افاضلی: بهترین کار، تمدید قرارداد اسکوچیچ است
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۲۵۵
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
۵۳۴
اسکوچیچ در بازی‌های اخیر با تیم‌ملی به پیروزی رسیده است. کارنامه او مشخص است. بدون‌شک وقتی یک مربی کارش را خوب انجام داده است می‌توان به‌راحتی با او ادامه داد. او امیدواری را به اردوی تیم‌ملی برگرداند.

فرهیختگان: عملکرد تیم‌ملی کشورمان در دور برگشت مسابقات مقدماتی جام‌جهانی و صعود به مرحله بعدی به‌عنوان تیم اول گروه باعث شد افراد بسیاری به تمجید از دراگان اسکوچیچ بپردازند. در این بین اما تحلیل عملکرد این مربی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند عیار او را نشان دهد.

خیلی‌ها بر این باورند که اسکوچیچ با بازی مقابل تیم‌های عراق و بحرین محک جدی نخورد ولی برخی دیگر هم با اشاره به اینکه همین نفرات در بازی مقابل همین تیم‌ها بدون اسکوچیچ شکست خورده بودند نقش این مربی را در پیروزی‌های اخیر پررنگ جلوه می‌دهند و از آنجاکه فرصت زیادی برای شروع مسابقات مرحله نهایی مقدماتی باقی‌نمانده خواهان ادامه همکاری با سرمربی کروات هستند.

یکی از حامیان این مربی در شرایط فعلی فوتبال کشورمان هومن افاضلی است که معتقد است اسکوچیچ امیدواری را به تیم‌ملی برگردانده است و نباید کنار گذاشته شود. گفت‌وگو با افاضلی را در ادامه می‌خوانید.

صحبت‌هایی از تصمیم فدراسیون فوتبال و هیات‌رئیسه در مورد آینده دراگان اسکوچیچ مطرح است. نظر شما چیست؟

اسکوچیچ در بازی‌های اخیر با تیم‌ملی به پیروزی رسیده است. کارنامه او مشخص است. بدون‌شک وقتی یک مربی کارش را خوب انجام داده است می‌توان به‌راحتی با او ادامه داد. او امیدواری را به اردوی تیم‌ملی برگرداند. این مربی مثل برخی‌ها که به فوتبال ما خسارت وارد کردند، نبود و ناکامی‌های قبل را جبران کرد. از این‌رو می‌توان بدون نگرانی با او تمدید کرد. این مربی از نظر فنی کارش را بلد است و از نظر روانی تاثیرش را گذاشته است. اسکوچیچ و همکارانش تمرکز خوبی دارند و این را به تیم وارد کردند. آنها می‌دانند چه کنند و معتقدم خیلی بهتر از مربی قبلی می‌توانند این تمرکز را حفظ کنند. امیدوارم هیات‌رئیسه تصمیم درستی بگیرد و شرایط فعلی را حفظ کرده و با این مربی تمدید کند.

بازی با عراق محک جدیدتری برای اسکوچیچ بود و آن بازی تهاجمی همیشگی را از ملی‌پوشان‌مان ندیدیم؟

شرایط به شکلی بود که مربیان تصمیم گرفتند محتاط بازی کنند. عراق تیمی نبود که بخواهد ما را با دردسر روبه‌رو کند ولی شرایط جدول به شکلی بود که برای برنده شدن نباید بی‌گدار به آب می‌زدیم. از این‌رو مربیان هم با توجه به حساسیت شرایط به‌دنبال پیروزی در این بازی بودند و به همین دلیل سنجیده‌تر بازی کردند. همچنین معتقدم بازی راحتی نبود و به‌خوبی از پس آنها برآمدیم. من نمی‌گویم این تیم هیچ ایرادی ندارد ولی به هماهنگی بیشتری خواهد رسید. در این بازی‌ها از ابتدا به‌اندازه بازی با عراق هماهنگ نبودیم ولی هرچه از بازی‌ها گذشت تیم به هماهنگی بیشتری رسید و همه دیدیم که چقدر بهتر شدند. من فکر می‌کنم بازهم بهتر از این خواهیم شد.

فکر می‌کنید تفکرات اسکوچیچ تا چه حد در موفقیت تیم‌ملی برای صعود از این مرحله تاثیرگذار بود؟

قبل از هرچیز باید بدانیم فشار زیادی روی تیم‌ملی بود. ما با همین نفرات پیش از این مقابل همین حریفان شکست خورده بودیم پس تفکرات او و همکارانش نقش زیادی داشته است. این تیم هجومی بازی می‌کند و از این پس تقابل با ما برای دیگر قدرت‌های آسیایی سخت است. آنها به‌خوبی کار تیمی می‌کنند و خود واقعی تیم‌ملی هستند. من هنوز کار آن آدم‌هایی را که قبلا بودند و تیم‌ملی را به آن روز انداخته و از خود واقعیش دور کرده بودند، فراموش نکردم. البته قبول دارم این بازیکنان کمک زیادی به کادرفنی کردند. اسکوچیچ نفرات خوبی دراختیار دارد. چنین بازیکنان باکیفیتی در فوتبال آسیا کمیاب هستند. تیم ما و بازیکنانش کیفیت خوبی از خود به نمایش گذاشتند و نشان دادند از بهترین تیم‌های آسیا هستیم. من معتقدم از همه حریفان بهتر هستیم ولی معنی‌اش این نیست که ما برنده‌ایم، بلکه زمانی برنده هستیم که از پتانسیل‌مان به‌خوبی استفاده کنیم. با این نفرات و این کیفیت اگر به تیم کمک شود و از آنها حمایت کنند در همه جام‌ها موفق خواهیم شد.

منظورتان این است از آنها حمایت نمی‌شود؟

منظورم این است که اگر مثل ادوار قبل انتخاب اشتباه نداشته باشیم و مربی بد نیاوریم کار خوب پیش می‌رود. لازم است به این تیم امکانات دهند و همه شرایط را برایشان فراهم کنند. وظیفه مربی هدایت و بازیکنان بازی کردن است. از این‌رو هیچ دغدغه دیگری نباید داشته باشند. درحالی که اگر چوب لای چرخ این تیم بگذارند یا ناامیدشان کنیم قطعا کاری از پیش نمی‌برند ولی درصورت حمایت نه‌نها به جام‌جهانی به ر‌احتی صعود می‌کنیم بلکه می‌توانیم خود را مالک جام‌های آسیایی بدانیم.

منظورتان از آنها که خسارت وارد کردند کیست؟

اسکوچیچ برخلاف آن مربیانی که خود را در رنکینگ اول می‌دانستند هیچ ادعایی نداشت. او بدون توجه به این حرف‌ها کارش را کرد و موفق هم بود. در چند سال اخیر نگرش‌های اشتباهی در فدراسیون فوتبال و تیم‌ملی وجود داشت و همین موضوع باعث شده بود تیم ما عملکردی خلاف ذات تهاجمی‌اش داشته باشد. ما مربی دفاعی داشتیم و از همین شرایط ناراحت بودیم ولی حالا تهاجمی بازی می‌کنیم و فکر می‌کنم کار برای رقبا در آسیا سخت شود. من به این شرایط خوشبین‌تر هستم.

او با انتقادهای زیادی به‌دلیل عدم برگزاری بازی تدارکاتی وارد مسابقات شد ولی عملکرد خوبی داشت. این موفقیت‌ها اتفاقی بود یا ذهنیت درست او به کمکش آمد؟

من هم با اسکوچیچ موافقم. او بازی تدارکاتی نخواست چراکه فرصت کمی داشت. همه تیم‌ها بازی تدارکاتی انجام داده بودند ولی ما فرصتی نداشتیم. برگزاری بازی تدارکاتی چند روزی وقت مربی و بازیکنانش را می‌گیرد چراکه بعد از بازی نیاز به ریکاوری داریم درحالی که تیم ما به هماهنگی نیاز داشت. برنامه بازی‌ها به شکلی بود که می‌توانستیم از بازی اول‌مان به‌عنوان بازی تدارکاتی استفاده کنیم درنتیجه با عملکردی خوب به‌جای صرف وقت برای بازی تدارکاتی با تمرینات متمرکز سعی کرد بین بازیکنان هماهنگی ایجاد کند. این تصمیم اسکوچیچ درست بود و او و همکارانش روند خوبی در پیش گرفتند. با کارنامه‌ای که او دارد بهترین کار تمدید قراردادش است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر