واکنش سنجش به طراحی سوالات خارج از کتاب
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۵۷۳۱
۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
۱۶۴۶
رئیس سازمان سنجش با اشاره به توضیحاتی درباره طراحی سوالات خارج از کتاب درسی در کنکور ۱۴۰۰ گفت: آموزش و پرورش مطالب را به صورت مستند برای ما ارسال نمی‌کند.

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان سنجش با اشاره به توضیحاتی درباره طراحی سوالات خارج از کتاب درسی در کنکور ۱۴۰۰ گفت: آموزش و پرورش مطالب را به صورت مستند برای ما ارسال نمی‌کند.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش درباره طراحی سوالات خارج از کتاب درسی در کنکور 1400 اظهار کرد: در آزمون سراسری امسال از 71 عنوان درسی با حدود 1500 سوال امتحان گرفتیم، مطالبی که آموزش‌وپرورش عنوان می‌کند در ارتباط با درس ریاضی است، برآورد این است به جز درس ریاضی، کنکور امسال 10 تا 15 درصد ساده‌تر شده است.

واکنش سنجش به طراحی سوالات خارج از کتاب

وی افزود: آموزش و پرورش به جای اینکه مطالب را به صورت فنی و تخصصی برای ما بفرستد، آن را در رسانه می‌گوید و برای ما ارسال نمی‌کنند. ادعای آموزش و پرورش این است که 16 سوال ریاضی خارج از کتاب درسی بوده و اهداف آموزشی کتاب‌های درسی رعایت نشده است.

رییس سازمان سنجش ادامه داد: سوال خارج از کتاب درسی و رعایت نشدن اهداف آموزشی دو بحث است، اهداف ما با آموزش و پرورش متفاوت است، آموزش عمومی با آموزش عالی فرق دارد، در گروه تجربی 73 هزار معدل بالای 19 داریم و ما می‌خواهیم بهترین فرد را برای رشته دانشگاهی انتخاب کنیم.

خدایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش می‌گوید، برخی سوالات ریاصی ترکیبی و مفهومی بود، گفت: منتظریم به صورت مستند بگویند، کدام سوال خارج از کتاب درسی بوده تا آن را به تیم متخصصان ارجاع کنیم.

وی متذکر شد: اینکه وزارتخانه‌ای بیاید و وارد مباحث تخصصی حوزه وزارتخانه‌ای دیگر شود، درست نیست و ما منتظریم آموزش و پرورش به صورت مستند مطالب را به ما ارسال کند.

خدایی گفت: سامانه پاسخگویی در سایت سازمان سنجش فعال است همه متخصصان و داوطلبان می‌توانند نظراتشان را بگویند، اگر به این برسیم که سوالی خارج از کتاب درسی بوده است به نفع داوطلب تصمیم می‌گیرم یعنی یا سوال حدف می‌شود یا تاثیر مثبت اعمال خواهد شد.

رییس سازمان سنجش در پایان اعلام کرد: این همیشه بوده است و داوطلبان نگران سختی درس ریاضی نباشند نمرات تراز می‌شوند و سازمان سنجش به نفع داوطلبان تصمیم گیری می‌کند ما حتما با آموزش و پرورش جلسه می‌گذاریم و آنها به جای رسانه مطالب را تخصصی برای ما بفرستند.

حسن ملکی رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفته است: " 16 سوال کنکور 1400‌خارج از کتب درسی بود، تعداد سوالات خارج از کتاب در رشته ریاضی 8 سوال، در رشته تجربی 2 سوال و در رشته انسانی هم 6 سوال بوده است. تعداد سوالات خارج از اهداف کتاب درسی در رشته ریاضی 12 سوال و در رشته تجربی 9 سوال بوده است.

تعداد سوالات اشتباه در رشته ریاضی یک سوال و در رشته تجربی 2 سوال بوده است. باید در سازمان سنجش برای بررسی این موضوع کارگروه تشکیل شود و کارشناسان ذیربط با حضور در آن توضیحات لازم را بدهند."

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان