آموزش ساخت یک پدر ایده آل!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۱۸۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۲
۱۳۷۶۳
این روزها نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک در مقايسه با گذشته تغییرات چشمگيري كرده‌. خوشبختانه مردها این روزها بیشتر در جریان رشد و پرورش کودکان‌شان هستند و تلاش می‌کنند سهم زیادی در تربیت فرزندان‌شان داشته باشند. اما بعضي از آنها با وجود تلاش‌‌هايي که دارند به نظر می‌رسد آن‌طور كه بايد و شايد در اين زمينه موفق ظاهر نمي‌شوند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز:  این روزها نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک در مقايسه با گذشته تغییرات چشمگيري كرده‌. خوشبختانه مردها این روزها بیشتر در جریان رشد و پرورش کودکان‌شان هستند و تلاش می‌کنند سهم زیادی در تربیت فرزندان‌شان داشته باشند. اما بعضي از آنها با وجود تلاش‌‌هايي که دارند به نظر می‌رسد آن‌طور كه بايد و شايد در اين زمينه موفق ظاهر نمي‌شوند. گروهي از اين پدران ميان کسب موفقیت‌هاي شغلي، تامين مخارج زندگي و مسئوليت‌هاي پدرانه و تامين نيازهاي اعضاي خانواده گرفتار شده‌اند و به خوبي نمي‌توانند اين دو را موازي با يكديگر مديريت كنند.  واقعيت اين است كه هيچ‌چيز مثل مسئوليت‌ها و وظايف پدرانه نمي‌تواند يك مرد را به مرز كمال برساند. شايد شما به عنوان مادر خانواده بتوانيد همسرتان را در اين زمينه ياري دهيد. براي اين منظور بايد بدانيد مرد شما در گروه كدام پدران قرار مي‌گيرد تا بهتر بتوانيد او را براي نقشش كه ايده‌آل‌ترين پدر روي زمين است، همراهي كنيد.

پدر کم‌تجربه

 چطور او را کشف کنید

کافی است نگاهی به سر و وضع پدر و کودک بیندازید تا متوجه ناشی بودن پدر شوید. کودکی که لباس مناسب فصل به تن ندارد  یا طوری بغل شده که هر آن ممکن است راه تنفسش بسته شود، همه نشان از این دارد که این پدر بی‌تجربه و ناشی است. این پدر را از کیلومترها فاصله در حالی که مستاصل صندلی بچه را گرفته و نمی‌داند چطور آن را حمل کند تا کودک احساس راحتی کند می‌توان تشخیص داد.

 تکیه کلامش چیست

با این بچه چه‌کار کنیم؟

چگــونه از همسـرتان يـك پــدر ايـــده‌آل بســـازيد

 محاسن این پدر

چیزی که پشت یک پدر ناشی با همه بی‌احتیاطی‌هایش وجود دارد این است که او پدری خاص است که در عین بی‌تجربگی به مسائل توجه دارد و دوست دارد یاد بگیرد. او تلاش می‌کند کار درست را انجام دهد.

 معایب این پدر

پدر ناشی همه چیز را بیش از حد تحلیل می‌کند، از نحوه پوشک کردن بچه تا الگوی خواب او مدام نگران است و این نگرانی را به هر چیزی تعمیم می‌دهد.

 چه کار کنید

باید اعتماد به نفس پدر ناشی را افزایش دهید. یکی از کارهایی که از همان روزهای اول باید به او نشان دهید این است که این تنها شما نیستید که باید کودک را آرام کنید و او نیز می‌تواند با در آغوش گرفتن و حتی یادگیری روش‌های ماساژ فرزندش را آرام کند.

پدر قهرمان

 چطور او را کشف کنید

پدر قهرمان نگاهی واضح و شفاف دارد و در حالی که غذای آماده خود را کنار می‌گذارد و کودک را در بغل می‌گیرد با خوابی که بر او مستولی شده، مبارزه می‌کند. پدر قهرمان همیشه همه چیز را تحت کنترل دارد و به خوبی از عهده مراقبت از فرزند و البته رسیدگی به کارهای روزمره بر‌می‌آید.

 تکیه کلامش چیست

اینها همه اقتضای کودک است و همه چیز مرتب است.

چگــونه از همسـرتان يـك پــدر ايـــده‌آل بســـازيد

 محاسن این پدر

فرزند چنین پدری همیشه مرتب است و هیچ نیاز بی‌پاسخی ندارد. همه چیز این کودک فراهم است و از لحاظ روحی و جسمی می‌تواند بی‌نقص باشد. کودکی که پدری قهرمان دارد بدون شک شادترین کودک در میان همسایه‌ها و اطرافیان است.

 معایب این پدر

در برابر یک پدر قهرمان مادر ممکن است فکر کند نقش چندانی ندارد و نمی‌تواند آن‌طور که باید و شاید با کودک ارتباط بگیرد و نزدیک شود. اینکه او می‌خواهد همه چیز کامل و بدون نقص باشد به این معناست که مادر در نقشی که دارد چندان کامل نیست.

 چه کار کنید

از او بخواهید گاهی اوقات کارهایی که چندان کامل نیست انجام دهد، قرار نیست او در همه چیز ایده‌آل باشد. وقتی در برخی مسائل کودک، او مسئولیت را کامل برعهده شما بگذارد کودک می‌داند که نباید مدام به پدر وابسته باشد.

پدر در نقش دوست

 چطور او را کشف کنید

آنها نه تنها در ویژگی‌های‌شان به هم شبیه هستند بلکه در نوع لباس پوشیدن هم کاملا یکسان عمل می‌کنند. برای پدر فرقی نمی‌کند که به پارک برود یا در تراس خانه باشد،‌ او دوستانه تمام سعی‌اش را می‌کند که همه روز کودک را سرگرم کند.

 تکیه کلامش چیست

امروز قراره چی بازی کنیم؟

چگــونه از همسـرتان يـك پــدر ايـــده‌آل بســـازيد

 محاسن این پدر

او به معنای واقعی کلمه مرد خانواده است. او یک مراقبت‌کننده است و انگار که با نمونه کوچک خود وقت می‌گذراند. این پدر معمولا کارهای سرگرم‌کننده زیادی انجام می‌دهد و از اسباب‌بازی‌هایی که در اتاق کودک است برای گذران وقت با او استفاده می‌کند.

 معایب این پدر

شاید گاهی این‌طور به نظر برسد که دو کودک در خانه دارید و شما مادر هر دوي آنها هستید. این نوع پدران معمولا زمانی که نیاز به نظم و انضباط در خانه و تربیت کودک وجود دارد به سختی می‌توانند به نقش والدینی خود ایفا کنند.

 چه کار کنید

هرگونه رفتار بالغانه او نسبت به کودک را تایید کنید و گاه به گاه در مورد اینکه چقدر دوست دارید این رفتار را بعدها در فرزندتان نیز ببینید به او توضیح دهید. گاهی درباره مرز نقش دوستی و پدری با او صحبت کنید و از او بخواهید اقتدار پدرانه خود را در برخی از مسائل تربیتی به فرزندتان نشان دهد.

پدر ارگانیک

 چطور او را کشف کنید

به راحتی می‌توانید او را تشخیص دهید. احتمالا اگر او را گم کنید در بازار محلی در حال خرید آب معدنی یا هرجایی که محصولی طبیعی یا کرانچی بدون قند و سالم بفروشند، پیدا خواهید کرد.

 تکیه کلامش چیست

همه چیز طبیعی‌اش خوبه.

چگــونه از همسـرتان يـك پــدر ايـــده‌آل بســـازيد

 محاسن این پدر

چنین پدری تمام حواسش به این است که کودک شیر مادر بخورد و به موقع از شیر گرفته شود. همین باعث می‌شود کودک تغذیه سالم داشته باشد. به همین دلیل این کودک یکی از سالم‌ترین کودکانی است که در خانواده و فامیل می‌توان سراغ داشت.

 معایب این پدر

ممکن است کودک از محصولات گیاهی خوشش نیاید، چنین پدری رویکرد زندگی خود را در مورد فرزندش نیز اعمال می‌کند و این حق انتخاب را از کودک می‌گیرد. وقتی کودک خیلی پاستوریزه بزرگ شود،‌ همین موضوع می‌تواند سیستم ایمنی بدن کودک را در برابر بیماری‌ها ضعیف کند.

 چه کار کنید

از او بخواهید دستور تهیه غذاهای سالم را به شما بدهد یا کتاب آشپزی در این زمینه به شما معرفی کند. یادتان باشد درباره تعادل و این حقیقت که فرزندتان گاهی اوقات باید با برخی غذاهایی که کمتر خالص هستند هم روبه‌رو شود، صحبت کنید.

پدر مشغول

 چطور او را کشف کنید

چنین پدری معمولا غرق در لپ‌تاپش در حال خواندن آخرین اخبار یا نتایج بازی فوتبال است. اگر هم برحسب اتفاق در جلسه کاری نباشد، کودک را در صندلی‌اش به تنهایی در حال بازی رها کرده و باز هم با موبایلش مشغول است.

 تکیه کلامش چیست

پوشک را عوض می‌کنم؟ وقت ندارم که...

چگــونه از همسـرتان يـك پــدر ايـــده‌آل بســـازيد

 محاسن این پدر

او با کارهای خانه و وظایفش به خوبی آشناست. چنین پدری معمولا برای تکالیف و پروژه‌هایی که کودک در آینده خواهد داشت، بسیار مفید است.

 معایب این پدر

او از دور خود را درگیر می‌کند و این به آن معناست که شما اغلب به تنهایی وظایف والدینی را برعهده دارید و کارهای خانه را انجام می‌دهید. این را هم به یاد داشته باشید که شما تنها کسی هستید که قرار است شب‌ها در کنار کودک‌تان بیدار بمانید.

 چه کار کنید

به او بگویید که درک می‌کنید سرش شلوغ است و خسته از کار آمده و این خیلی خوب است که وظایف را می‌شناسد. او را تشویق کنید که با گذران وقت با فرزندتان او را هرچه غنی‌تر کند. حواس‌تان باشد که اگر او کارهای خاصی را انجام نمی‌دهد وزن کار را در جای دیگر برعهده‌اش بگذارید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1393/03/31
خدا رو شکر همسر من یه پدر ایده آل هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر