آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۴۵۳۹
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
۶۹۳۷
شاید وقت آن رسیده تا نگاه جنسی به زنان در بازی‌های ویدیویی را تمام کنیم!

ویجیاتو: کاراکتر Aloy از بازی Horizon Forbidden West لایق نقد‌های بهتری است. شما درباره این موضوع چطور فکر می‌کنید؟ در ادامه می‌خواهیم نظر Antony Terence نویسنده وبسایت SuperJump را درخصوص Body Shaming یا تمسخر ظاهر شخصیت بازی‌های ویدیویی بخوانیم.

اخیرا تریلر بازی Horizon Forbidden West مرا تحت تأثیر قرار داد. اولین گیم‌پلی آن مکانیک‌های ظریف و برجسته‌ای را نشان می‌دهد که براساس یک فرمول اکشن ماجراجویی قدرتمند ساخته شده‌اند. سازنده بازی (استودیو Guerilla) در حال حاضر نشان داده که آن‌ها بیشترین استفاده را از قدرت پلی استیشن ۵ می‌کنند تا مدل‌ها و محیط‌های شخصیت را به میزان قابل‌توجهی از واقع‌گرایی برسانند. اما اینجاست که موضوع کمی بهم می‌ریزد.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

قهرمان بازی، Aloy، بنظر می‌رسد که خودش تحت یک بازنگری جزئی در چهره‌اش توسط استودیو قرار گرفته. جزئیات با وجود تجربه موفق و خوب Horizon Zero Dawn در پلی استیشن ۴ حالا کاملاً مشخص و بهتر است. در حالی که کاملاً مطمئن نیستیم که نحوه نورپردازی بازی یا مدل شخصیت تغییر کرده، اما او همچنان یک ماشین کشتار کاریزماتیک در این صنعت است. تریلر جدید از بازی تاکنون مورد توجه منتقدان و گیمر‌ها قرار گرفته. اما برخی نیز شروع به شوخی و اعتراض به سمت پف گونه‌های Aloy کرده‌اند. به هرحال عصر ارتباطات است و هیچ چیز نمی‌تواند از نگاه تیزبین گیمر‌ها در امان بماند.

بعد‌ها توئیت‌های بسیاری بعلاوه تصاویر ساخته شده توسط طرفداران در اینترنت پخش شد که نظرات در این باره بسیار زیاد است. نظر طرفداران این است که Aloy بسیار حالت مردانه به خود گرفته است. زیرا از طرفی انتظارات کلیشه‌ای موجود از زن در بازی‌های ویدئویی را برآورده نمی‌کند و از طرفی دیگر انتظار داشتن از شکل و شمایل هر زن بصورت قلبی و کمری به باریکی مداد، یک چیز کاملا ناپسند دیگر است.

در دنیای بازی‌های ویدئویی کدام کاراکتر زن، صفات واقعی زنانه را به دوش می‌کشد؟ به دلایلی بعضی از مردان پاسخ کوتاهی به آن دارند. تمامی این هجمه‌ها باعث شد دوباره یاد همان بحث کهنه و انتقادات همه‌جانبه از کاراکتر Abby’s در سری بازی‌های The Last of Us Part ۲ بیفتیم. آیا اینکه در قرن بیست و یکم خواهان پذیرش انواع تصویر‌های واقع‌گرایانه از زنان باشیم خواسته زیادی است؟

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

آیا قهرمانان بازی‌های ویدئویی نیز باید از پس دفاع کردن از خود برآیند؟

کاراکتر Abby از بازی The Last of Ss Part II، با انتقاد از اینکه زیادی هیکل مردانه و گاوچران‌گونه دارد از نظر منتقدان جزو بانوان برجسته‌ای است که علی‌رغم داشتن قدرت باورنکردنی بدنی، دارای ویژگی‌های ظریف روحی هستند. برخلاف جادوگرانی که برای جنگیدن از تکه‌های زره ​استفاده می‌کنند، بدن عضلانی و پرهیبت به قدرت جنگی او اعتبار می‌بخشد. او این بدن و عضله‌ها را با سال‌ها تلاش بدست آورده که با این حال، برخی از مردان در اینترنت این بدن دست‌نیافتنی را یک مشکل بزرگ برای او می‌دانند. البته ظاهرا اینکه Abby مسئول مرگ یکی از شخصیت‌های اصلی بازی نیز هست، در جهت دادن به دیدگاه‌های سمی آن‌ها در مورد ظاهر او نیز بی‌تاثیر نبوده است.

اما حدس بزنید چه شده است؟ هیکل Abby (حداقل تا حدی) بر اساس شخصیتی در دنیای واقعی ساخته شده. البته این واقعیت برای پراکنده کردن منتقدان خودساخته سمی کار چندانی نکرد و آن‌ها همچنان به انتقاد ادامه می‌دهند. حتی برخی اصرار داشتند که Abby فقط در صورت ترنس بودن قادر به داشتن چنین بدن و هیکلی است. از نظر آن‌ها این عضلات شبیه به عضلات مردانه هستند. این مورد حقیقت زشتی را آشکار می‌کند و آن هم این است که این رسانه‌ها همیشه مجموعه محدودی از انواع بدن را روی شخصیت‌های خود قرار داده و اکنون هم این تفاوت از سوی جامعه‌ای که قبلا چنین چیزی ندیده، پذیرفته واقع نمی‌شود.

استقبال تفرقه‌انگیز از Aloy نیز یادگار همان زخم بهبود نیافته قبلی است

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

در حالی که ساخت هیکل Aloy متناسب با قالب (زیرکانه، اما خطرناک) بازی است، بنظر می‌رسد که او حالا وزن و هیکل نوجوانی خود را از دست داده و کمی وزن اضافه کرده است. البته این موضوع حتی در فاصله زمانی شش ماهه بین Horizon Zero Dawn و دنباله آن غیرممکن نیست. این چیزی بود که من حتی به عنوان یک مسئله با آن برخورد نکردم. با توجه به اینکه اکثر ما در حال سپری کردن یک بیماری پاندمی جهانی هستیم حداقل دچار این اضافه وزن شده‌ایم.

حال شاید یک بازی ویدئویی در جهت فرهنگ‌سازی و عادی‌سازی این موضوع پیش‌قدم شده است. صادقانه بگویم که در طول این بیماری افزایش وزن کمترین مشکل ما بود. اکنون اضافه‌وزن Aloy از نظر من او را حتی قابل پذیرش‌تر و انسانی‌تر از قبل کرده است. متأسفانه برخی از طرفداران می‌خواهند او را در همان کلیشه‌های سابق که از نظر خودشان قابل قبول است، دوباره ببینند.

در آرزوی تغییراتی مثبت

لوسی او براین از IGN در دفاع از حرکت اخیر گوریلا گیمز در مقاله‌ای گفته بود:این همان اتفاق ساده‌ای است که زن زندگی شما وقتی وزن اضافه میکند اتفاق می‌افتد. من از این که روزنامه‌نگاران حوزه بازی و سازندگان بازی مجبورند از یک شخصیت‌مجازی در برابر سخنان نفرت‌پراکنانه و تحقیرآمیز در مورد بدن دفاع کنند شوکه شده‌ام. در حالی که شاهد پیشرفت رو به رشد از لحاظ کیفیت و گرافیک واقع‌گرایانه بازی‌ها با یک شیب ثابت هستیم، اما متاسفانه شاهد این هم هستیم که تعصب روی عقاید گذشته و نیز غرور بی‌مورد به همان میزان رشد کرده است. با این حال معتقدم این نظرات در جایی که بتوان آن‌ها را استدلال کرد (تا حدی) بهتر است.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟


زیرمجموعه سمی گیمر‌هایی که خود را خدایان سفیدپوستی می‌دانند که همچنان به استاندارد‌های غیر واقعی گذشته وفادارند، در صنعت بازی‌های ویدیویی فراگیرند. آن‌ها هنوز هم معتقدند که می‌توانند چگونگی حضور و تاثیر زنان در روند داستان را تعیین کنند و تصور می‌کنند که زن، فقط به عنوان یک قطعه تزئینی برای هیجان بخشیدن به بخشی از بازی و استفاده‌های جنسی می‌تواند در آن حضور داشته باشد. برخی هنوز هم نمی‌توانند ببینند که برای موفقیت و خلاقیت یک عنوان بلندپروازانه نسل بعدی، بهتر است به سازندگان با استعداد اعتماد کرد و این مسئله که اضافه کردن چند کیلو، باعث نمی‌شود که یک زن ظاهری مردانه داشته باشد.

از نظر من، موضوع زن‌ستیزی همچنان مشکلی است که باید در بازی حل شود و در این راه گیمر‌های صاحب‌نامی که فکر می‌کنند فقط باید از آن‌ها خواسته شود تا تلاش‌های خیرخواهانه برای آگاه‌سازی عموم بردارند، باید الان به میدان بیایند. سازندگان هم باید هر زمان که سعی در ساختن کاراکتر‌هایی برای بازی‌های خود می‌کنند، قالب‌های مرسوم و کلیشه‌ای را بشکنند و باید از اینکه با واکنش طرفداران روبه‌رو شوند واهمه نداشته باشند.

آیا گیمرها تشنه زنانی با جذابیت جنسی هستند؟

نمایش‌های واقع‌گرایانه Abby و Aloy شروع خوبی برای این موضوع است. اما ما به چنین پرچمدارانی در بازی‌های آینده خیلی بیشتر از آنچه تاکنون شاهدش بودیم نیاز داریم. بعنوان مثال: شهرت لارا کرافت از Tomb Raider برای دهه‌ها با انتظارات بیش از حد مردانه از آنچه که در نظر آن‌ها از زنان قوی بود، سر و کار داشته است و این چندان درست نیست.

از بین بردن ریشه‌های سرسخت تعصب و باور‌های غلط چندان راحت نیست، و این امر به خصوص در بازی‌های ویدئویی نیز آسان نخواهد بود. گیمر‌ها روزی از این باور‌های غلط که در جامعه رواج بسیاری یافته خلاص خواهند شد و امیدواریم روزی بیاید که زنان تنها به خاطر ویژگی‌های جنسی خود بخشی از روایت داستان نباشند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:19
Iran (Islamic Republic of)
10:43 - 1400/04/16
تازه وقتش رسیده؟ دوره ما ایراد نداشت؟ چقدر از نسل جدید متنفرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
ما هم از نسل قدیم به شدت متنفریم
Iran (Islamic Republic of)
11:30 - 1400/04/16
غرغر های الکی رو تموم کنید کم نق بزنید
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1400/04/16
یکم دارین زیادی جدی میگیرین فقط یه بازیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
همین ی بازی تاءثیر بسیاری روی زندگی داره اونم بچه ها
Iran (Islamic Republic of)
11:56 - 1400/04/16
شماها خیلی مسخره اید اگه اینجور هست باید بگیم بازی های مثل کالاف ،کلش آف کلنز ، اساسین کریید ، pes ، فیفا و.... اصلا طرفدار ندارن
Iran (Islamic Republic of)
12:02 - 1400/04/16
اتفاقاً یه آمار بگیرین میفهمین که جماعت گیمر از این نظر خیلی بالغتر از همسالان خودشون برخورد میکنن.
Iran (Islamic Republic of)
12:11 - 1400/04/16
چرا همیشه باید مردارو مورد هدف قرار بدید؟
بیشتر مردای تو گیم ها معمولا با سیکس پک و بازو و خیلی جذاب هستن
نمونش کریس رد فیلد و لیان تو رزیدنت اویل
الان یعنی زن ها دنبال مردای با جذابیتن؟
Iran (Islamic Republic of)
13:08 - 1400/04/16
اتفاقا شورش رو دراوردن
Iran (Islamic Republic of)
13:46 - 1400/04/16
چه بخواهیم چه نخواهیم چه خوشمان بیاید چه نیاید چه درست یا نادرست زن ها همیشه و همه جا جاذبه جنسی داشته دارند و خواهند داشت
ساز وکار خلقت رو که نمیتونیم عوض کنیم ولی کاش بتونیم دیدگاه هامون رو به آنچه که درست تر هست نزدیک کنیم...
پاسخ ها
خودم
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
موافقم ۱۰۰٪
Iran (Islamic Republic of)
15:34 - 1400/04/16
همتون نمیدونم چرا مخالف بازی ها هستید واقعا متاسفم براتون
Iran (Islamic Republic of)
18:19 - 1400/04/16
طرف داره واسه حیات توی سیارات دیگه برنامه ریزی میکنه، اونوقت شما با افکار جهان سومیتون هنوز دنبال زن و جذابیتاش از هر مدلی هستید! چشم و دلتونم سیر نمیشه و فقط عرصه رو به خانما تنگ تر میکنید
Iran (Islamic Republic of)
00:42 - 1400/04/17
زن جاذبه جنسی نداشته باشه میشه مرد دیگه
چراخلقت و میخواهید به زور عوضکنید
زن و جاذبه جنسیش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر