علی نصیریان: انتظامی هنرمندی خودجوش بود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۹۴۲۵
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
۷۱۶
علی نصیریان در آستانه سالروز تولد عزت‌الله انتظامی از وی به‌عنوان هنرمندی خودجوش یاد کرد که با طبیعت خلاقه خود به شخصیت‌های نمایشی جان می‌بخشید.

خبرگزاری مهر: علی نصیریان در آستانه سالروز تولد عزت‌الله انتظامی از وی به‌عنوان هنرمندی خودجوش یاد کرد که با طبیعت خلاقه خود به شخصیت های نمایشی جان می‌بخشید.

علی نصیریان: انتظامی هنرمندی خودجوش بود

روز ۳۱ خرداد مصادف است با سالروز تولد عزت الله انتظامی بازیگر فقید تئاتر، سینما و تلویزیون. این هنرمند در زمان حیات و دوران فعالیت خود در آثار نمایشی، سینمایی و تلویزیونی مطرحی به ایفای نقش پرداخت و نقش آفرینی‌های ماندگاری از خود به جای گذاشت.

همزمان با سالروز تولد انتظامی، خانه موزه عزت الله انتظامی ضمن تبریک به مناسبت زادروز آقای بازیگر پیام سه هنرمند مطرح تئاتر سینما و تلویزیون را به دوستداران و علاقمندان استاد بی‌بدیل بازیگری و عزت هنرهای نمایشی ایران تقدیم کرد که این پیام‌ها از طریق گروه هنر خبرگزاری مهر منتشر می‌شود.

علی نصیریان در قالب فایل صوتی پیام خود را منتشر کرد. در این پیام آمده است:

«به بهانه تولد یاد می‌کنم از یار دیرین و همکار پیشین خود عزت الله انتظامی که در عرصه تئاتر و سینمای ایران چه خود درخشید و نامش و خلاقیت‌هایش در تاریخ این هنرها ماندگار شد. از اواخر دهه ۳۰ با او آشنا شدم و سال‌ها با هم کار کردیم در مقام بازیگر و کارگردان در تئاتر و سینما که سینما را با مهرجویی نازنین شروع کردیم.

انتظامی سوای فرهنگ و آموزشی که از نوشین و سفر آلمان اندوخته بود، هنرمندی خودجوش بود و با طبیعت خلاقه خود به شخصیت‌های نمایشی جان می‌بخشید و آنها را تصویر می‌کرد. او از طبیعت خلاقه خود مایه می‌گذاشت که حافظ می‌گوید «بشوی اوراق اگر همدرس مایی / که درس عشق در دفتر نباشد»؛ درس عشق هنر در دفتر و دستک نیست، در ذات انسان است اگر بتوان آن را جست و رام کرد که جستن و رام کردن آن آسان نیست و به رنج و تلاش بسیار نیاز دارد. البته آموزش و تربیت برای همین چیزهاست و انتظامی توانسته بود. او حقیقتاً توانا بود، خدایش بیامرزد و روحش شاد.»

داریوش مؤدبیان نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر که سابقه دوستی و همکاری طولانی با انتظامی داشت نیز در پیامی تصویری از عزت الله انتظامی یاد کرد که این پیام در ذیل آمده است.

ایرج راد دیگر چهره شناخته شده بازیگری و کارگردانی تئاتر هم که همکاری‌های متعددی با عزت‌الله انتظامی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده، در پیامی تصویری از این هنرمند فقید یاد کرد.

شکرخدا گودرزی مدیر خانه موزه انتظامی که خود در زمینه بازیگری و کارگردانی تئاتر فعالیت می‌کند و تجربه همکاری با عزت‌الله انتظامی را هم داشته در پیامی مکتوب به مناسبت سالروز تولد این بازیگر فقید چنین گفت: «تئاتر معاصر ایران نام پنج بازیگر عصر طلایی تئاتر ایران را بر تارک طلایی خود دارد که به آنها عنوان پنج تن داده‌اند. عزت الله انتظامی، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، جمشید مشایخی و علی نصیریان.

بسیار مفتخرم که در محضر این بزرگان بوده‌ام و در حال حاضر مسئولیت خانه موزه استاد عزت الله انتظامی را بر عهده دارم. سی و یک خرداد زاد روز ستاره‌ی آسمان بازیگری ایران آقای بازیگر، استاد انتظامی ست. همکاری سال‌ها فعالیت صنفی با ایشان در خانه تئاتر جای خود دارد، اما افتخار همکاری نزدیک با عالیجناب آقای انتظامی در فیلم سینمایی «جایی برای زندگی» نصیبم شد. من نقش یک گروهبان ارتشی را فیلم جایی برای زندگی داشتم که قرار بود خبر پیشروی نیروهای متجاوز عراقی را به پشت جبهه برساند و تقاضای کمک کند. در مسیر با شخصی به نام عیدی محمد که نقش آن را آقای انتظامی بازی می‌کرد مواجه، و بین آن دو چالش زیبایی ایجاد می‌شود که به مدد سانسور این مواجهه در اکران آسیب جدی دید ….

زمانی که تمرین می‌کردیم آقای انتظامی چنان درست و دقیق و با جدیت به کاراکتر جان می‌بخشیدند که من هم باید حیرتم را از این همه توانایی پنهان می‌کردم و به خودم می‌گفتم: این به قول آقای انتظامی «عکس یادگاری» فرصتی ست که کائنات در اختیارم قرار داده که بتوانم آموخته‌هایم را به کار ببندم، پس بیشترین بهره را نصیب خودت کن شکرخدا! می‌دانستم هیچ راهی برایم نمانده مگر اینکه همپای یک تجربه گرانسنگ خودم را بالا بکشم و به آن چالش زیبای زندگی روح ببخشم. وقتی کار تمام شد آقای انتظامی با آن صدای خاص و لحن صمیمی خود گفت: باریکلا، خوب بود!

هر چند نقش کوتاه بود اما زندگی نقش زیبا بود با کنار آقای انتظامی قرار گرفتن. و آنجا بود که دریافتم نقش کوتاه و بلند بی معناست. هر نقش یک قصه و یک زندگی، همراه خود دارد. یادش گرامی باد»

عکس کنار خبر از هادی نوید و مربوط به پشت صحنه تئاتر «هفت شب با مهمانی ناخوانده در نیویورک» است که به کارگردانی فرهاد آئیش در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر