نکاتی درباره استفاده طولانی از ماسک
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۹۵۶۷
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
۲۳۱۳
لزوم استفاده از ماسک به عنوان روشی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موضوعی تایید شده است اما استفاده طولانی مدت از آن در عین حال در برخی اشخاص و شرایط می تواند موجب خشکی و بوی بد دهان شود.

ایسنا: لزوم استفاده از ماسک به عنوان روشی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موضوعی تایید شده است اما استفاده طولانی مدت از آن در عین حال در برخی اشخاص و شرایط می تواند موجب خشکی و بوی بد دهان شود.

استفاده طولانی مدت از ماسک ممکن است موجب از دست رفتن آب بدن شود که پوسیدگی دندان و متورم شدن لثه ها را به همراه دارد. همچنین استفاده طولانی مدت از ماسک می تواند نحوه تنفس را تغییر دهد. از آنجا که ماسک بینی و دهان را می پوشاند تا حدی مسیر عبور هوا از بینی مسدود می شود. بنابراین، برای جلوگیری از تنگی نفس فرد از طریق دهان نفس می کشد. این شرایط به خشکی دهان منجر شده و موجب تشکیل باکتریهای بیشتر در دهان و در نتیجه بوی بد دهان می شود.

نکاتی درباره استفاده طولانی از ماسک

نوشیدن آب می تواند به کاهش خشکی دهان و از بین بردن باکتری های مضر و مواد قندی در دهان کمک کند اما هنگام استفاده از ماسک شرایط کافی برای نوشیدن آب وجود ندارد.

به گزارش thehealthsite، راهکارهایی وجود دارد که با کمک آنها می توان از بروز بوی بد دهان در این شرایط جلوگیری کرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

- لزوم رعایت بهداشت دهان: این احتمال وجود دارد که نحوه مسواک زدن به درستی انجام نشود. مسواک زدن دوبار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید و استفاده از نخ دندان به طور منظم به کاهش بار باکتریایی در دهان کمک می کند. همچنین استفاده از دهان شویه های ضد باکتری تا حدودی موثر است هرچند استفاده مداوم از آنها توصیه نمی شود.

- توجه به نوع مواد غذایی مصرفی: مواد غذایی مانند ماهی، تخم مرغ، سیر، پیاز، قهوه یا غذای پرادویه موجب می شود تا ترکیب گوگرد آزاد شود که بوی نامطبوع دارد. برخی از این سولفیدها تا ۷۲ ساعت در جریان خون باقی می ماند و باعث بوی بد دهان می شود. بنابراین توصیه می شود این غذاها با لیمو، جعفری، سیب و هویج جایگزین شود.

- از دهان نفس نکشید: بیشتر افراد شب ها از راه دهان تنفس می کنند که باعث می شود نیمه شب تشنه از خواب بیدار شوند. خشکی دهان نه تنها ناخوشایند است بلکه به طور بالقوه مضر است. ممکن است فرد دچار گلو درد، گرفتگی صدا، بروز اشکال در گفتار و بلع و حتی تغییر حس چشایی شود. بنابراین توصیه می شود تنفس از راه بینی را تمرین کنید.

- تاثیر برخی داروها بر بوی بد دهان: داروهای مورد استفاده در درمان اضطراب، افسردگی، فشار خون بالا، درد و گرفتگی عضلانی منجر به کاهش تولید بزاق می شود که خشکی دهان و بوی بد را به دنبال دارد و با رعایت نکات بهداشتی فوق می توان آن را کاهش داد.

مصرف دخانیات: در افراد سیگاری، حرارت دود سیگار دهان را خشک می کند و همچنین بزاق را کاهش می دهد که به نوبه خود باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

- ابتلا به برخی بیماریها: ابتلا به بیماری رفلاکس معده (GERD) موجب برگشت مقداری از مواد غذایی مصرفی یا اسید به دهان می شود که می تواند به راحتی ایجاد بوی بد دهان را به همراه داشته باشد. همچنین در افرادی که دچار نارسایی شدید و مزمن کلیه هستند، ممکن است نفس فرد، بویی شبیه آمونیاک داشته باشد. در این موارد درمانِ علت اصلیِ بوی دهان که بیماری مزبور است با تشخیص و تجویز پزشک توصیه می شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر