بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ ارچل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۲۹۶۸۹
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
۲۴۸۸۷
هانده ارچل یکی از محبوب‌ترین بازیگران حال حاضر ترکیه به حساب می‌آید که بار‌ها نیز توسط سایت‌های معتبر دنیا به عنوان زیباترین زن جهان شناخته شده است. شاید بسیاری از شما متوجه تغییر ظاهر او و لاغرتر شدن صورت او در تصاویرش شده باشید، اما آیا می‌دانید او برای لاغرتر شدن صورت خود چه کرده؟

برترین‌ها: هانده ارچل یکی از محبوب‌ترین بازیگران حال حاضر ترکیه به حساب می‌آید که بار‌ها نیز توسط سایت‌های معتبر دنیا به عنوان زیباترین زن جهان شناخته شده است. شاید بسیاری از شما متوجه تغییر ظاهر او و لاغرتر شدن صورت او در تصاویرش شده باشید، اما آیا می‌دانید او برای لاغرتر شدن صورت خود چه کرده؟

گفته می‌شود که علت اصلی تغییر ظاهر این بازیگر، بیچکتومی یا تخلیه کردن چربی‌های گونه و در نتیجه لاغر شدن صورت اوست. تخلیه چربی‌های صورت سبب می‌شود که چربی لپ‌ها از بین رفته و استخوان گونه نمایان گردد. در نتیجه آن نیز صورت کشیده‌تر و زاویه دارتر دیده می‌شود.

بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ارچل

اگر تصاویر قبل از جراحی هانده ارچل در سریال «عشق حرف حالیش نیست» را به یاد داشته باشید قطعا داشتن آگاهی درباره این جراحی برایتان جذاب خواهد بود. جراحی تخلیه چربی‌های لپ، در سراسر جهان تحت عنوان «بیچکومی» یا «تخلیه چربی باکال» شناخته می‌شود.

به بهانه این خبر در این مطلب برای شما توضیحاتی را درمورد این جراحی زیبایی توضیح می‌دهیم تا ببینید که آیا شما هم به این جراحی نیاز دارید یا خیر؟

بیچکتومی چیست؟

بزرگ بودن چربی باکال (چربی‌های گونه) یا هیپرتروفی (بزرگ شدن عضوی بیش از حد لزوم) باعث می‌شود صورت، گرد و کودکانه به نظر برسد و دارای لپ‌هایی برآمده باشد. بسیاری از افراد به صورت ارثی گونه‌هایی برآمده دارند و نگران این هستند که با کاهش وزن و ورزش کردن نتوانند آن‌ها را کوچک کنند. محل چربی باکال به خوبی مشخص شده است و اندازه آن معمولاً به اندازه یک گردو یا توپ پینگ پنگ است. چربی باکال بین عضله ماستر (عضله‌ی بزرگی که به عمل جویدن کمک می‌کند) و گونه واقع شده است. هنگامی که این چربی بزرگ شود، باعث ورم کردن و پُر شدن گونه‌ها و بخش پایینی صورت می‌شود. با عمل جراحی می‌توان چربی باکال را از میان برداشت و با کوچک کردن لپ در نتیجه صورت را لاغر و باریک کرد.

بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ارچل


بیچکتومی چگونه انجام می‌شود؟

این جراحی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. ابتدا پزشک جراح با استفاده از بی‌حسی موضعی، ناحیه مورد نظر را بی حس می‌کند و سپس از داخل دهان شکافی در قسمت لپ ایجاد می‌کند و با دستگاه مخصوصی چربی‌های موجود را تا حد نیاز تخلیه می‌کند.

جراحان در طول عمل استخراج چربی باکال، لایه‌های چربی که باعث افزایش حجم گونه‌ها شده بودند را برمی دارند. این لایه‌های چربی که در گونه‌ها و در امتداد دو طرف صورت یافت می‌شوند، به صورت شما ظاهری چاق و گرد می‌دهند. برخی از این چربی‌های باکال را می‌توان از طریق عمل جراحی و با ایجاد برش‌هایی در دهان، استخراج کرد.

برای انجام این عمل، برشی به طول حدود دو تا چهار سانتیمتر ایجاد می‌کنند. برش در داخل دهان، بالای دومین دندان آسیاب بالایی ایجاد می‌شود. سپس جراح، وسط عضله شیپوری (یکی از عضلات اصلی گونه) را میبُرد. بعد از آن با فشار دادن گونه‌ها از بیرون، چربی باکال را به جلو میراند و آن‌ها را از این برش‌ها خارج می‌کند. جراح با استفاده از یک انبر جراحی، چربی‌های اضافی را برمی دارد و سپس با استفاده از بخیه برش‌ها را می‌بندد.

بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ارچل


کاندید مناسب بیچکتومی

اگر شما نیز مانند هانده ارچل، اندام نسبتا لاغری دارید، اما لپ‌هایتان بزرگ هستند و لپ‌های بزرگ باعث شده‌اند صورت‌تان بیش از حد گرد به نظر برسد، جراحی بیچکتومی مناسب شماست. اما اگر اندام چاقی دارید انجام این جراحی تاثیر زیادی روی لاغری صورت‌تان نخواهد داشت.

بهترین کاندیدا برای این روش، کسانی هستند که به دنبال رهایی از شرّ چربی‌های آزاردهنده در بخش پایینی گونه‌های خود هستند. کسانی که به دنبال این عمل جراحی هستند باید در محدوده ۳۰ درصد از وزن ایده آل خود باشند. این روش از نظر باقی ماندن جای زخم یا افتادگی پوست بعد از عمل، نیز برای افرادی مناسب است که خاصیت لاستیکی پوستشان زیاد است. اگر خاصیت الاستیکی پوست شما خوب نباشد، ممکن است به عمل‌های زیبایی دیگری مانند لیفت صورت نیاز داشته باشید تا پوستتان بعد از استخراج چربی‌ها دوباره سفت شود.


۷ نکته اساسی درباره چربی داخل دهانی

۱- برداشت چربی داخل دهان، درمان انتخابی برای بیمارانی است که توده چربی آن‌ها به سمت خارج و پایین در خارج از گوشه لب بیرون زده باشد و مسئول برجستگی ظاهری در این قسمت باشد. افراد کمی واقعاً به این عمل نیاز دارند.

بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ارچل

۲- برداشت چربی داخل دهانی باعث مشخص‌تر شدن برجستگی استخوان‌های گونه و بافت قرارگرفته بر روی استخوان و کاستن از حجم قسمت تحتانی گونه در زیر استخوان‌های آن ناحیه می‌شود.

۳- چربی داخل دهان یا بوکال، یک چربی عمقی است که می‌تواند با بیرون‌زدگی‌اش باعث ایجاد پری در سمت خارجی گوشه لب‌ها شود. در اغلب موارد باید برای حفظ حجم صورت و چربی‌های آن حداکثر تلاش انجام گردد و برداشت این چربی معمولاً آن نتایجی را که فرد انتظار دارد ایجاد نخواهد کرد.

۴- ازآنجایی‌که این قسمت از چربی در زیر عضلات صورت قرار دارد و عمقی می‌باشد نمی‌توان با لیپوساکشن صورت از روی پوست آن‌ها را برداشت.

۵- بررسی شرح‌حال خانوادگی افراد با صورت گرد شبیه ماه نیز در تصمیم‌گیری برای برداشت این قسمت از چربی صورت می‌تواند کمک‌کننده باشد. خانواده‌هایی که صورت گرد داشته و در پیری هم همین حالت را حفظ کرده باشند، درصورتی‌که چربی داخل دهانی مسئول این پری باشد می‌توانند از برداشتن آن‌ها بهره ببرند -هر چند بسیار نامعمول است- ولی در مواردی که افراد خانواده در جوانی صورت گردی داشته‌اند که در ادامه روند پیری آن حالت را ازدست‌داده و صورت لاغرتری بهم زده‌اند باید حتی‌الامکان از این عمل پرهیز نمایند گروه‌های چربی متعدد در نواحی مختلف صورت وجود دارد لذا نکته مهم مشخص کردن این مسئله است که آیا برداشتن چربی داخل دهان می‌تواند به بهتر شدن وضعیت فرد و حل مشکل وی کمک نماید یا خیر.

بیچکتومی؛ راز لاغر شدن صورت هانده‌ارچل

۶- مهم‌ترین چالش در برداشت چربی داخل دهانی، پرهیز از آسیب به بافت‌های عصبی و عضلانی مجاور آن‌هاست و معمولاً عمل آن تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌دردی خفیف در مطب یا کلینیک انجام می‌شود که در طی آن برش کوچکی در داخل دهان داده می‌شود و چربی دهانی از خلال آن برش بیرون کشیده شده و برداشته می‌شود.

۷- با اینکه برداشت چربی داخل دهانی باعث خالی شدن قسمت صورت در زیر گونه‌ها و در کوتاه‌مدت، دادن شکل زیباتر همراه با تعریف شدن و مشخص شدن بهتر برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های صورت می‌شود. ولی قطعاً در درازمدت روند پیری در صورت را تسریع خواهد کرد و بسیار به‌ندرت به‌وسیله یک جراح پلاستیک آشنا به سیر بلوغ و پیری صورت در گذر زمان پیشنهاد می‌شود.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:28
Iran (Islamic Republic of)
11:17 - 1400/03/31
چقدر زیبا شده است ،از زنهای چاقال بدم می آید،چه خوب است زنها و دخترها چاق اینطوری شوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
زنهای چاقال هم از تو بدشون میاد
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/03/31
چند سال پیش میرفتن گونه میکاشتن
الان دارن خالی میکنن
Iran (Islamic Republic of)
12:07 - 1400/03/31
قبلش كه صورتش كپلي بود خوشگل تر بوده
Iran (Islamic Republic of)
14:56 - 1400/03/31
اصلن فک کنم چشاشو هم دست کاری کرده هم درشت تر شده هم کشیده تر!
Iran (Islamic Republic of)
13:52 - 1400/04/04
قبلاً بهتر بود الان خیلی جذاب و تو دل برو نیس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر