سیاست رئیسی در برجام از نگاه محمد هاشمی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۱۵۲۴
۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
۱۸۴۶
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ظاهراً سیاست ایران در قبال برجام همان سیاستی است که فعلا وجود دارد و آقای روحانی آن را انجام می‌دهد.

ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ظاهراً سیاست ایران در قبال برجام همان سیاستی است که فعلا وجود دارد و آقای روحانی آن را انجام می‌دهد.

محمد هاشمی، درباره وعده‌های انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی که در جریان مبارزات انتخابات مطرح کرد، گفت: آقای رئیسی وعده‌های متعددی را هنگام انتخابات دادند، ایشان هم در مورد مسائل داخلی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مطالبی را مطرح کردند و هم نسبت به ایرانیان مقیم خارج از کشور صحبت‌هایی را گفتند که می‌توان این‌گونه برداشت کرد که اظهارات‌شان حوزه وسیعی را در بر می‌گیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: ما درحال حاضر در مسائل بین‌المللی با مسئله برجام، ارتباط با آمریکا و کشورهای غربی، ارتباط با کشورهای منطقه از جمله عربستان، امارات، بحرین و کشورهای حوزه خلیج فارس رو به هستیم که آقای رئیسی نسبت به این مسائل خوش‌بین بودند که می‌توانند کاری انجام دهند و جزء برنامه‌هایشان است که روابط با همسایگان را بر مبنای احترام متقابل و منافع مشترک بر اساس اصل حکمت، عزت و مصلحت توسعه دهند و اگر هم در حال حاضر رابطه‌ای با کشوری نداریم، مانند عربستان ارتباط برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه آقای رئیسی در حوزه برجام نسبت به حل مشکلات خوش‌بین است که می‌توانند کاری انجام دهند، گفت: آقای رئیسی در گفت‌وگوی اول‌شان در پاسخ به سوال خبرنگار روسیه مبنی بر این که اگر برجام حل شود با آقای بایدن ملاقات می‌کنید؟ گفتند، خیر که آمریکایی‌ها هم واکنش نشان دادند و گفتند ما اصلاً بنایی نداریم که با آقای رئیسی دیداری داشته باشیم و یا در این سطوح چیزی بخواهیم.

هاشمی ادامه داد: آمریکایی‌ها مطرح کرده‌اند ما در برجام هستیم و آن چه را که می‌خواهیم، معاهده محکم‌تری نسبت به برجام در خصوص موشک‌های دوربرد، ارتباط ایران با کشورهای منطقه و یا نفوذ و گسترش منطقه‌ای ایران است که آقای رئیسی هم در گفت‌وگوی اول و یا به قول معروف سلام علیک اول موضع‌شان را مشخص کردند که با این مسائلی که گفته شد، مشخص نیست توفیقی داشته باشند و به نتایج مطلوبی برسند.

وی تاکید کرد: ظاهراً سیاست ایران در قبال برجام همان سیاستی است که فعلا وجود دارد و آقای روحانی آن را انجام می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران نسبت به مسائل منطقه‌ای نسبت و درباره موشک مذاکره نمی‌کند و آن‌ها را وارد مذاکره نمی‌داند اما آمریکایی‌ها دنبال این هستند که مذاکرات را در این باب انجام دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که آمریکایی‌ها چه حزب دموکرات و چه حزب جمهوری‌خواه فرق نمی‌کند؛ سیاست خارجی خاورمیانه‌شان را حول محور امنیت اسرائیل تنظیم می‌کنند؛ یعنی آنها خط قرمزشان امنیت اسرائیل است اگر امروز هم مسائل منطقه‌ای را مطرح می‌کنند، بیشتر هدفشان همان اسرائیل است تا کشورهای دیگر، این‌ها می‌خواهند از امنیت اسرائیل مطمئن باشند، برای همین است که گروه‌های مخالف از جمله حزب‌الله و حماس که علیه اسرائیل هستند را در لیست تروریست‌ها می‌گذارند.

وی گفت: آقای رئیسی ظاهراً در گفت‌وگوی اولشان اضافه بر سیاست فعلی آقای روحانی چیز دیگری مطرح نکردند و مشخص نیست که در آینده این سیاست چگونه خواهد بود.

هاشمی با اشاره به اینکه سوال دیدار رئیسی و بایدن را نماینده روس پرسید، اظهار داشت: روس‌ها و آمریکایی‌ها در سیاست خارجی با هم اختلافاتی دارند. این کشور هم سریع به آقای رئیسی تبریک گفت و اعلام کرد در مذاکرات طرفدار برجام است تا مشکل برجام حل شود که همیشه هم این را گفته است اما در عمل رفتار دیگری داشتند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر چیزی در مسائل برجامی و منطقه‌ای عوض نشده است و هنوز نمی‌شود قضاوت کرد. حال آقای رئیسی در آینده بتواند شیوه رفتار و استراتژیش را عوض کند یا نه، نسبت به این مسئله ما اطلاعی نداریم؛ چراکه مطالبی گفته نشده است مخصوصاً این که هنوز دولت ایشان تشکیل نشده است و افراد اصلی مانند وزیر خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی و معاونانش تعیین نشده‌اند و مشخص نیست نگرش و گرایش دولت سیزدهم به چه سمت و سویی خواهد بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر