۵ خوراکی که شما را باهوش می‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۲۴۱
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
۳۴۰۰
غذا‌هایی که می‌خوریم می‌توانند تأثیر زیادی در ساختار و سلامت مغز ما داشته باشند. دنبال کردن یک رژیم غذایی تقویت کننده مغز می‌تواند از عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت مغز پشتیبانی کند. مغز عضوی است که از حدود ۲۰ درصد کالری بدن استفاده می‌کند، بنابراین برای حفظ تمرکز در طول روز به سوخت کافی زیادی نیاز دارد.

انتخاب: غذا‌هایی که می‌خوریم می‌توانند تأثیر زیادی در ساختار و سلامت مغز ما داشته باشند. دنبال کردن یک رژیم غذایی تقویت کننده مغز می‌تواند از عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت مغز پشتیبانی کند. مغز عضوی است که از حدود ۲۰ درصد کالری بدن استفاده می‌کند، بنابراین برای حفظ تمرکز در طول روز به سوخت کافی زیادی نیاز دارد.

مغز برای سالم ماندن به مواد مغذی خاصی نیاز دارد. به عنوان مثال، اسید‌های چرب امگا ۳ به ساخت و ترمیم سلول‌های مغزی کمک می‌کنند و آنتی اکسیدان‌ها استرس و التهاب سلولی را که با پیری مغز و اختلالات تخریب عصبی، مانند بیماری آلزایمر مرتبط هستند، کاهش می‌دهند.

ماهی‌های روغنی

ماهی‌های روغنی حاوی امگا ۳ هستند که می‌توانند به تقویت سلامت مغز کمک کنند. ماهی‌های روغنی منبع خوبی از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند. امگا ۳ به ساخت غشا‌های اطراف هر سلول در بدن از جمله سلول‌های مغزی کمک می‌کند؛ بنابراین، آن‌ها می‌توانند ساختار سلول‌های مغزی موسوم به نورون را بهبود ببخشند. یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۷ نشان داد که افرادی که دارای مقادیر زیادی امگا ۳ هستند، جریان خون بهتری در مغز خود دارند. محققان همچنین ارتباطی را بین سطح امگا ۳ و شناخت بهتر یا توانایی تفکر شناسایی کردند. ماهی سالمون، ماهی تن، شاه ماهی و ساردین از جمله ماهی‌های مناسب این هدف هستند. همچنین می‌توانید امگا ۳ را از دانه‌های سویا، مغز‌ها، بذر کتان و سایر دانه‌ها دریافت کنید.

شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی کاکائو است، کاکائو حاوی فلاونوئید‌ها، (نوعی آنتی اکسیدان) است. آنتی اکسیدان‌ها به ویژه برای سلامت مغز مهم هستند، زیرا مغز به استرس اکسیداتیو بسیار حساس است، که به کاهش شناختی مربوط به افزایش سن و بیماری‌های مغزی کمک می‌کند. به نظر می‌رسد فلاونوئید‌های کاکائو برای مغز مفید هستند. طبق یک بررسی معتبر در سال ۲۰۱۳، آن‌ها ممکن است رشد نورون و رگ‌های خونی را در قسمت‌هایی از مغز که درگیر حافظه و یادگیری هستند، تشویق کنند. همچنین ممکن است جریان خون را در مغز تحریک کنند. برخی تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که اجزای فلاونوئید شکلات ممکن است مشکلات حافظه را حل کند.

توت فرنگی

توت فرنگی مانند شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان‌های فلاونوئیدی است. تحقیقات نشان می‌دهد که توت‌ها غذای خوبی برای مغز هستند. آنتی اکسیدان‌ها به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو کمک می‌کنند. آنتی اکسیدان‌های موجود در توت شامل آنتوسیانین، اسید کافئیک، کاتچین و کوئرستین است.

یک منبع معتبر منبع ۲۰۱۴ خاطر نشان می‌کند که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در توت‌ها تأثیرات مثبتی بر مغز دارند، از جمله:

بهبود ارتباط بین سلول‌های مغز
کاهش التهاب در سراسر بدن
افزایش انعطاف پذیری، که به سلول‌های مغزی کمک می‌کند تا ارتباطات جدیدی ایجاد کنند، یادگیری و حافظه را تقویت کنند

قهوه

قهوه یک کمک کننده کلاسیک برای افزایش هشیاری محسوب می‌شود، بسیاری از افراد از قهوه برای بیدار ماندن و تشویق تمرکز قهوه می‌نوشند. کافئین موجود در بلوک‌های قهوه منبع مطمئن ماده‌ای در مغز به نام آدنوزین است که باعث خواب آلودگی در فرد می‌شود.

فراتر از افزایش هوشیاری، کافئین همچنین ممکن است توانایی مغز را برای پردازش اطلاعات افزایش دهد. محققان دریافتند که کافئین باعث افزایش آنتروپی مغز می‌شود، که به فعالیت پیچیده و متغیر مغز اشاره دارد. وقتی آنتروپی زیاد باشد، مغز می‌تواند اطلاعات بیشتری را پردازش کند.

قهوه همچنین یک منبع آنتی اکسیدان است که با پیرتر شدن فرد ممکن است از سلامت مغز پشتیبانی کند. یک منبع منبع معتبر مصرف قهوه مادام العمر را با کاهش خطر ابتلا به موارد زیر مرتبط کرده است:

زوال شناختی
سکته
بیماری پارکینسون
بیماری آلزایمر
کافئین می‌تواند بر خواب فرد تأثیر بگذارد و پزشکان مصرف کافئین را برای همه توصیه نمی‌کنند.

بادام زمینی

بادام زمینی یک خوراکی با مشخصات غذایی عالی است. بادام زمینی حاوی مقدار زیادی چربی اشباع نشده و پروتئین است تا سطح انرژی فرد را در طول روز حفظ کنند. بادام زمینی همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی کلیدی را برای سالم نگه داشتن مغز از جمله مقادیر بالای ویتامین E و رسوراترول فراهم می‌کند. رسوراترول یک آنتی اکسیدان غیر فلاونوئیدی طبیعی است که در بادام زمینی، توت و ریواس یافت می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر