کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۴۵۴
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
۱۳۶۲
دادستان شهرستان ورامین گفت: به‌همت رئیس دستگاه قضائی کارخانه قند ورامین به راه تولید بازگشت و در فاز اول با ۱۱۰ پرسنل و با ظرفیت شرکت با تولید روزانه ۷۰ تن شروع به کار می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: دادستان شهرستان ورامین گفت: به‌همت رئیس دستگاه قضائی کارخانه قند ورامین به راه تولید بازگشت و در فاز اول با ۱۱۰ پرسنل و با ظرفیت شرکت با تولید روزانه ۷۰ تن شروع به کار می‌کند.

ظهر امروز آئین افتتاح فاز نخست فعالیت مجدد شرکت تصفیه‌خانه قند ورامین با حضور حشمتی مدیرکل دادگستری استان تهران، محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، رئیس دادگستری و دادستان ورامین و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه قند ورامین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علیرضا شمس دادستان ورامین‌ با اشاره به شروع مجدد فعالیت کارخانه قند ورامین پس از سال‌ها توقف اظهار داشت: کارخانه قند ورامین با قدمت 1 قرن به‌عنوان یک تاریخ ماندگار و نماد و میراث تولیدی در قلب شهر ورامین خاطره‌ساز است و گواه این اتفاق ثبت ملی بخشی از کارخانه است.

وی افزود: در طول ماه‌های اخیر واحدهای تولیدی موردتوجه بودند اما انتظار می‌رود چنین مواردی در راستای اقتصاد مقاومتی بیشتر موردتوجه قرار می‌گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین‌ در ادامه با برشماردن دوران توقف و فعالیت مجدد این واحد تولیدی گفت: کارخانه در سال 82 در راستای اصل 44 به بخش خصوص واگذار شد اما پس از مدتی به‌دلیل مشکلات مختلف کارخانه تعطیل و فعالیت آن متوقف می‌شود.

شمس در ادامه گفت: از سال گذشته با توجه به مطالبات زیاد مردمی، رسانه‌ای و مسئولان و برگزاری جلسات مختلف فعالیت مجدد این کارخانه مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان موارد مختلفی در خصوص تلاش‌های انجام‌شده جهت فعالیت مجدد این‌ واحد مهم تولیدی تصریح کرد: پس از فعالیت و پیگیری‌های مختلف با همکاری مدیر واحد و دستگاه‌های خدمت‌رسان مقرر شد عملیات بِروزرسانی و فعالیت آن آغاز شود.

دادستان ورامین تأکید کرد: در زمان حاضر با فعالیت این‌ واحد تولیدی 110‌ کارگر صاحب شغل می‌شوند و ظرفیت تولید 70‌ تن قند در روز وجود دارد.

شمس گفت: کارخانه قند ورامین در زمینی حدود 20 هکتار با ظرفیت تولید 709 تن مشغول به کار بود و در سال 82 به وکالت از سازمان بازنشستگی، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: این کارخانه در اواخر سال 95 به دلیل برخی مسایل با مشکلاتی روبرو شد، اما از حدود یکسال پیش در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات آن به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات مختلف نسبت به حل مشکلات اقدام شد.

شمس با ابراز اینکه مشکلات مختلفی با همکاری دستگاه قضایی استان تهران در این شهرستان رفع شده است خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌های رئیس دادگستری استان ‌تهران‌ نبود اقدامات مختلفی هم چون کارخانه قند و کارخانه لبنیات وارنا انجام‌ نمی‌شد.

رونق و رفع موانع تولید به عزم جمعی نیازمند است

در ادامه محمد جواد حشمتی در مراسم افتتاح فاز اول فعالیت مجدد کارخانه قند ورامین اظهار داشت: شرکت مردم در انتخابات باعث خنثی شدن توطئه دشمنان شد که خوشبختانه نقشه‌های شوم آن‌ها نقش بر آب شد.

وی ادامه داد: امیدواریم‌ حجت‌الاسلام رئیسی رئیس‌جمهور منتخب نیز موفق باشند و با یاری خدا بتوانند به وعده‌های داده‌شده خود عمل نمایند.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران با اشاره به اهمیت واحدهای تولیدی گفت: نمونه‌ای از ثروت کشور، استان و شهرستان کارخانه قند ورامین است که سال‌ها تعطیل بود و خسارتی بزرگ به کشور محسوب می‌شد.

حشمتی ادامه داد: متأسفانه در چند سال گذشته به‌دلیل مشکلات مختلفی که وجود داشت و همچنین برخی نامدیریتی‌ها فعالیت واحدهای تولیدی مختلفی متوقف شد.

وی با تأکید بر خوداتکایی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی تصریح کرد: باید از داشته‌های مختلف استفاده کنیم اما اینکه ما از داشته‌ها و ثروت‌ها بهره نمی‌بریم ‌اشتباه است.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: برای مثال، این کارخانه سال‌ها خاک خورده است اما متأسفانه ظرفیت‌سازی انجام نمی‌شود و مشکلات مختلف حل نمی‌شود گرچه دلار و تحریم‌ها نقش دارد اما دلیل اصلی نیست و وقتی تلاش و همت باشد خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

حشمتی با تأکید به اینکه "باید بیشتر به توان داخلی نگاه کنیم‌" افزود: برای بازدید به واحدی که تولید کشتی را به‌عهده داشت رفتم و آنجا می‌گفتند؛ "به خودی‌ها اعتماد نمی‌کنند"، یعنی‌ توان داخلی قادر به تولید کشتی است اما به کره داده می‌شود تا آن‌ها تولید کنند.

وی با تأکید بر رهنمودهای رهبری تصریح کرد: طبق رهنمودهای مقام‌معظم رهبری باید پیش برویم تا اقدامات بزرگی انجام شود.

رئیس دادگستری استان تهران در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به فعالیت دیگر فازهای کارخانه قند ورامین گفت: امیدوارم در کارخانه قند ورامین شاهد فعالیت دیگر فازها باشیم تا ظرفیت کامل آن به‌کار آید و از ظرفیت‌های این واحد تولیدی بزرگ بهره گرفته شود.

حشمتی در پایان با تأکید بر نیاز به عزم جمعی جهت رونق تولید خاطرنشان کرد: رونق و رفع موانع تولید نیازمند تلاش و عزم‌ جمعی است این‌ عزم‌ جمعی باعث رفع مشکلات مختلف خواهد شد لذا باید همگی این اصل را داشته باشیم که با انتخاب آقای رئیسی امیدواریم بحث رفع موانع تولید و رونق تولید در کشور به بهترین شکل ممکن انجام شود و روزی را ببینیم که تمام واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشته‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:16
Iran (Islamic Republic of)
16:26 - 1400/04/02
خدارو شکر یه ذره نور امید دیده شد,
Iran (Islamic Republic of)
16:28 - 1400/04/02
چرا آنهایی که این بلا رو سر اون کارخانه و تولید کشور آورده اند محاکمه نمی شوند ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
چون لاریجانی ها گردن کلفت تر از اونی هستن که محاکمه بشن
Iran (Islamic Republic of)
16:45 - 1400/04/02
کارخانه قند شازند در استان مرکزی رو هم راه اندازی مجدد کنید خیلی وقته تعطیل شده
Iran (Islamic Republic of)
16:49 - 1400/04/02
تضعیف فرهنگ کاری در جامعه تولیدی ، عدم تامین نیازهای اولیه زندگی با حقوق دریافتی ، پایین بودن بازده تولید در کشور نسبت به دلالی و واسطه گری ،‌ قیمت تمام شده بالای کالا ، عدم تامین قطعات مصرفی ،... = تولید توجیه ندارد جز موارد خاص .
Iran (Islamic Republic of)
16:54 - 1400/04/02
بله از این نوع کارخانها وتولید کنندهای زیادی بود در این سه چهارده خیلی از همین دلسوزان که امروز با پیشانی علامت ابادت ودر دست داشتن چند انگشتر این وضع کشور شده زمانی کلید این کشور بدست اقایان افتاد شده این روز تولید بیکاری مردم کم بود اختلاس قارت چیزی باقی نمانده
Iran (Islamic Republic of)
16:55 - 1400/04/02
تعطیلی کارخانجات ربطی به دشمن نداره ار بی عرضه بودن خو ماست هرچی رو که گند زدیم گردن دشمن میندازیم با دوروغ کسی به جایی نرسیده حتی دستگاه قضایی کشور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر