محرومیت قطعی دو ورزشکار ایرانی از المپیک
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۹۶۶
۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
۱۳۶۰
قائم‌مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ توضیحاتی را در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ ۲ رزمی‌کار ارائه کرد.

فارس: قائم‌مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ توضیحاتی را در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ ۲ رزمی‌کار ارائه کرد.

فرزاد شارکی، در خصوص مثبت شدن دو تست دوپینگ در رشته‌های رزمی اظهار داشت: نکته اول اینکه در خصوص پرونده دوپینگ تا وقتی رأی صادر نشود موضوع محرمانه است که این قانون آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ محسوب می‌شود و نباید انتشار عمومی شود چرا که ممکن است ورزشکار تبرئه شود. الان همه اسم ورزشکاران را که دوپینگ کرده‌اند می‌دانند.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ادامه داد:‌در خصوص تکواندو باید بگویم ما خارج از مسابقه اواخر اردیبهشت از ورزشکار تست گرفتیم که مثبت شد دسته‌بندی مواد به خاص و غیرخاص تقسیم می‌شود که نمونه دوپینگ تکواندو موارد خاص بود حالا اگر تعمد ثابت شود ورزشکار ۴ سال در غیر این صورت ۲ سال محرومیت خواهد داشت اما محرومیت قطعا وجود دارد.بنابراین برای دوپینگ عمدی بودن و همین طور مواد را مورد بررسی قرار می‌دهند. در خصوص درجه خطا ارزیابی می‌کنند که چقدر ورزشکار کم‌کاری کرده است و بر اساس آن حکم صادر می‌شود.

شارکی در خصوص صدور حکم خاطرنشان کرد: زمانی که تست دوپینگ یک نفر مثبت می‌شود دو تا ۴ هفته نمونه را از آزمایشگاه اعلام می‌کنند بعد از مثبت شدن بررسی اولیه انجام می‌شود مبنی بر اینکه آیا معافیت درمانی بوده یا خیر، بر اساس آن نتیجه به ورزشکار از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود که ما این کار را انجام دادیم همین طور از طریق واتساپ به او اطلاع‌رسانی شدن به تکواندو گفتیم تخلف محرز شده مهلت ۷ تا ۱۰ روزه دارند که توضیح دهند ماده چطور وارد بدن ورزشکار شده است و اینکه عمدی بوده یا خیر. در این فاصله ورزشکار می‌تواند درخواست نمونه B داشته باشد.

وی در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ کاراته هم خاطرنشان کرد: تست کاراته با ما نبوده و فدراسیون جهانی در مسابقات پرتغال این نمونه را گرفته است معمولا زمان ۶ ماهه‌ای لازم است تا حکم قطعی صادر شود این نکته را باید بگویم هیچکدام از دو ورزشکار درخواست نمونه B نداشتند.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در پاسخ به این سوال که آیا از فدراسیون جهانی کاراته در خصوص تست دوپینگ ایران نامه‌نگاری با شما صورت گرفته یا خیر، یادآور شد: هر پرونده‌ای که مورد بررسی قرار می‌گیرد یک رونوشت به ایران می‌آید ما در جریان دوپینگ کاراته بودیم و دفاعیه لازم را انجام دادیم.

شارکی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه سرمربی کاراته اعلام کرده ورزشکار دوپینگی دارو را با تجویز پزشک مصرف کرده است، خاطرنشان کرد: بله، اما ورزشکار باید چک کند که این دارو در لیست مواد ممنوعه نباشد. ورزشکار ما لیست را چک نکرده، از پزشکی خارج از ورزش مشورت گرفته، معافیت درمان هم نگرفته بنابراین محرومیت قطعی است. وضعیت این ورزشکار در مرحله رسیدگی قرار دارد. با توجه به اینکه غیرعمد بودن دوپینگ ثابت شده محرومیت ورزشکار حول و حوش دو سال خواهد بود.حدود دو تا سه ماه دیگر تصمیم نهایی اعلام می‌شود اما این ورزشکار حکم تعلیق را گرفته است.

وی درباره آموزش به ورزشکاران در خصوص مبارزه با دوپینگ یادآور شد: ما همچنان تست‌ها را برای المپیک می‌گیریم اما ممکن است جواب‌ها به المپیک نرسد اما در خصوص پارالمپیک کارمان را ادامه می‌دهیم مسائل آموزشی اختصاصی هم برای المپیک و پارالمپیک آماده کرده‌ایم که بچه‌ها باید بخوانند ما قرار است کلاس حضوری و غیرحضوری هم برای مبارزه با دوپینگ برگزار کنیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر