آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۷۴۳۴
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴
۴۹۹۶
این روزها جامعه ایرانی بیشتر از همیشه دچار چندپارگی و تشویش است، در حالی که خوزستان از تب بی‌آبی می‌سوزد در کرمان سیل آمده و در حالی که کرونا دوباره اوج گرفته، برخی محافل تصمیم جدی برای مقابل با سگ‌گردانی گرفته‌اند،

برترین‌ها: این روز‌ها جامعه ایرانی بیشتر از همیشه دچار چندپارگی و تشویش است، در حالی که خوزستان از تب بی‌آبی می‌سوزد در کرمان سیل آمده و در حالی که کرونا دوباره اوج گرفته، برخی محافل تصمیم جدی برای مقابل با سگ‌گردانی گرفته‌اند، در این مطلب مرور کرده‌ایم این موضوعات را، مسائلی که بخش‌های مختلف جامعه را دچار خودش کرده، برخی سگ‌گردانی را مهم‌ترین معضل می‌دانند، برخی واکسن را و برخی مثلا بحران خشکسالی را، جالب این‌جاست هر گروه، دیگری را متهم به جهل می‌کند، با ما همراه باشید.

آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد

در خوزستان چه خبر است؟

روزنامه همدلی در این باره نوشت: روز‌های گذشته مشکل کم‌آبی رودخانه‌های خوزستان به ویژه کرخه به بروز مشکلاتی مثل کمبود آب کشاورزی و آب شرب در مناطق روستایی منجر شده است، مناطقی مثل حمیدیه، شادگان، سوسنگرد و منطقه زرگان اهواز شاهد تجمعات خوزستانی‌ها در اعتراض به وضعیت بی‎آبی بوده است. برخی رسانه‌ها این تجمعات را بدون درگیری عنوان کرده اند، ‎، اما روز گذشته سرپرست فرمانداری شادگان از کشته شدن یک نفر در جریان تجمع اعتراضی حمایت از معترضان به وضعیت کم‌آبی‎، خبر داد.

آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد

امید صبری‌پور گفته جمعه شب برخی از مردم شادگان در حمایت از معترضان به وضعیت کم‌آبی در شهرستان‌های دیگر، در سطح شهر تجمع کردند. او ادامه داده است: در جریان این تجمع، افراد فرصت‌طلب و اغتشاش‌گر به سمت ماموران نیرو‌های امنیتی و تجمع‌کنندگان تیراندازی کردند که تیر به یک رهگذر که جوانی ۳۰ ساله بود، اصابت و منجر به مرگ او شد. صبری‌پور گفت: مسببان این حادثه توسط نیرو‌های انتظامی و امنیتی شناسایی و شب گذشته برخی دستگیر شده‌اند و دستگیری دیگر افراد نیز در دستور کار است.


چرا در ایران انقدر راحت سیل می‌آید؟

این روز‌ها شاهد پدیده عجیبی در کشورمان هستیم. در شرایطی که بسیاری از مناطق کشور حتی شمال ایران مردم درگیر بی‌آبی و کم آبی هستند شاهد سیل‌های تخریبگر در برخی استان‌ها هستیم. چرا چنین شده است؟ در حالی که امسال ما شاهد شدیدترین خشکسالی و کم‌ترین میزان بارندگی در کشور هستیم متاسفانه همچنان کوچک‌ترین بارندگی به سیل تبدیل می‌شود و خسارات زیادی را وارد می‌سازد. این در صورتی است که بسیاری از شهر‌های ایران درگیر مسئله کمبود آب هستند و حتی در شهر‌های شمالی نیز کمبود آب وجود دارد. زیرساخت‌های آبی کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ضعف مدیریت نیز باعث شده است که بارندگی به جای فرصت در کشورما به تهدید تبدیل شود و ما نتوانیم از منابع آب روان بهره‌مند شویم.

آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد

دکتر حسین آخانی عضو هیئت علمی دانشکده علوم دانشگاه تهران و کارشناس در این باره به آفتاب یزد گفت: «سیل یک پدیده عجیب نیست و این روز‌ها بلژیک و آلمان نیز درگیر سیل هستند. امسال به دلیل یک نامنظمی عجیب در بارندگی وقوع سیل کاملا اجتناب ناپذیر است. در ایران هم سیل یک از پدیده‌های کاملا طبیعی است و اگر سیل نداشته باشیم موجب تعجب است. همچنین شکل‌گیری تمدن ایران، حیات بیابان‌ها و حیات کشاورزی به سیل وابسته است. پس از سیل نباید به عنوان یک پدیده غیر طبیعی و فاجعه یاد کرد. از سوی دیگر در رابطه با مهار آب‌های روان اتفاقا وزارت نیروی کشور ما در این چند دهه همه انرژی و بودجه خود را صرف مهار آب‌های روان کرد و اشتباه رخ داده نیز همین بود. یعنی ما فکر کردیم که اگر آبی روان است حتما باید مهار شود. به همین دلیل بیش از هزار سد در ایران طراحی شد و نزدیک به ۷۰۰ سد ساخته شد. گاهی در امتداد یک رودخانه بیش از ۵۰ سد وجود دارد؛ بنابراین مهار آب‌های روان در ایران اتفاق افتاده است. حتی سازمان جنگل‌ها و مراتع در یک اقدام بسیار ناشیانه و غلط در جلوی تمام مسیر آب‌های دره‌ها و کوه‌ها را به بهانه آبخیزداری سد ایجاد کرد. هزاران سد کوچک در ایران توسط آبخیزداری ایجاد شده است. تمام این اتفاقات منجر به خوب شدن حال این سرزمین نشد و نتیجه آن این شد که حتی شمال کشور الان با مشکل آب مواجه است.»


واکسن چی شد پس؟

آرمان ملی نوشت: با انتشار تصـاویر خیابان خوابی ایرانی‌ها در کشـور ارمنستان و سرگردانی آنهــا به امید زدن یک دُز واکسن، برخی از مسئــولان معتقدند که چرا کسی به حــرف‌های آن‌ها گوش نداده تا راهـی این سفر نشوند! اما آن‌ها هنوز به این باور نرسیده‌اند که اگر شرایــط واکسیناسیون در ایران مساعد بود، مردم به امید واکسن زدن راهــی این سفر به کشوری نمی‌شدند که به اندازه یکی از استان‌های ایران است و حالا سردرگم و «کاسه چه کنم چه کنم» به دست بگیرند.

آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد

این تصاویر در شرایطی در شبکه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود که گفته می‌شود تعداد زیادی از ایرانی‌ها تا وقتی نوبت واکسن‌شان برسد، در خیابان‌ها می‌خوابند. این در حالی است که سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: از ابتدای تیرماه سال جاری تا پایان روز گذشته، ۱۴ هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند که ۱۰ هزار و ۹۳ نفر آنان از مرز زمینی "نوردوز" در استان آذربایجان شرقی به سمت این کشور مسافرت کردند. ایـن اتفــاق در شــرایطــی رخ می‌دهــد که سعید نمکی وزیر بهداشـت در بازدید از مراکــز واکسیناسیون تهران گفت: «اکثر مردم از سرعت واکسیناسیون راضی هستند!» حالا از دید وزیر رضــایت به چه معناست، باید خــود او پاسخگو باشد.


چرا برخی نگران سگ‌گردانی شده‌اند؟

روزنامه آفتاب یزد نوشت: هر تغییری در زندگی و جامعه اگر با فرهنگ همراه نباشد، زیان‌های جبران ناپذیری می‌تواند داشته باشد و بالعکس هر زندگی و جامعه‌ای که با تغییرات خود را همسو نکند باز هم متحمل زیان خواهد شد، مثل همین پدیده نگهداری از حیوانات خانگی هچون سگ و گربه! نگهداری برخی دیگر از حیوانات است که در گام اول به دلیل مسائل شرعی و در گام دوم به دلیل خطرات احتمالی برای عده‌ای نامانوس و اذیت‌کننده است، در حالیکه نگهداری از سگ و گربه در سایر کشور‌های دنیا بخش بدیهی از زندگی آنان شده است.

آب نیست، سیل هست، واکسن نیست، سگ نباشد

در این میان یک تفاوت عمیق و بزرگ و البته قابل اهمیت وجود دارد و آن قوانین بازدارنده و کافی در سایر کشور‌های دنیا است. یعنی همان نقطه مغفول مانده و مهمی که در کشور ما ایران وجود ندارد. داشتن حیوانات خانگی همچون سگ و گربه و میمون و... بخشی از پدیده‌های وارداتی این سال‌ها در ایران است که به شدت هم مورد استقبال قرار گرفته است، اما ضروری به نظر می‌رسد در این زمینه قوانین و مقررات مناسبی همچون سایر کشور‌های دنیا وضع شود، بخشی از قوانین موجود در کشور‌های مختلف گویای چارچوب مشخصی برای نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص سگ است، چنانچه مسئولیت‌های سنگینی متوجه دارندگان این حیوانات خانگی تعریف شده که در برخی از آن‌ها به حبس تا ۵ سال هم می‌رسد.

کاربری در این باره نوشت:ما تقریبا همیشه سگ داشته ایم. شدیدا هم معتقدم نگهداری سگ باید تابع قوانین و قواعدی باشه. از قلاده داشتن تا برداشتن مدفوع تا شرایط نگهداری. ولی این چیزی که این‌ها میگن، قاعده گذاشتن برای نگهداری سگ نیست بلکه سخت و سخت‌تر کردن زندگی برای کسانی است که دوست ندارن شبیه این‌ها زندگی کنن.

کاربر دیگری در این باره نوشت:من به عنوان یک‌شهروندی که از بچگی از سگ می‌ترسم، اگر سگی سر یک کوچه باشه و صاحبش کنارش نباشه، می‌رم دور می‌زنم و از اون سر کوچه میام، اعلام می‌کنم:هیچ مطالبه‌ای از پلیس برای برخورد با سگ گردانی ندارم.

دیگری نوشت: من به عنوان شهروندی که از سگ نمی‌ترسم و به فرزندانم هم نحوه مواجهه با سگ را یاد داده‌ام، از دولت میخواهم برای حمایت از حقوق حیوانات، سگ‌های خانگی را به پارک اختصاصی منتقل کند. سگ‌ها را با هزینه صاحبانشان در فضای باز نگهداری کند و به سگ گردانی خاتمه دهد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:20
Iran (Islamic Republic of)
07:45 - 1400/04/27
الان مشکل اصلی واکسن وبی ابی وتورم وگرانی وبیکاریه نه سگ گردانی وحجاب وگشت ارشاد،مردم روعصبانی نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
در این چند سال عادت کردید با پیش کشیدن مشکلات اقتصادی اباهه گری رو منتشر کنید سگ گردانی و بی حجابی دقیقا مشکلی مثل بی آبی و زباله گردیه
سینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
همه این مشکلات کوچیک و بزرگ رو هم جمع شده و یه بحران شکل گرفته
همه اینا مشکله
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
پلیس مگه باید آب ببره برای بی آبها؟ وظیفه دولته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
من نمی خوام در آپارتمانی که زندگی می کنم مدام با صدای سگ از جا بپرم.کی رو باید ببینم؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
اگه یه آدم بیاد تو پارک یا پارکینگ و آسانسور ادرار کنه شبها جیغ و داد کنه یا زبونش رو بهتون بکشه شما خوشحال می شید که انتظار دارید ما این سگهاتون رو تحمل کنیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
هرچیزی به جای خودش مانمیتونیم بگیم چون فلان جا فلان کس خلاف کرد پس ماهم خلاف کنیم
azado raha mese mokhe naser
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
سگ و گربه عشقه
Iran (Islamic Republic of)
08:05 - 1400/04/27
برای معضل سیل وبی نیاز به تدبیر وبرنامه ریزی بلندمدت هست.سگ گردانی معضلیست که برای رفعش سرمایه ای نمیخواد.
Iran (Islamic Republic of)
08:12 - 1400/04/27
هرکدام درجای خود برای کشور معضلند وباید برای حل اینگون معضلات چاره اندشی کردوباعواملش طبق قانون برخورد جدی بشود.
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1400/04/27
سگ ها هم یک معضل عظیم هستند دم همه ی اونایی که با این معضل مبارزه می کنند گرم.اینقد بچه های کوچیک زن حامله و یا ترس از رفت و امد صبح زود و عصر ها در بین خانمها وبچه ها ایجاد میشه که حساب و کتاب نداره ازدم سگها تیرباران باید بشن والسلام.سگ کشی والسلام تازه عامل کرونا هم هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
تو انسانی؟؟؟؟
هموطن
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
نه قطعا انسان نیست
متاسفم برات
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
امیدوارم همون چیزی که برای بقیه میخوای اول برای خودت و عزیزانت اتفاق بیفته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
اونایی که سگ دوست دارند برن چوپانی
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1400/04/27
سگ گردانی معضل بزرگیست درذهنت مجسم کن که هرایرانی یک سگ بگردونه مثل تصویر.سیلی از سگ راه میافته.
پاسخ ها
فله دلقک
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
چرا از بیکاری گرونی خشکی بی آبی نمیگی هیچ وقت
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/04/27
چه خوب ذهنمون رو از مشکلات اساسی منحرف می کنن
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1400/04/27
بی عرضگی ناکارامدی سو مدیریت پشت سگ بی پناه پنهان میکنند
Iran (Islamic Republic of)
10:17 - 1400/04/27
واکسن وارد نمیکنن آب برق کار نیست خجالت نمیکشن گیر دادن بیخودی به سگ
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1400/04/27
چون اکثریت دارند برای حواس پرتی ذهن مردم هر وقت اوضاع خرابه محدودیت نت و سگ رو مطرح میکنند دقت کنید
Iran (Islamic Republic of)
10:33 - 1400/04/27
آدمو سیل ببره بهتراز اینکه سگ بگردونه.
Iran (Islamic Republic of)
10:34 - 1400/04/27
سگ گردان ها نیاز به کلاس آگاهسازی دارند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
من خودم سگ دارم و کاملا با قانونمند شدن موافق هسنم. اصلا پارکهایی بسازن و پول بگیرن بابتش
Iran (Islamic Republic of)
10:40 - 1400/04/27
نهادهای حمایت از حیوانات کجایند. سگ گردان ها باید بخاطر زندانی ودرزنجیر کردن سگ ها تنبیه شوند.
Iran (Islamic Republic of)
10:49 - 1400/04/27
اگرمدیریت صحیح باشدمشکل سیل،بی آبی .واکسن و... به راحتی حل می شود اما ایران کشوریست همه مسئول بی مسئول.
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/04/27
مشکلات کشور ریشه دراین موارد داره
وعده ی دروغ، گزارش دروغ ،نظارت دروغ،تاییدات دروغ،بررسی دروغ ودروغ به توانn.
Iran (Islamic Republic of)
11:31 - 1400/04/27
تو این مملکت همه چی هست فقط مدیریت نیست این مملکت مسولین بالیاقت و با سواد میخواد که متاسفانه نداریم
Iran (Islamic Republic of)
13:35 - 1400/04/27
چرا این روزا کسی به فکر سفره خالی مردم نیست؟
هر روز گرانی گرانی گرانی!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
مسئله سگ گردانی از اون هم مهمتره
منتظر باشید طبق اولویتها پیش بریم
Iran (Islamic Republic of)
14:03 - 1400/04/27
اگه این کوته بینهای بی اینده نگر اگه انقد که رواعصاب مردم میرن..رو ساخت واکسن..و ی فکر برای رفع تشنگی خوزستان..وشهرهای دیگه..وتشنگی وگرسنگی مرغ.گاو و گوسفندان کشورمیکردن الان به نتیجه رسیده بودند!
Iran (Islamic Republic of)
14:21 - 1400/04/27
سگ موضوع انحرافي هست
Iran (Islamic Republic of)
17:45 - 1400/04/27
فردا گوسفندها و گاوها راهم ببرید پارک مرغ و خروسها راهم.چرابین حیوانات تبعیض قایل میشوید.
Iran (Islamic Republic of)
18:20 - 1400/04/27
من که نگران نیستم تا مسئولین دلسوز هستن خیالم راحته راحته راحته
فکر نکنید تبلیغ فرشه ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
خرید باکس 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کالازم_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر