ایران نیست و اگر مشکلات تحریمی و کرونا از اعطای میزبانی به ایران جلوگیری نکند، شرکت Hawk Eye مانند سایر کشورها این تکنولوژی را در ورزشگاه‌های ایران نیز اجرایی می‌کند.

در زیر تصاویر مربوط به تجهیزات VAR در ورزشگاه‌های قطر هنگام برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا که شرکت Hawk Eye متصدی آن بوده را می‌بینید:

VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست

VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست

VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست

VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست

VAR بهانه‌ای برای ندادن میزبانی به ایران نیست

این موضوع یکی از چالش‌های ما برای میزبانی مسابقات مرحله بعدی خواهد بود، اما هنوز مشخص نیست که مرحله بعدی مسابقات به چه صورت برگزار می‌شود. آیا بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد یا سیستم متمرکز اجرایی می‌شود. فیفا و AFC هنوز در این باره موضع رسمی خود را اعلام نکرده‌اند، اما فدراسیون فوتبال باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را داشته باشد تا باز هم تصمیمی علیه فوتبال ایران و به سود رقبایش گرفته نشود. حالا که فدراسیون فوتبال از حدود 4 ماه قبل بر سر کار بوده، می‌تواند مسئله را به خوبی دنبال کند و مانند مرحله قبلی مسابقات نداشتن وقت را نمی‌توان دلیل موجهی دانست.

شنیده‌ها حاکی از آن است که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد سیستم برگزاری متمرکز بازی‌ها را در دستور کار قرار دهد. از 12 تیم حاضر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022، سوریه و عراق همچنان از میزبانی بازی‌های خانگی خود محروم هستند و دولت‌های استرالیا و چین هم در دوران همه‌گیری کرونا اجازه ورود هیچ فردی به داخل کشورشان را بدون گذراندن قرنطینه نمی‌دهند. مسئله‌ای که باعث خروج بازی‌های مرحله قبلی از این دو کشور شد. به همین دلیل گفته می‌شود احتمال برگزاری متمرکز این مرحله از مسابقات زیاد است اما اینکه میزبان کدام کشور باشد هم اهمیت زیادی دارد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
09:41 - 1400/03/30
یادم تیمی جوان چند سال پیش میخواستن این سیستم رو بصورت بومی داخل آزادی پیاده کنند ولی دولت محترم مخالفت کرد، جوانان رو سرکوب نکنید..........
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1400/03/30
فقط بخاطره راه ندادن بانوان به کرزشگاهها میزبانی نمیدن ایران اتفاقا خوب کاری میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2