کشور فقیری که کرونا فراموشش کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۷۷۲۰
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
۴۱۰۷
در نیجر 24 میلیون نفری بخش های اختصاص یافته برای بیماران کرونایی در بیمارستان ها آنقدر بلا استفاده مانده اند که چند لایه خاک روی آنها نشسته است.

جماران: در نیجر 24 میلیون نفری بخش های اختصاص یافته برای بیماران کرونایی در بیمارستان ها آنقدر بلا استفاده مانده اند که چند لایه خاک روی آنها نشسته است.

به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال،در نیامی پایتخت نیجریه بخش های بیمارستانی اصلی اختصاص یافته برای بیماران کرونایی طی ماه ها خالی باقی ماند و روی تأسیسات قرنطینه در شهر چند لایه خاک نشسته است به طوری که ماسک تقریبا وجود ندارد.

روزها می گذرد بدون آن که یک نفر در نیجریه به کرونا مبتلا شود،همچنین درخواست برای واکسن بسیار اندک است به طوری که دولت این کشور هزاران دوز واکسن ضد کرونا را به خارج فرستاده است.

کشور فقیری که کرونا فراموشش کرد

در ابتدای آغاز شیوع کرونا سازمان جهانی بهداشت نیجر- که بالاترین میانگین زاد و ولد و فقر را در جهان دارد- به عنوان یکی از کشورهایی مشخص کرد که در معرض شیوع شدید کرونا در قاره آفریقا قرار می گیرد؛قاره ای که سازمان ملل پیش بینی کرد که کرونا جان میلیون ها نفر در آن را بگیرد.

بعد از گذشت بیش از یک سال بسیاری از کشورهای آفریقایی گرفتار موج دوم شیوع کرونا شدند و گونه های جدید ویروس باعث شد که شمار مبتلایان بی سابقه ای را ثبت کنند اما در نیجر که با چندین چالش از جمله اقتصادی و امنیتی مبارزه می کند، وضع کاملا فرق می کند و این کشور یکی از معدود کشورهایی است که از مصیبت های شیوع کرونا نجات پیدا کرده است.

وال استریت ژورنال نوشت که یکی از مهمترین دلایل این رخداد آب و هوای گرم و خشک نیجریه و فاصله زیاد میان روستاها با یگدیگر و ضعف ارتباط بین آنها و نیز پایین بودن سن جمعیت این کشور است.این عوامل باعث شده است که نیجر تبدیل به موردی برای پژوهش های عمیق توسط ویروس شناسان شود.

پزشکان می گویند شیوع گونه«دلتا» که با سرعت زیادی شیوع پیدا می کند و نیز بازگشایی مرزهای زمینی طی هفته های اخیر همچنان تهدیدی برای این کشور هستند که تا حدود زیادی مردمش مصون نشده اند و نیز تهدیدی برای سیستم بهداشتی در آن به شمار می روند. اما با وجود این، نیامی پایتخت آرام است و هیچ دلیل و مدرکی برای شیوع شدید کرونا در آن برخلاف بسیاری از کشورهای آفریقایی دیگر وجود ندارد.

اواسط ماه ژوئن نیجر که جمعیت اش 24 میلیون نفر است اعلام کرد که از زمان ثبت نخستین مورد کرونا در این کشور در ماه مارس سال گذشته(2020) 194 مورد فوتی و نزدیک به 5هزار و 500 مورد ابتلا را ثبت کرده است.

اوضاع در نیجر به گونه ای پیش رفت که در اواخر ماه می دولت این کشور تصمیمی غیرعادی گرفت و 100هزار دوز آسترازنکا را به ساحل عاج قرض داد. ساحل عاج یک کشور دیگر در غرب آفریقاست که جمعیت اش تقریباهم اندازه نیجر است اما مساحت نیجر چهار برابر آن است و تعداد موارد ابتلا در آن ده برابر بیشتر از نیجر است. به لحاظ واکسیناسسیون داخلی نیز دولت نیجر اولویت را به مصونیت کارکنان بخش های اصلی داد و تعداد اندکی از عامه مردم واکسن زدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان