طرح جنجالی مجلس؛ اینستاگرام و واتس‌اپ بای‌بای؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۱۴۱۵
۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲
۱۱۸۸۰
این هفته «طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» در دستور مجلس قرار می‌گیرد. بسیاری از فعالان رسانه‌ای و حوزه فضای مجازی معتقدند این قانون تازه، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت به شدت محدود خواهد کرد.

برترین‌ها: زمان به سرعت می‌گذرد و در همین هفته «طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» در دستور مجلس قرار می‌گیرد. طرحی که بسیاری از فعالان رسانه‌ای و حوزه فضای مجازی معتقدند در صورت تصویب محدودیت‌های بسیاری برای دسترسی کاربران ایرانی اینترنت ایجاد خواهد کرد. آنچه در پیش‌نویس این طرح آمده نشان می‌دهد بر اساس آن، نمایندگان فعالیت شبکه‌های اجتماعی را منوط به تایید یک هیات ساماندهی و نظارت کرده‌اند و خواستار احراز هویت کاربران اینترنت شده‌اند.

طرح جنجالی مجلس؛ اینستاگرام و واتس‌اپ بای‌بای؟

در بخش دیگری از این طرح آمده که ورودی و خروجی پهنای باند کشور که به تازگی آزادسازی آن شروع شده، از دولت گرفته و به نیرو‌های مسلح سپرده می‌شود. همچنین، وزارت ارتباطات مکلف می‌شود پهنای‌باند استفاده‌کنندگان از پیام‌رسان‌های خارجی را دو برابر استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی حساب کند. در مواد جنجالی این طرح چنین گفته شده که مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی در انتظار کسانی است که از فیلترشکن استفاده کنند.

ایران یکی از بالاترین سطوح فیلترینگ در تمام دنیا را دارد و شبکه‌های اجتماعی پرمخاطبی، چون توییتر و فیسبوک در آن فیلتر هستند. همانطور که برای مثال پیام‌رسان جذابی مانند کلاب‌هاوس پس از مدتی از آغاز به کار و پس از این که مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت و مباحث مهمی، چون انتخابات در آن مورد توجه قرار گرفت از طرف بعضی از اپراتور‌ها فیلتر شد. اگرچه بسیاری از مقامات کشور در توییتر حساب رسمی دارند و بار‌ها صحبت از رفع فیلتر این شبکه اجتماعی مطرح شده، اما توییتر به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه‌های عمومی در ایران همچنان فیلتر است.

حالا و با طرح جدیدی که در مجلس در دست بررسی است، احتمال می‌رود محدودیت‌های اینترنت را از این هم که هست بیشتر کند. نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم عملکرد دولت در مدیریت شبکه‌های اجتماعی در ایران را پراشتباه خوانده‌اند و بار‌ها تاکید کرده‌اند که فعالیت‌های کاربران در شبکه‌های مجازی بی در و پیکر است و خواستار «راه اندازی و تقویت شبکه ملی اطلاعات» هستند. شبکه‌ای که با وجود تعاریف مختلف و با همه توجیهاتی که شده و با وجود بودجه‌های چند صد میلیاردی اختصاص داده شده برای گسترش زیرساخت‌های آن، همچنان از سوی بسیاری از کارشناسان و کاربران با تردید نگریسته می‌شود.

بسیاری بر این باورند که شبکه ملی اطلاعات می‌تواند بستری ایجاد کند که بر اساس آن اتصال کاربران به شبکه جهانی اینترنت محدودتر و کنترل‌شده‌تر باشد. دولت حسن روحانی بار‌ها از تلاش و مقاومت در مقابل فیلترینگ و بسته شدن اینترنت گفته. از طرف دیگر ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور منتخب در صحبت‌هایش پیش از انتخابات بر این نکته اصرار داشت که باید جلوی هرج و مرج در اینترنت گرفته شود و باید دسترسی‌های کاربران طبقه‌بندی شود و متفاوت باشد.

طرح جنجالی مجلس؛ اینستاگرام و واتس‌اپ بای‌بای؟

همچنین رضا تقی‌پور که پیش از انتخابات از او به عنوان رییس ستاد فضای مجازی ابراهیم رییسی نام برده می‌شد و بعد این نسبت تکذیب شد، در گفتگو با تسنیم از طرحی به امضای ۱۷۰ نماینده مجلس خبر داد که در آن به نکات چالش‌برانگیزی اشاره شده بود:

  • پیام رسان‌های خارجی مسدود می‌شوند، مگر اینکه قانون ما را بپذیرند.
  • همه کاربران باید احراز هویت شوند.
  • حبس و جزای نقدی برای توزیع و انتشار فیلترشکن.
  • کنترل پیام‌ها در صورت «شروع» به ارتکاب به جرائم علیه امنیت داخلی.

تقی‌پور پس از انتشار این خبر آن را تکذیب کرد و گفت انتشار آن شیطنت رسانه‌های بیگانه بوده و چنین طرحی در دست مجلس نیست. اما آنچه امروز دیده می‌شود، طرحی شامل همه موارد بالاست که حتی هواداران اصولگرایان و فعالان این جناح در فضای مجازی هم کمتر حاضر به دفاع از آن هستند.

در طرح ۲۰ ماده‌ای مجلس، هیاتی مسئول نظارت بر فضای مجازی شده و «تمام پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی» باید هماهنگ با قوانین ایران فعالیت کنند و عملکرد آن‌ها به تایید این هیات برسد.

بر اساس این طرح، دسترسی به داده‌های کاربران در مواردی مثل «جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و افساد فی‌الارض و شروع به انجام این جرایم یا معاونت در آنها» به نهاد‌ها داده می‌شود.

همچنین هر گونه درج و انتشار اسناد و داده‌های دارای «سطوح محرمانگی» در پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی ممنوع است. تشخیص محرمانه بودن داده‌ها با وزارت اطلاعات و ستاد کل نیرو‌های مسلح است.

بر اساس ماده ۱۵ طرح مجلس، هرگونه ارایه پیام‌رسان بدون مجوز می‌تواند به حبس یا جزای نقدی درجه شش یا هر دو منجر شود.

در قانون مجازات اسلامی، حبس درجه شش برابر با شش ماه تا دو سال حبس است و مجازات نقدی آن بین دو تا هشت میلیون تومان عنوان شده است.

همچنین این طرح مقرر کرده اگر کسی «به نوعی تدابیر مسدودسازی را نقض کند، علاوه بر ضبط منافع و عواید مالی حاصله به مجازات تعزیری درجه ۷ و در صورت تکرار به مجازات تعزیری درجه ۶» محکوم می‌شود. نقض تدابیر مسدودسازی را می‌توان استفاده از فیلترینگ تعبیر کرد و مجازات درجه ۷ نیز حبس از ۹۰ روز تا شش ماه و جریمه نقدی یک تا دو میلیون تومان است.

در این قانون برای «تولید، تکثیر، توزیع، معامله و انتشار یا در دسترس قرار دادن وی پی ان و فیلترشکن» محکومیت حبس یا جزای نقدی درجه ۶ در نظر گرفته شده است.

این طرح به امضای نمایندگانی همچون نصرالله پژمانفر، جواد کریمی قدوسی، حسن نوروزی، زهره سادات لاجوردی و حسینعلی حاجی دلیگانی رسیده است.

تقی‌پور نماینده تهران در همان مصاحبه کذایی با تسنیم که پس از واکنش‌های منفی حذف شد، با اشاره به خلاء‌های قانونی در زمینه صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی تأکید کرده بود: «ما هم باید مثل کشور‌های اروپایی، با قانون‌گذاری به سمت صیانت از حقوق کاربران خود برویم.» صیانتی که به زعم بسیاری، همان مسدودسازی بیشتر شبکه‌های اجتماعی و کاهش دسترسی به اینترنت برای عموم کاربران است.

طرح جنجالی مجلس؛ اینستاگرام و واتس‌اپ بای‌بای؟

در این طرح چه نکات دیگری آمده است:

  • در صورت تصویب این طرح کارگروهی گسترده‌تر از کارگروه تعیین مصادیق وظیفه فیلترینگ رابرعهده خواهد داشت.
  • هیات ساماندهی و نظارت در این طرح وظیفه اعطای مجوز و پایش و نظارت بر عملکرد آن‌ها را در اختیار دارد
  • دستورالعمل احراز هویت کاربران در فضای مجازی تصویب و توسط وزارت ارتباطات باید به اجرا گذاشته شود.
  • فعالیت رسانه‌ای، تبلیغاتی، مالی، تجاری و … که بر بستر پیام‌رسان‌ها انجام می‌شود مشمول قوانین موضوعه خاص آن
  • فعالیت‌هاست / استفاده دستگاه‌های اجرایی از پیام‌رسانه‌های خارجی برای اطلاع رسانی و تبلیغات ممنوع است.
  •  استفاده دستگاه‌های اجرایی از پیام‌رسان‌های خارجی برای مکاتبات و ارائه خدمات اداری و اطلاع‌رسانی ممنوع است.

همچنین در بخش دیگری از این طرح آمده که پیام‌رسان‌های خارجی جهت ادامه فعالیت در کشور می‌بایست از یک شرکت ایرانی به عنوان نماینده استفاده کنند.

اجازه، ولی قانونی برای زیر ۱۸ ساله‌ها

در بخش دیگری از این طرح آمده که هر گونه ارائه خدمت پیام رسان‌ها به افراد زیر ۱۸ سال فقط با اجازه، ولی قانونی آن‌ها بایستی صورت گیرد. طبق این طرح، پیام‌رسان‌ها موظفند در چارچوب سند صیانت از کودک و نوجوان در فضای مجازی، قابلیت نظارت والدین و امکان رده‌بندی و پالایش محتوای متناسب با کودک و نوجوان را فراهم کنند.

طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی توسط کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شده و امضای افرادی همچون رضا تقی پور انوری، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی (نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری) و نصرالله پژمانفر در پای آن دیده می‌شود.

به گمان منتقدان، تصویب این طرح می‌تواند به معنی تعطیل شدن بخش بزرگی از کسب و کار‌ها در فضای مجازی باشد و فعالیت‌ها در پیام‌رسان‌های محبوب را به شدت محدود کند.

پیشتر، انتشار جزئیات این طرح انتقاد‌هایی را به همراه داشته و منتقدان می‌گویند با تصویب این طرح، محدودیت و مسدود شدن همه پیام‌رسان‌های خارجی را در پی دارد. از سوی دیگر فعالیت افراد و سازمان‌ها در پیام رسان‌های مسدود شده، جرم انگاری می‌شود که با این قانون تازه میلیون‌ها ایرانی دیگر به تعداد مجرمان اضافه خواهد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 179
در انتظار بررسی:34
Iran (Islamic Republic of)
08:16 - 1400/04/06
مزخرفتر از اینستاگرام نداریم.. واقعا به درد ایرانی جماعت نمیخوره.. ضررش از منفعتش بیشتره.. کاش به جای برنامه خوبی مثه تلگرام اینستاگرامو فیلتر میکردن..
ضمن اینکه اینا دیگه نمیتونن تلگرامو از اینی که هست فیلتر تر کنن ..
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو برو با پاپایو بازی کن.
تو این مسائلم نظر نده.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کاملا موافقم. اینستاگرام بیخود ترین شبکه اجتماعی جهان هست و هیچ خاصیتی نداره. فقط یه عده لومپن دارن از توش پول در میارن و در موارد زیادی کلاه مردم را بر می دارن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
البته باید اینم بپذیریم ک فضای مجازی توو ایران واقعا بی در و پیکر شده، کلی ربات مستهجن، افراد پست و لاابالی و ندید پدید خیمه کردن توو تلگرام و اینستا ک اجازه فعالیت سالم رو هم برا دیگران گرفتن. اما از طرفی اطلاعات بازی و بگیر و ببند هم حلال مشکلات نیست. بهتره نمایندگان اول خودشون ب قانون پایبند باشن و وارد توییتر فیلتر شده نشن بعد واسه بقیه قانون تراشی کنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اینستا فیلتر نشد چون خدای مصرف اینترنت هست
راد
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خوب انتخابات تموم شده و ملت زشید و همیه در صحنه به رعیت‌تبدیل شدن این را ما از قبل‌میدانستیم ببینم تا چهار سال دیگه یه چند صباحی میشیم‌ملت رشید خخخ
بدون نام
France
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما میتونی موارد مثبتشو فالو کنی ببینی! بلاخره کلی صفحات علمی و اجتمآعی و هنری شخصی یا عمومی هست که از اینایی که گفتین جداند! شما دنبال لمپن میگردی خب بیشترم برات نشون میده
امین
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
سلام کره شمالی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
به فامیل خانواده ات بگو عکس فیلم نذارن توش انقدر شاکی نباشی به بقیه چه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
واتس اپ اینستاگرام برای ارتباط فامیل دوست آشناست راه دور همو نمی بینند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جای این کارا طرح بدن برای ارزونی همه چی مسکن ارز و ازدواج کار
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خودشون فیلتر میکنند خودشون با فیلتر شکن میرن توش
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جمعه موندیم تو خونه بد سوزونده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
بقیه فیلتر بود مگه نبود اما همه رفتن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو مناظره که رئیسی گفت مخالف فیلترینگ خودش دو میلیون فالوئر داره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دیگه هیچی برای مردم مهم نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
ببین به گمونم شما برو اون ۱۰ تا کلاس دیگتم تا دیپلم ادامه بده
چونکه اینستگرام کلی پیج آموزشی در مورد تکنولوژی،ساخت وسیله ،علمی،روانشناسی و...... داره ولی کسانی مثل شما فقط ضررشو میبینن و درضمن اینستگرام توی بخش اکسپلور با توجه به علاقه مندی های شما پست پیشنهادی قرار میده حالا اینکه شما به چی علاقه مندید که خدا میداند ولی اگر فردی فقط پیج آموزشی و مفید دنبال کنه با توجه به اون پست پیشنهادی میگیره
تازشم شما فکر میکنی توی تلگرام نمیشه همچین کارایی کرد که حتی الان اینجا نمیشه گفت؟البته تونم مثل اینستاگرام هر فردی که بخواد دنبالش میکنه
پس الکی بدون فکر نظر ندید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کاملا موافقم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
۱۰۰۳
اون مناظره بود دیگه خرشون از پل گذشت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
طرح صیانت از ما اما غیر از دردسر محدودیت چیز دیگه ای حس نمیشه کجاش صیانت این
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اشتغال زایی که نمیکنید جلوی کسب کار تبلیغ معرفی کالای مردم رو چرا میگیرید تو مجازی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
با رای ندادن ما رفتن مجلس اقلیت پر سرو صدا جای اکثریت تصمیم میگیرن خخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مردم اینستا،کسب وکاردارن!شماکجاسرچ میکنی؟!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
طرح بدن خونه بشه متری دو میلیون اجاره و ازدواج هم نمیشه کرد دیگه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
قانون تصویب کنند برای ورود واکسن فایزر مدرنا داروی بیمار خاص رانتی ندن ناصر خسرو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
پنجاه میلیون عضو تلگرام اینستاگرام بعد فیلترینگ اضافه شد همه رو میخوای بندازی زندان خخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مشکل شون پول فقط همین الانم همه اون اپ ها تعرفه دو برابری بین الملل حساب میشه انگار خبر ندارن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دوسال مجلس اصولگرا اومده یه طرح به درد بخور تصویب نکردن تا الان
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو استفاده نکن لازم نیست واسه بقیه تعیین تکلیف کنی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
موافقم واقعا اینستا مزخرفه ، یه عده پولدار دارایی هاشون رو به رخ مردم میکشن ، و مردم رو پرتوقع و از زندگی واقعی دور میکنن ، واقعا حیف از حجم اینترنت که تو اینستا مصرف شه ، ، خیلی زودتر از اینا باید فیلتر میشد که مردم اینقدر وابسته نشن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جنابعالی استفاده نکن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دقیقا همینه این حجمی که اینستا مصرف میکنه، چنان سود کلانی براشون داره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
من چند ساله اینستا دارم و رو صفحم یه عکس ناجور هم نمیاد ، اگه کسی مشکل داره شبکه اجتماعی مقصر نیست، شما خودت مشکل داری همیشه باید کنترلت کنن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دقیقا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خرج مردم رو توش موندین خرج زندانی رو از کجا میدین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
بند تلگرامی میریم یا اینستا یی ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
بیسواد توی جمله "اجازه، ولی قانونی برای زیر ۱۸ ساله‌ها" اون ویرگول اونجا چیکار میکنه؟ ولی تو اینجا یعنی سرپرست. این ولی اون ولی نیست. اصلا کی گفته قبل ولی و اما، بلکه و... باید ویرگول (کاما) گذاشت؟
بدون نام
United States of America
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما کارشناسی که تشخیص بدی چی به درد میخوره چی نمیخوره در اند من از اینستاگرام هست کسب و کارم آنلاینه اگر فیلتر بشه میای خرجمو بدی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
حق باشماست..اینستاگرام مزخرفی بیش نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو استفاده نکن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما ناراحتی استفاده نکن. هزاران پیج آموزشی و هنری هست . به ما چه شما اهل چیزای دیگه ای
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
براب ویزای اروپا خوب میشه میگیم حبس تلگرام کشیده ایم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
یه اقلیت که دارن برای اکثریت تعیین تکلیف میکنن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خداروشکر ۱۸ سالگی یه فایده داشت ، چجوری روشون میشه برای ما مجازات تعیین کنن ولی خودشون بازم استفاده کنن؟
بدون نام
Germany
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دیدم یکی نوشته خودشان فیلتر میکنند و خودشان با فیلترشکن میروند توش! جهت اطلاع این هموطن و دیگران خ استم بگویم مسیولان،پزشکان،اساتید دانشگاه ها ،مطبوعات چی ها و خیلی گروه های دیگر انها کدی در اختیار دارند که همه سایتها برایشان باز میشود و احتیاج به فیلترشکن ندارند.از ابتدای بوجود آمدن بگیر وبلند اینگونه بود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
گل گفتی
Iran (Islamic Republic of)
08:17 - 1400/04/06
کره شمالی
پاسخ ها
sseed king
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
پیش به سوی دیوارکشی و تفکیک زن و مرد از کوچکترین اجتماع یعنی خانه تا خیابانها،
دمشون گرم چقدر جالب میشه که همه جا رو دیوار بکشند و همه رو از هم جدا کنند، چه شود!!!
بدون نام
Singapore
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
به کره شمالی توهین نکنید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
فضای مجازی خیلی بی در و پیکر شده بوده بخاطر همین باید هر طور شده مجلس بهش یه سر سامانی میداد.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
دولت و مجلس جدید. حالا اولشه. قششششنگ معنی بد و بدتر متوجه بشید
Iran (Islamic Republic of)
08:23 - 1400/04/06
تازه اولشه، این هم مجلس اقلیت و محشون از افراد کارشناس...
پاسخ ها
..............
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
چنان پوستی از ملت بکنن که مایه عبرت اینده گان بشه
United States of America
08:29 - 1400/04/06
مجلس اقلیتی حداقلی. سکوت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
به مجلس ربطی نداره !
تجربه زندگی ام نشون داده
کسی که منطق وفلسفه ریشه ای در مقابل یک ایده جدید ( اپ های مجازی ) نداره اون رو به آتیش میکشه .
ولی اب راه خودش رو پیدا میکنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ جنبشو نداشتی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
پس به کی ربط داره ؟ ما داریم طرح می دیم؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
08:32 - 1400/04/06
هروز داریم صدها سال به عقب برمیگردیم ،آفرین واقعا
پاسخ ها
جانم فدای ایران
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
به کره شمالی خوش امدید
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/04/06
به نام خدا شروع شد، آدم حس میکنه تو قفس زندگی میکنه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
واقعا تو قفسیم، احساس نیست
بدون نام
Germany
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
یعنی در این دهه های گذشته غیر این حس میکردی!!!؟ خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1400/04/06
خوب همگی بفکر معیشت مردم هستن.. والا خجالت هم خوب چیزیه
بجای این کارها بفکر سامان دهی اوضاع مردم باشند... لازم نیست بفکر فیلترینگ باشند...
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
چون شبکه های اجتماعی مردم رو آگاه کرده و این براشون ترسناکه
Iran (Islamic Republic of)
08:46 - 1400/04/06
فقط کافیه مردم با هم متحد بشن چند ماه نت نخرن ببینید چجوری عقب نشینی کنن فقطاتحاد مردم مهمه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اگر اتحاد باشه همه چی حله
بدون نام
Singapore
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اتحدوا اتحدوا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
من نت میخرم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما خائنا نت نخرید من با شمانیستم
بدون نام
Germany
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
حالا اینترنت هم مردم نخرند ، راه کارت این است!؟اینها از خدایشان هست که ارتباط با بیرون قطع بشود و مردم در نا آگاهی کامل بسر ببرند
از این گذشته ایران به اندازه کافی نفت و گاز و پتروشیمی و طلا و نقره ومس و آهن و فولاد و غیره دارد که بفروشند و منابع درآمدشان قطع نشود
اگر راست میگید پراید و ماشین نخرید خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
08:50 - 1400/04/06
کی اینا رو انتخاب کرده ؟؟؟ جای تاسف داره ایشالله نابود بشید خدایا کسی نیست جلوی اینارو بگیره اینا فکر کنم تازه از غار درامدن ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
08:50 - 1400/04/06
یک عمره دارید فیلتر می کنید هیچ فایده ای هم نداشته تا حالا . بعد اینم فایده ای نداره . بچرخ تا بچرخیم
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1400/04/06
دیگه حالم از خودم بهم میخوره که ایرانی هستم, و خجالت میکشم.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
میفهمم و درکت میکنم
خیلی مردم را توسط فوتبال پرسپولیس و استقلال تعصب کاذب ایجاد کرده اند.یک عده ای را یادتان باشه حدود ۱۵ سال پیش با تعصب اتمی شدن ایران، عده ای دیگر را با موشک های پیشرفته وغیره در صورتی که در کشورهای پیشرفته ارزش پول ملی آنها در مقابل پولهای دیگر کشورها، امنیت شغلی،تحصیلی،بیمه و سلامت،رفاه،ارزانی برای مردمشان ایجاد تعصب میکند
Iran (Islamic Republic of)
08:53 - 1400/04/06
شروع شد خب دیگ ذهن مردم رو از اقتصاد میبرن سمت این چیزا
Iran (Islamic Republic of)
08:57 - 1400/04/06
من به عنوان یک مادر با این طرح موافقم . آزادی بیش از حد و کنترل نشده در استفاده از فضای مجازی خیانت به نسل جوان و کودکان و نوجوانان ماست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مادرم من دلشون به حال فرزند شما نسوخته وگرنه ریشه اعتیاد و خبلی از جرائم دیگه رو تو ممکلت از بین می بردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
برای بچه‌ها کنترل بله
اما از سنی به بعد میخوان بگن که منی که به فیلتر شکن نیاز دارم تا به محتواهای علمی دسترسی پیدا کنم، باید برم زندان؟ این کارا چیه؟
بینام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
با ندیدن ادم با ادب و با تربیت نمیشه بعدا میره تو جامعه بهش نمیگن مودب لفظ اوسگل رو بکار میبرن همه چی به ذات و خمیره و سرشت انسانها بستگی داره تو اروپا کازینو هست کلیسا هست باشگاه ورزشی هست بهترین دانشگاهها هم هست هر کدوم طرفدارای خودشو داره
مرد حق
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مادرجان اونوقت شما با اعتیاد روزافزون جوونا و بیکاری و تورم و رکود اقتصادی و گرانی و تحریم ها و کمبود و گرانی دارو و .....مشکلی ندارید؟ الان دیگه همه مشکلات تون با این طرح مزخرف حل شده؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مادر عزیز احسنت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
از فیلتر شکن استفاده کنن خوبه؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما خیلی نگرانی میتونی بچه های خودتو درست تربیت کنی ولی حق نداری برای مردم تصمیم بگیری
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مادر عزیز شما میتونین با تربیت درست کاری کنین بچه هاتون راه بد نرن یا با استفاده از قفل های داخل گوشی اینستا رو براش قفل کنین ما مردم چرا باید جور بچه شما رو بکشیم؟
Iran (Islamic Republic of)
08:58 - 1400/04/06
خدالعنتتون کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خدا خودتو لعنت کنه
دکترت
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
11.34
باز پیدات شد
دکترش
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
12:25
چیه؟ باید از تو بترسه بره قایم بشه؟ چقدر اعتماد به نفس داری تو... خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
08:59 - 1400/04/06
یعنی هر روز فقط دور هم می شینن ببینن چطور می تونن یه گره به کار ملت بزنن..
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
حیف اون بیت المالی که خرج اینا می شه
Iran (Islamic Republic of)
09:02 - 1400/04/06
مردمو ب حبس تهدید میکنن
گوشی هرکدومو چک کنی تک تک این برنامه هارو دارن پس اول باید نماینده های مجلس بکنن اون تو
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/04/06
واقعا از ایرانی بودن خودم خجالت میکشم.
Iran (Islamic Republic of)
09:19 - 1400/04/06
تکلیف کسب و کارها در فضای مجازی چی میشه، واقعا براتون متاسفم که به فکر هیچ کس نیستید.
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1400/04/06
همانطور که ماهواره رو تونستن جمع کنم اینم می تونن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کجا ماهواره جمع شد همه خونه ها ماهواره هست که متاسفم برات کاربر
Iran (Islamic Republic of)
09:30 - 1400/04/06
بهترفیلترکنن بسته هم نمیخرم وپول اینترنت توجیبم میمونه وبرترین ها روحذف میکنم خیالم کلاراحت راحت میشه
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1400/04/06
این مملکت دیگه جای موندن نیست، تمام تلاشمونو بکنیم برای مهاجرت
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
واقعا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
پول داری
Iran (Islamic Republic of)
09:38 - 1400/04/06
بعد میگن چرا مردم رای نمیدن و مشارکت پایین هست خوب همین کارها را میکنید مردم دلسرد میشن و مشارکت نمیکنند هر روز فضای ارتباطی کشور تنگ تر میشه چه لزومی داره این برخوردها اگر شما شفاف باشید و در خدمت مردم باشید نیازی به این همه فیلتر و قانون گذاری نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
فضای مجازی کارهاشون رو رو می کنه
Iran (Islamic Republic of)
09:41 - 1400/04/06
قابل توجه اون دوستانی که هنوزم فکر میکنن با شرکت در انتخابات میتونیم اوضاع کشور رو درست کنیم.خانه از پایبست ویران است.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کدوم ؟؟ ما که ندیدیم
Iran (Islamic Republic of)
09:47 - 1400/04/06
آره تلگرام اینستاگرام بای بای
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/04/06
اینها به فکر مردم نیستند فقط میترسند از خودشان
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1400/04/06
الان داعش میگه چرا این کار به فکر خود ما نرسیده بود
Iran (Islamic Republic of)
10:00 - 1400/04/06
خب حالا اون کسایی که برای مجلس سوپرانقلابی هورا میکشیدن، کجان که از این عملکردش دفاع کنن؟ همون جماعت مغزفندقی که همیشه علاف و آماده حمله به این و اون بودن، چرا الان خفه شدن؟
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/04/06
آره بای بای وگرنه باید بری زندان !
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/04/06
همه نماینده های مجلس توئیتر و تلگرام و اینستاگرام دارن بعد من نمیدونم بجای حل فساد و مشکلات اقتصا ی چسبیدن به تنها سرگرمی مردم که اونو ازشون بگیرن.واقعا ننگ برشما نماینده های سبک مغز
Iran (Islamic Republic of)
10:03 - 1400/04/06
با تصویب این طرح اگر از اینستاگرام و تلگرام استفاده کنید میرید زندان
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
مگه چقدر ظرفیت داره زندانشون؟؟ ۵۰ میلیون ایرانی فقط کاربر تلگرام هستن. مگه می تونن؟؟
Iran (Islamic Republic of)
10:06 - 1400/04/06
کره شمالی دیگه حداقلش از اول مردمش هیچی نه داشته و نه دارن و هیچی هم ندیده ان، و نمیدونن اینترنت چیه و چه شکلی است و گوشی موبایل هم فقط عده محدودی از مردم که اونا هم همگی جز مقامات دولتی هستند دارند. به هرحال اینها تازه اولش هست. خیلی دیگه مونده که دسته گل‌های مدعیان دروغین انقلابی گری را ببینید و بشنوید. مجلس 4 درصدی با دولت 5درصدی که تلفیق شد اونوقت پروژه های بعدیشون هم یکی یکی از راه میرسه.
به
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/04/06
خودتونو برای رفتن به زندان آماده کنید
Iran (Islamic Republic of)
10:09 - 1400/04/06
5 کیلومتر کره شمالی...دمت گرم
Iran (Islamic Republic of)
10:09 - 1400/04/06
بجاي گير دادن به فضاي مجازي بريد بچسبيد به حل مشكل معيشتي و شغلي ملت
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/04/06
داریم دنده عقب میریم ایشالا چند وقت دیگه به در غار میرسیم
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1400/04/06
گويا همه چيز را دارن فداي خودشون ميكنند
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1400/04/06
پيش به سوي كره شمالي با سرعت
Iran (Islamic Republic of)
10:31 - 1400/04/06
این تازه اولشه روزهای سیاهی در راه هست .....
Iran (Islamic Republic of)
10:39 - 1400/04/06
ننگ بر شما
گیر افتادیم تو این خراب شده
کاش یه اتم بزنن همه راحت شیم
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1400/04/06
چرا ما نباید مثل یه کشور عادی باشیم؟ گناه ملت ایران چیه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
گناه ملت ایران قدر نشناسیه ، از سر سیری و وعده آب و برق مجانی افتادن تو چاه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خب ما چه گناهی کردیم . ما که اون موقع نبودیم
بدون نام
Germany
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
۱۵:۱۱ جواب کاربر
الان که هستی
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1400/04/06
اگه اینجوره تمام مسئولین هم باید برن زندان از توتیر و.. استفاده میکنن
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/04/06
حتی پیام رسان های داخلی مطابق قانون ایران عمل نمی‌کنن که خارجی ها کنن
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/04/06
به کره شمالی گفتید برید کنار ما هستیم
Iran (Islamic Republic of)
10:57 - 1400/04/06
مزخرف ترین برنامه اجتماعی همین اینستاگرام بوده که شده پراز ربات‌های مسحجن و یه فضای کاملا منفی و بی در و پیکر که کانون خانواده رو از هم میپاشونه بنظرم کار مجلس درست بوده و نظم فضای مجازی از همه چی مهم تر هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
احسنت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
چون دست دزدان و اختلاسگرها رو می شه بده وگرنه با چاقو هم می شه آدم کشت و هم میوه پوست کند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تو نرو اینجور جاها، مگه مجبورت کردن بری سراغ پیجای مستهجن؟! چرا منی که چندین ساله اینستاگرام دارم تا حالا یکی از این پیجا رو ندیدم و نرفتم ببینم؟ مشکل از مغز منحرف خودته برادر
Iran (Islamic Republic of)
11:00 - 1400/04/06
برم کره شمال زندگی کنم بهتر اینجاست
آزادی کجاست ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
پس چرا نمیری از دستت راحت بشیم
Iran (Islamic Republic of)
11:09 - 1400/04/06
خندیدیم حسابی. اولا قابل شناسایی نیست دوما به فرض شناسایی هم میخواین کل ملت رو بگیرین بندازین زندان؟ احتمالا باز بحث پول مطرحه و جرایم مالی
Iran (Islamic Republic of)
11:18 - 1400/04/06
دقیقا مشخص شد کی بصیرت داره رای ندادن به مجلس و دولت بی دلیل نیست
Iran (Islamic Republic of)
11:28 - 1400/04/06
با فیلتر کردن اینستگرام فقط بازاری داغ برای فروشندگان وی پی ان میسازید
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1400/04/06
اکثر کشورهای دنیا همین سیاست هارو در پیش گرفتن مثلا استرالیا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شما منبع خبریتون رو لطفا اعلام میکنید؟
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/04/06
من به عنوان یک شهروند ایرانی موافقم تمام بچه هامون از را در رفتن خواهشا هرچه زودتر انجام بدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جلوی بچه هات رو خودت بگیر. اگرم عرضه نداری جلوشونو بگیری پس تز نده و برای یه ملت تصمیم نگیر
Iran (Islamic Republic of)
11:36 - 1400/04/06
درود بر شما کار خیلی خوبی کردید منم موافقم
Iran (Islamic Republic of)
11:45 - 1400/04/06
فکرنان کن که خربزه آب است عوض اینکه به فکراشتغال و مسکن جوانان باشندخودشان رابامسائل پیش افتاده درگیرمیکنند
Iran (Islamic Republic of)
11:46 - 1400/04/06
فقر بیکاری شرمنده زن و بچه بودن نتونی دیگه مستاجر باشی اجاره خانه های وحشتناک کاش اینارو فیلتر میکردن
Iran (Islamic Republic of)
11:59 - 1400/04/06
مجلس؟ ؟؟؟؟!!!!!
کدوم مجلس؟ ؟جمع چاکران و مخلصان و مفلصان؟ ؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
12:47 - 1400/04/06
دوره طالبانی تازه داره شروع می شه
Iran (Islamic Republic of)
13:07 - 1400/04/06
اگه سلام دوباره تلگرام باشه راضیم
Iran (Islamic Republic of)
13:13 - 1400/04/06
خوبه دیگه برادرانمون در کره ی شمالی تنها نیستن، افغانستان پناهندگی میده به نظرتون؟
Iran (Islamic Republic of)
13:16 - 1400/04/06
به به واقعا دیگه یجوری شده برای استفاده از گوشی شخصی و حساب شخصی جواب پس بدیم واقعا نوبره
Iran (Islamic Republic of)
13:24 - 1400/04/06
گويا مجلس انقلابي علاقه زيادي به زندان درماني دارد ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
13:32 - 1400/04/06
باسلام، به ملت شریف ایران، بنظرمن همتون داریداشتباه نتیجه گیری میکنید، اجرای این طرح یک دلیل بزرگترداره که اعلام نکردن ،مسئله اصلی یک چیزدیگه هستش اگه یکباردیگه متن کامل خبرو باحوصله ودقت بخونید وروش فکرکنید متوجه میشید جریان چیه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
حوصله خواندن دوباره نداریم شمابگوجریان چیه استاد
Iran (Islamic Republic of)
13:52 - 1400/04/06
قبل انتخابات میخواستن فیلتر تلگرام رو هم بردارن و مشکل اصلی اقتصاد بود ولی الان ...
Iran (Islamic Republic of)
14:09 - 1400/04/06
بعد خودشون تو توییتر فیلتر شده جولان میدن
Iran (Islamic Republic of)
14:10 - 1400/04/06
یه مثلی هست که میگه خلایق هرچه لایق
Iran (Islamic Republic of)
14:14 - 1400/04/06
اینا همش بازی سیاسی هست
تا حواس منو شما رو پرت کنن
دولت هیچوقت چیزی که براش صرف داشته باشه رو ازبین نمیبره
Iran (Islamic Republic of)
15:14 - 1400/04/06
به کره شمالی دوم زمین خوش آمدید
Iran (Islamic Republic of)
15:30 - 1400/04/06
اون که نماینده شده بجای فکر بحال گرانی مرغ گوشت که ملت افتادن ب خریدن اسکلت مرغ. نشسته فکر ایا اینستا فیلتر کنیم یا واقعا
Iran (Islamic Republic of)
17:47 - 1400/04/06
مجلس به جای این کار ها اول باید برود به فکر و طرح و لایحه برای حل مشکل اصلی مردم که معیشت و تورم هست باشه و با این طرح های بی خود هزینه کشور را بالا نبره
Iran (Islamic Republic of)
20:54 - 1400/04/06
واتساپ بد بخت چه گناهي كرده اون كه فقط براي دوست و اشناست
Iran (Islamic Republic of)
21:47 - 1400/04/06
انتخابات تموم شد کارشون با ما تموم شد
Iran (Islamic Republic of)
00:16 - 1400/04/07
باز هم مثل همیشه اول عمل میکنن وبعد فکر میکنند .
Iran (Islamic Republic of)
00:17 - 1400/04/07
مجلسی کم سواد= پاک کردن صورت مساله
Iran (Islamic Republic of)
00:32 - 1400/04/07
آفرین مجلس انقلابی به این زودی مشکلات رو حل می‌کنه بیکاری ازدواج. اختلاس احتکار دزدی رویت خواری جنگل خواری بیکاری. گرونی ... حالا رسیدن به اینستا و تلگرام ..درود بر شما نمایندگان انقلابی...
Iran (Islamic Republic of)
16:41 - 1400/04/08
اینستاگرام که بر اساس علاقه خودتون عکس نشون میده! شما چرت و پرت دنبال نکن و لایک نکن تا نبینی خب. ماها که کلی ایده نقاشی میبینیم و یاد میگیریم گناهمون چیه؟ یا مثلا من عاشق سگ و گربه هام، لایک میزنم !
Iran (Islamic Republic of)
15:16 - 1400/04/17
به جای این کارابی فایده به فکرمعیشت ومشکلات مردم باشیدنه اینکه مشکلاتشونوبیشترکنید.خجالت بکشیددیگه تادیرنشده به خودتون بیاید.شمامدیون خون شهداهستید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر