آخرین وضعیت شامپانزه ایرانی در کنیا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۰۲۴
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
۱۳۵۱
دامپزشک حیات وحش کنیا گفت: باران بچه شامپانزه یتیم باغ وحش ارم در محیط محدود نگهداری شده و بر توانایی ذهنی‌اش اثر گذاشته است.

باشگاه خبرنگاران: دامپزشک حیات وحش کنیا گفت: باران بچه شامپانزه یتیم باغ وحش ارم در محیط محدود نگهداری شده و بر توانایی ذهنی‌اش اثر گذاشته است.

استفان آنگولو دامپزشک باران در مرکز نگهداری سوییت واترز کنیا گفت: به تازگی این بچه شامپانزه یتیم ۴ ساله از باغ وحش ارم تهران به مرکز نگهداری از شامپانزه‌ها منتقل شده است، باران ۳ ماه در قرنطینه می‌ماند و این قرنطینه حیوانات با روش‌های معمول متفاوت و برای محدودیت ارتباطی میان حیوانات است، ممکن است یک حیوان ناقل بیماری باشد و یا از جای دیگری آمده باشد و در قرنطینه تحت نظر قرار می‌گیرد.

آنگولو افزود: برای حفظ سلامتی باران و سایر شامپانزه‌ها ابتدا آن را به مدت ۳ ماه قرنطینه می‌کنیم و در طول این مدت آزمایش‌ها، تست‌های سلامت، تغذیه و رفتار باران را مورد بررسی قرار می‌دهیم و پس از صادر شدن تاییدیه سلامت، باران را به سایر شامپانزه‌ها معرفی خواهیم کرد.

دامپزشک باران تصریح کرد: این قرنطینه و مراقبت در قوانین کنیا اجباری است که برای جلوگیری از انتقال و انتشار بیماری بین حیوانات است و با روش‌های معمول قرنطینه تفاوت دارد.

آخرین وضعیت شامپانزه ایرانی در کنیا

استفان آنگولو در مورد شرایط باران گفت: اکنون باران ۴ سال و ۱ ماه سن دارد که متاسفانه نارس متولد و توسط یک پرستار بزرگ شده و قبل از آن که بتوانند او را به مادرش معرفی کنند، مادرش مرد و شرایط بدی برای مقامات باغ وحش به وجود آورد،بنابراین در نهایت آن‌ها انتقال باران به پناهگاه حیوانات را انتخاب کردند.

آنگولو ادامه داد: در جولای ۲۰۲۰ از باغ وحش ارم ایران یک ایمیل دریافت کردیم که از ما درخواست شده بود تا یک شامپانزه ماده ۳ ساله با نام باران را قبول کنیم.ابتدا با دولت کنیا مشورت‌هایی را انجام دادیم و قبول کردیم و در حال حاضر برای نگهداری از ۱۴ یا ۱۵ شامپانزه دیگر جا و منابع لازم را داریم به دلیل محدودیت‌های مسافرت و پاندمی کووید ۱۹ و دیگر چالش‌ها و دریافت مجوز‌ها از ایران و کنیا در ۵ جولای ۲۰۲۱ باران جا به جا شد و ما آن را قرنطینه کردیم.

وی که تمام سال‌های کاری خود را در این مرکز نگهداری حیات وحش فعالیت کرده است، افزود: من بخشی از سازمان حفظ محیط زیست کنیا بوده‌ام، اینجا هم یک محوطه حفاظت شده است که از حیوانات مراقبت می‌کند و به عنوان پناهگاه حیوانات است.

وی ادامه داد: پناهگاه شامپانزه سوئیت واترز برای شامپانزه‌هایی است که نجات داده شده اند و یا بر اثر تهدیدات جنگل در سکونتگاه این حیوانات والدین خودشان را از دست داده‌اند.

دامپزشک حیات وحش مرکز نگهداری از حیوانات سوییت واترز بیان کرد: پناهگاه سوییت واترز یک پناهگاه ۲۵۰ هکتاری است و محیطی مانند طبیعت را شبیه سازی کرده که شامپانزه‌ها به طور طبیعی در آن زندگی کنند، وقتی قرنطینه باران تمام شود ما شروع به اضافه کردن او به شامپانزه‌هایی که اینجا داریم می‌کنیم.

دامپزشک باران خاطرنشان کرد: نگهداری باران در فضای محدود قفس در توانایی ذهنی اون تاثیر گذاشته و اکنون ما متوجه شدیم باران فاقد رفتار‌هایی است که شامپانزه‌ها باید یاد گرفته باشند، در این میان باران هم مقصر نیست مثلا نمی‌تواند از طناب بالا و به جا‌های مرتفع برود، او همچنین نمی‌تواند با برگ برای خودش لانه بسازد، در این ۳ ماه به مرور این موارد را به او آموزش می‌دهیم و اگر در این مدت این آموزش‌ها را نیاموخت، از دیگر شامپانزه‌ها برای آموزش او استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: ما نسبت به این بچه شامپانزه دیدگاه مثبتی داریم و متوجه شدیم او صدا‌هایی را که شامپانزه‌ها ایجاد می‌کنند ادا می‌کند و می‌تواند رفتار شامپانزه‌ها را بیاموزد و تقلید کند، این نشانه خوبی است که نشان می‌دهد او یک شامپانزه است و در صورتی که بیشتر با شامپانزه‌های دیگر ارتباط برقرار کند آینده خوبی خواهد داشت.

آنگولو همچنین برنامه معرفی باران به گروه شامپانزه‌ها را این طور بیان کرد: ابتدا باید یک مادر خوانده برای باران پیدا کنیم، اکنون ما ۲ شامپانزه مادر در پرورشگاه داریم که تجارب عالی را با آن‌ها داشتیم، نام یکی از آن‌ها جنی است و نام دیگری آکیلا که تجربه خوبی با بچه شامپانزه‌ای به نام مامول دارد که از عراق در سال ۲۰۱۷ به این مرکز منتقل شده بود.

وی افزود: به احتمال زیاد ما جنی را برای مادر خواندگی باران انتخاب خواهیم کرد، بعد از اینکه باران در کنار مادر خوانده‌اش پذیرفته شد، سایر بچه شامپانزه‌ها به‌نام‌های دلا، بوی و مانو که نهایت ۱ تا ۳ سال از باران بزرگتر هستند را به باران و مادر خوانده او اضافه می‌کنیم، با این کار باران را در یک گروه ایده‌آل قرار داده ایم.

آنگولو در پایان گفت: این گروه اولیه توسط مربیان کم کم به گروه بزرگتر شامپانزه‌ها معرفی خواهند شد و امیدوارم به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:16
Iran (Islamic Republic of)
09:47 - 1400/05/02
ای بابا میخواد بیاریدش اینجا بکشید حیوون زیون بسته رو .شما به انسان رحم نمیکنید.چه برسه به یه زبون بسته چون نژادش ایرانیه .
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/05/02
خدا رو شکر که باران کوچولو حالش خوبه کاش میشد تمام حیوانات مظلوم خدا در ایران هم با آرامش و آسایش و امنیت زندگی کنند،دیدن خوشحالی و حس آرامش حیوانات خدا زیباترین اصل است،
Ireland
09:52 - 1400/05/02
خدا خیرشون بده برای حیوان چقدر برنامه ریزی و ارمایش و .. دارند حالا ما اینجا مریض بستری اینقدر براش برنامه ریزی ندارن چه برسه به افراد سالم
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/05/02
خدایا چقدر خوشحاله از اینجا رفته. لبخندشو
Iran (Islamic Republic of)
11:45 - 1400/05/02
بدبخت رو چیکار کردن که حتی رفتار معمول یه شامپانزه رو نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر