رئیسی، شیوه مذاکرات دولت روحانی را ادامه دهد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۹۰۵۸
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
۱۹۹۸
رویکرد‌ها اصولگرایان به مذاکرات هسته‌ای و برجام نسبت به یک دهه گذشته تغییر محسوسی داشته. حالا دیگر کسی اصل مذاکرات و برجام را زیر سوال نمی‌برد. نمایندگان مجلس نیز معتقدند که مذاکرات هسته‌ای با اصلاحاتی باید تداوم پیدا کند.

رویداد 24: رویکرد‌ها اصولگرایان به مذاکرات هسته‌ای و برجام نسبت به یک دهه گذشته تغییر محسوسی داشته. حالا دیگر کسی اصل مذاکرات و برجام را زیر سوال نمی‌برد. نمایندگان مجلس نیز معتقدند که مذاکرات هسته‌ای با اصلاحاتی باید تداوم پیدا کند.

حسن روحانی تا دو هفته دیگر دولت را تحویل می‌دهد و پاستور را در حالی با دست خالی ترک می‌کند که سرنوشت برجام به رویکرد دولت بعد گره خورده است. این در حالی است که پیش بینی می‌شد پیش از آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی، مذاکرات احیای برجام به نتیجه رسیده، آمریکا به این توافق برگردد و تحریم‌های اقتصادی ایران برداشته شود.

حال، همه چیز در خصوص آینده برجام به تصمیم و اراده دولت بعد موکول شده و باید دید دولت سیزدهم تن به مذاکره خواهد داد یا از تفکر افرادی مثل آیت‌الله علم‌الهدی که گفته بود شر برجام را از میان ببرید حمایت خواهد کرد؟

مذاکرات احیای برجام باید با تیم حقوقی کاربلد ادامه پیدا کند

معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس یازدهم گفت: اول از همه برای چندین بار باید تکرار کنیم که برجام را ایران به هم نزد و هیچگاه هم از این توافق بین‌المللی خارج نشد و این آمریکا بود که زیر میز زد و در ادامه طرف‌های دیگر ما هم به تعهدات خود عمل نکردیم.

وی افزود: روزی که برجام به امضا رسید حتماً می‌بایست پیش‌بینی‌های لازم حقوقی می‌شد که به این راحتی و سادگی طرف مقابل خسارت وارد نمی‌کرد، پس باید قبول کنیم که خود برجام هم مشکلات اساسی داشت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: اگر افراد حقوقی و کاربلدی در تیم مذاکره‌کننده بودند، امروز شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم. اکنون هم باید توجه داشت که اگر موارد حقوقی به دقت بررسی نشود باز هم امکان اینکه خسارت به کشور وارد شود زیاد است.

سعیدی اظهار داشت: جدای از این بحث‌ها اگر ایران بخواهد به رشد اقتصادی معقول برسد نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی است و با وجود تحریم‌ها این اتفاق محقق نمی‌رسد و حقیقتاً این فشار‌های اقتصادی اثر مستقیم بر زندگی مردم گذاشته است. دیگر آن دوران گذشت که صورت مسئله را پاک کنیم و بگوییم تحریم‌ها بر کشور و معیشت مردم تاثیر نگذاشته است.

وی با اشاره به اینکه برای موفقیت در مذاکرات برجام باید سه مولفه رعایت عزت، حکمت و مصلحت را باید هم دید، گفت: رهبری هم به این موضوعات اشاره کرده بودند، پس این سه نکته نه در برجام، بلکه در تمام مناسبات‌های بین‌المللی باید مورد توجه قرار بگیرد، مخصوصاً کشور‌های همسایه که ظرفیت خوبی برای ما دارند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به اینکه تیم مذاکره‌کننده بعدی ایران باید انعطافاتی هم از خود نشان دهد یا نه؟ گفت: بازی دیپلماسی یک اصل دارد و آن هم هزینه و فایده است. پس انعطاف در مذاکره با رویکرد حفظ منافع کشور هم می‌تواند باشد، اما اینکه انعطاف باعث شود ما از ارزش‌های خود دور شویم به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

سعیدی یادآور شد: تیم مذاکره‌کننده باید عالم و باتجربه باشد. یعنی باید ذهن فعال و خلاقی داشته باشند تا متناسب با برخورد‌های طرف مقابل، تصمیم‌گیری کنند. اگر این حالت رخ ندهد بدون‌شک طرف مقابل این را می‌فهمد و مذاکره برای ما ذلت‌آور می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حتماً باید مذاکرات برجام در دوران ریاست جمهوری آقای رییسی ادامه پیدا کند و اگر بنا بود دنبال مذاکره نرویم پس چرا روزی که آمریکا از برجام خارج شد ما به این توافق پایبند ماندیم؟ پس موضع نظام، ماندن در برجام بود. حال در اینکه باید اصلاحاتی در این توافق رخ دهد و منافع و حقوق کشورمان حفظ شود تردیدی نیست. از این‌رو به اعتقاد من باید مذاکره با قدرت و جدیت دنبال شود اما با تیمی که مسائل حقوقی را خوب می‌فهمد و می‌تواند تضمین‌های لازم را از طرف مقابل بگیرد.

رئیسی درباره توافق هسته‌ای چه تصمیمی باید بگیرد؟

غلامرضا نوری نماینده بستان آباد در مجلس یازدهم گفت: آقای رییسی در خصوص برجام باید یک تصمیم انقلابی، مهم و البته شجاعانه بگیرد. به باور من، دولت جدید پس از روی کار آمدن متوجه خواهد شد که باید مسیر مذاکره برای احیای برجام را ادامه دهد.

وی افزود: ما باید مسائل مورد اختلاف خود را با جامعه بین‌المللی حل کنیم چرا که اداره بهتر کشور با این رویکرد امکان‌پذیر است. با تفکر افرادی که می‌گویند برجام را دور بیندازید یا ولش کنید نمی‌شود مملکت را به جلو هدایت کرد.

نوری تصریح کرد: دولت جدید وقتی سکان امور را به دست بگیرد و با واقعیت‌ها روبرو شود مجبور می‌شود تصمیم‌های واقعی و منطقی اتخاذ کند. روند مذاکره در دولت‌های یازدهم و دوازدهم روش درستی بود و باید ادامه پیدا کند و حتی معتقدم در دولت آقای رییسی باید سرعت این موضوع هم به‌مراتب بیشتر از گذشته شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:36
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/05/02
حضرات جلیلی وتیمشون خوب بلدن به کاربگیرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر