نکاتی درباره استفاده طولانی از ماسک
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۹۵۶۷
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
۲۱۲۳
لزوم استفاده از ماسک به عنوان روشی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موضوعی تایید شده است اما استفاده طولانی مدت از آن در عین حال در برخی اشخاص و شرایط می تواند موجب خشکی و بوی بد دهان شود.

ایسنا: لزوم استفاده از ماسک به عنوان روشی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موضوعی تایید شده است اما استفاده طولانی مدت از آن در عین حال در برخی اشخاص و شرایط می تواند موجب خشکی و بوی بد دهان شود.

استفاده طولانی مدت از ماسک ممکن است موجب از دست رفتن آب بدن شود که پوسیدگی دندان و متورم شدن لثه ها را به همراه دارد. همچنین استفاده طولانی مدت از ماسک می تواند نحوه تنفس را تغییر دهد. از آنجا که ماسک بینی و دهان را می پوشاند تا حدی مسیر عبور هوا از بینی مسدود می شود. بنابراین، برای جلوگیری از تنگی نفس فرد از طریق دهان نفس می کشد. این شرایط به خشکی دهان منجر شده و موجب تشکیل باکتریهای بیشتر در دهان و در نتیجه بوی بد دهان می شود.

نکاتی درباره استفاده طولانی از ماسک

نوشیدن آب می تواند به کاهش خشکی دهان و از بین بردن باکتری های مضر و مواد قندی در دهان کمک کند اما هنگام استفاده از ماسک شرایط کافی برای نوشیدن آب وجود ندارد.

به گزارش thehealthsite، راهکارهایی وجود دارد که با کمک آنها می توان از بروز بوی بد دهان در این شرایط جلوگیری کرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

- لزوم رعایت بهداشت دهان: این احتمال وجود دارد که نحوه مسواک زدن به درستی انجام نشود. مسواک زدن دوبار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید و استفاده از نخ دندان به طور منظم به کاهش بار باکتریایی در دهان کمک می کند. همچنین استفاده از دهان شویه های ضد باکتری تا حدودی موثر است هرچند استفاده مداوم از آنها توصیه نمی شود.

- توجه به نوع مواد غذایی مصرفی: مواد غذایی مانند ماهی، تخم مرغ، سیر، پیاز، قهوه یا غذای پرادویه موجب می شود تا ترکیب گوگرد آزاد شود که بوی نامطبوع دارد. برخی از این سولفیدها تا ۷۲ ساعت در جریان خون باقی می ماند و باعث بوی بد دهان می شود. بنابراین توصیه می شود این غذاها با لیمو، جعفری، سیب و هویج جایگزین شود.

- از دهان نفس نکشید: بیشتر افراد شب ها از راه دهان تنفس می کنند که باعث می شود نیمه شب تشنه از خواب بیدار شوند. خشکی دهان نه تنها ناخوشایند است بلکه به طور بالقوه مضر است. ممکن است فرد دچار گلو درد، گرفتگی صدا، بروز اشکال در گفتار و بلع و حتی تغییر حس چشایی شود. بنابراین توصیه می شود تنفس از راه بینی را تمرین کنید.

- تاثیر برخی داروها بر بوی بد دهان: داروهای مورد استفاده در درمان اضطراب، افسردگی، فشار خون بالا، درد و گرفتگی عضلانی منجر به کاهش تولید بزاق می شود که خشکی دهان و بوی بد را به دنبال دارد و با رعایت نکات بهداشتی فوق می توان آن را کاهش داد.

مصرف دخانیات: در افراد سیگاری، حرارت دود سیگار دهان را خشک می کند و همچنین بزاق را کاهش می دهد که به نوبه خود باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

- ابتلا به برخی بیماریها: ابتلا به بیماری رفلاکس معده (GERD) موجب برگشت مقداری از مواد غذایی مصرفی یا اسید به دهان می شود که می تواند به راحتی ایجاد بوی بد دهان را به همراه داشته باشد. همچنین در افرادی که دچار نارسایی شدید و مزمن کلیه هستند، ممکن است نفس فرد، بویی شبیه آمونیاک داشته باشد. در این موارد درمانِ علت اصلیِ بوی دهان که بیماری مزبور است با تشخیص و تجویز پزشک توصیه می شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر