داستان‌هایی هولناک از چند زنِ ساکن تهران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۲۷۳
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
۱۴۷۷۴
براساس نتایج نظرسنجی‌ها «احساس ناامنی در شهر» و «قرارگرفتن تحت تدابیر کنترلی» توسط مردان خانواده از مهم‌ترین چالش‌های روزمره زنان به‌شمار می‌روند.

روزنامه همشهری - مائده امینی: فضا‌های سبز، تاکسی‌ها، محل کار، مترو، اتوبوس‌ها، شبانه‌های شهری، کافه‌ها، رستوران‌ها، حتی چهاردیواری خانه‌ها و... تجربه همه چیز می‌تواند به‌واسطه جنسیت فرد تغییر کند. کلمات، حتی کلمات هم می‌توانند معنای دیگری در یک جهان زنانه پیدا کنند؛ کلماتی مثل قدم‌زدن، خلوت‌کردن، دوچرخه‌سواری، امنیت و.... روزمره‌های بسیاری را همین قواعد نوشته و نانوشته عجیب تغییر می‌دهند و تحمل این خط جدا‌کننده نامرئی، اما ملموس را سخت‌تر می‌کنند.

داستان‌هایی هولناک از چند زنِ ساکن تهران

در زندگی روزمره همه ما، احتمالا روز‌هایی هست که نمی‌دانیم قرار است به کام‌مان زهر شود؛ روز‌هایی که یک اتفاق ساده ریتم آرامش نسبی ما را به‌هم می‌زند و درگیری‌های فکری ما را بالا می‌برد. زنان، خاطره‌ها و حرف‌های مشترک بسیاری در این‌باره دارند. براساس نتایج یک پایش میدانی که ما آن را انجام داده ایم، ۹۲ درصد زنان گفته‌اند که بار‌ها و بار‌ها به‌خاطر جنسیت‌شان حداقل یک روز کامل را از دست داده‌اند، اوقات به کام آن‌ها تلخ شده و برای انجام امور روزمره خود به مشکل خورده‌اند.

این نظرسنجی بین ۳۰۰ زن شهری طیف‌های مختلف با شغل‌ها و شرایط محیطی متفاوت انجام شده است. ۸۶ درصد این افراد بر این باور بوده‌اند که اگر براساس تعاریف جنسیتی، «مرد» بودند هرگز چنین تجربه‌هایی نداشتند و ممکن بود حتی درکی از چنین چالش‌های کوچک، اما مهمی نداشته باشند. احساس ناامنی در شهر و قرارگرفتن تحت تدابیر کنترلی توسط مردان خانواده از مهم‌ترین چالش‌های روزمره زنان براساس نتایج نظرسنجی ما بوده است.

رانندگی با اعمال شاقه

راندن اتومبیل یکی از فعالیت‌های روزمره غیرقابل حذف از زندگی امروز است. مشکلات فرهنگی در این حوزه هنوز ادامه دارد؛ «کی به تو گواهینامه داده؟»، «چرا اینطوری پارک کرده؟ حتما راننده‌ش زن بوده»، «زن‌ها رانندگان بدتری هستند» و صد‌ها جمله مشابه این‌ها که تقریبا امکان ندارد به گوش‌مان آشنا نباشد تنها یک سوی نابرابری‌هاست. اعظم می‌گوید: «یک شب ساعت ۱۰ در حال رانندگی به سمت خانه بودم. یک ماشین شروع به تعقیب من کرد که راننده آن جوان لاغراندامی بود. مدام بوق می‌زد و اشاره می‌کرد که بایستم من سعی می‌کردم بر سرعت خودروی خودم بیفزایم، اما نتیجه‌ای نداشت. او خیابان به خیابان، چهارراه به چهارراه، کوچه به کوچه به‌دنبال من می‌آمد. گاه ماشینش را به ماشین من می‌چسباند و گاه تلاش می‌کرد با بستن راهم مرا مجبور به توقف کند.

داستان‌هایی هولناک از چند زنِ ساکن تهران

بله من آن شب با هراسی غیرقابل وصف به خانه رسیدم. ترسم از این بود که نکند تا پشت در خانه آمده باشد و آدرسم لو رفته باشد». مونا، یکی دیگر از زنانی است که در پایش میدانی ما شرکت کرده، می‌گوید: «ناامنی‌های خیابانی وقتی در خودروی شخصی خودت هم باشی، باز ادامه دارد، اما این فقط یک بعد ماجراست. همین چند روز پیش برای من، برای بار دوم از سوی پلیس امنیت اخلاقی پیامکی فرستاده شد که به‌علت رعایت‌نکردن موازین شرعی (حجاب) در خودرو، محکوم شده‌ام و اصطلاحا خودروی من در فهرست توقیفی‌ها قرار گرفته. این در حالی است که در تاریخ و ساعت ذکرشده در آن پیامک من در منزل و مشغول دورکاری بوده‌ام».

حسرت پیاده‌روی در آرامش

قدم‌زدن یکی از معدود تفریحاتی است که حتی کرونا هم نتوانست به حریم آن وارد شود. در روز‌های داغ تابستانی، پیاده‌روی شبانه در خیابان‌ها احتمالا انتخاب خیلی از ما باشد. اگرچه عده‌ای با جسارت و قبول تبعات احتمالی، این قاعده را نقض کرده‌اند، اما عموم زنان اینجا هم از یک روزمره ساده محروم‌اند. آن‌ها یا به‌واسطه ناامنی در شب به انتخاب خود به پیاده‌روی در پارک‌ها و خیابان‌ها نمی‌روند، یا فردی کنترل‌گر را در خانه دارند که اصطلاحا به آن‌ها «اجازه» بیرون‌رفتن نمی‌دهد. مهسا ۲۴ ساله در دسته دوم قرار گرفته است؛ «تصور کنید که از یک روز پرتنش به خانه برگشتید.

داستان‌هایی هولناک از چند زنِ ساکن تهران

حمام می‌کنید و لباس می‌پوشید که در خیابان‌ها قدمی بزنید و حال خودتان را بهتر کنید که صدای پدر تمام نقشه‌های شما را نقش بر آب می‌کند: این وقت شب کجا می‌ری؟ مگه این خونه قانون نداره؟» مانند مهسا بسیار هستند زنانی که به‌واسطه کنترل‌گری پدر، شوهر و یا حتی برادرانشان نمی‌توانند لزوما آنچه را انتخاب کرده‌اند و آن چیز موضوع متعارف، ساده و روزمره‌ای است را تجربه کنند.

از سوی دیگر استرس‌های رایج در میادین و خیابان‌های اصلی شهر همواره با زنان ایرانی همراه است و بعد از همه اینها، عده‌ای در خیابان‌ها، بر سر کوچه‌ها و... نشسته‌اند تا با متلک‌انداختن به زنان پیاده، تفریح کنند. الهه می‌گوید: «من بار‌ها و بار‌ها روز‌ها و شب‌های بسیاری را با ناراحتی و چشم‌های گریان خوابیده‌ام؛ چرا که در خیابان بعد از شنیدن الفاظ رکیک واکنش نشان داده‌ام و با فرد متلک‌انداز درگیر شده‌ام.»

دردسر‌های مرخصی زایمان

در فرهنگ غالب جامعه ما، تمامی مسئولیت نگهداری از فرزند با مادر است. بسیاری از زنان شاغل که برای به دنیاآوردن فرزند خود مرخصی گرفته‌اند خاطره‌های مشترک تلخی از این دوره دارند. نگار، کارمند یک شرکت خصوصی بوده که تا ۲ هفته قبل از به دنیا‌آوردن فرزند خود در محل کار خود حاضر می‌شده است. او درباره مشکلات خود در این دوره می‌گوید: «به دنیا‌آوردن فرزند یکی از بخش‌های گریز‌ناپذیر و طبیعی زندگی است، اما کارفرما‌ها دلشان نمی‌خواهد انگار با این حقیقت کنار بیایند؛ همکاران مرد و حتی زنان مجرد هم همینطور.

داستان‌هایی هولناک از چند زنِ ساکن تهران

از روز اولی که به سر کار برگشتم تا امروز که ۳ ماه را پشت‌سر گذاشتم مدام با زخم‌زبان‌های اطرافیان روبه‌رو می‌شوم و یک روزم از دست می‌رود. مثلا می‌گویند: امروز هم قراره زود بری؟ خب بچه‌دار نشید وقتی اینقدر سخته. یا مثلا وقتی مشکلی برای فرزندم پیش می‌آید و وسط کار مجبور به ترک محل می‌شوم می‌بینیم که غر و لند و پچ‌پچ‌ها بیشتر می‌شود و حس تلخی تا پایان روز همراه من می‌ماند. این در حالی است که من هرگز اجازه نمی‌دهم که کارم به دوش کسی بیفتد و شده از راه دور آن را انجام می‌دهم».

شما که زنی، بنشین عقب!

نشستن در تاکسی، در جهان زنانه قواعد دیگری دارد. یک مسافر هتاک سمج کنار دست‌ات – اگر زن باشی- می‌تواند تمام روزت را آشفته کند. وقتی مدام اصرار دارد که به تو نزدیک‌تر بنشیند و تو؟ تلاش می‌کنی بیشتر و بیشتر به در بچسبی. خاطره‌های تلخ نشستن کنار بعضی از آقایان به زنان قانونی نانوشته را یاد داده؛ تا می‌توانی جلو بنشین و دنبال تاکسی‌ای باش که صندلی جلویش خالی باشد. بعد تصور کنید که با این حجم از ملاحظه، ناگهان راننده تاکسی که به‌دنبال پرکردن خودروی خود برای حرکت زودتر است، زیر لب غر بزند: «حالا اگه جلو ۵۰۰ تومن گرون‌تر بود، سر و دست می‌شکوندن عقب بشینن». اگر زن باشی، احتمالش بسیار است که حتی به‌خاطر تاکسی هم روز برایت سیاه شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 56
در انتظار بررسی:46
Italy
07:11 - 1400/05/03
زن جماعت تو این مملکت پرو شده
سربازی پسر ... استخدام دختر
کاسبی با مهریه و نفقه
از زن جماعت متنفرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
اونا هم از تو متنفرن
حقیقت
Germany
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
درود برتو
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
خودت و افکارت خطرناک و تاسف آوری. زنان هم از امثال تو متنفرند
سروش
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
چون ازت قویترن
وحید بیگ
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
آقا هوشنگ
زن و مرد مکمل هم هستن، مقابل هم نیستن
افرادی هستن چه زن و چه مرد که متاسفانه بلد نیستن همسر یا شوهر متناسب با فرهنگ، عقیده، مذهب، خانواده، شان خودشون پیدا کنن، همین با عث طلاق و نا امیدی میشه
زن و مرد باید همکیش و هم فکر هم باشن
زن و مرد باید رفیق باشن
خداشاهده من هفت ساله ازدواج کردم، با زنم رفیقم
اگه بهم بگن بهترین دوست صمیمیت کیه؟!؛ میگم خانومم، چون بلدم چطور رفتار کنم
چون متاهلم دور رفیق بازیو مجردی رو خط کشیدم، بلکه با خانوم و بچه م مجردی میکنم.
خانواده خودتون رو دوس داشته باشین تا زندگی به کامتون تلخ نشه.
زندگیتون بکام و روز و شبتون خوش
یک سرباژ
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
درود بهت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
مرد جماعت تو ی این مملکت پرو شده دیه دوبرابر ارث دوبرابر حق طلاق حق حضانت بچه مهریه قسطی تا آخر عمر اگه بده البته....کاسبی با اهرم زور از مرد جماعت متنفرم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
دقیقا .و تمام نظم رو بهم ریختند خانواده نابود شده جمعیت کم شده و اینها جای مردها رو گرفتند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
حرف حق رو زدی داداش اوناییکه دیسلایک دادن مشخصه برای چی
چون تو حرف حق رو زدی درود بر تو هوشنگ عزیز
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
داداش خیانت رو هم به گفته هات اضافه بفرمایین
زن جماعت با همین حرفا به خودشون اجازه میدن که هر جور دلشون خواست خیانت کنند
لعنت به خیانت کاران چه زن باشه و چه مرد
کیان
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
سلام
ایول دمت گرم همشون بدون استثنا
چطوری ما مردا همه سرتاپا ازیه کرباسیم ولی اونا خلاف نجابت
بدون نام
Canada
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
مورد داشتیم زنی بوده مهریش بیت کوین بعدم نزدیکی نمیکرده و اسمیم از روابطش نبوده شناسنامه! برای اون ترجیح دادم زن خارجی بگیرم نه مهریه داره نه چیزی برعکس اقامتم دارم و بچمم تضمین شد ایندش
ترجیحا بینام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
زنها هم از امثال شما متنفرن
Iran (Islamic Republic of)
07:52 - 1400/05/03
ای کاش همه مردهای سرزمینم این گزارش کاملا واقعی رو مبخوندن و ترس و درد ما خانمها رو حس می کردن و اونهایی که خودشونم تو دادن این احساس شریکن، از خودشون شروع میکردن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
مردهای سرزمینم مرد کجا بود ؟خخخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
برو بابا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
اقتدار پدر باید باشد وگرنه مثل وضع حالا می‌شه که هرکی هرکیه و دخترها و پسرها ول و رها هستند و خلاف می‌کنند.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
من یک زنم خودم حواسم هست هر زمان بیرون نرم و وقتی بیرون میرم جوری رفتار میکنم که کسی به من نگاه چپ هم نمیکنه هم تو لباس پوشیدن و هم صحبت کردن حواسم رو جمع میکنم آدم خوب و بد همیشه هست و خواهد بود .خودمون باید مراقب باشیم .
Iran (Islamic Republic of)
07:58 - 1400/05/03
تلخ ولی واقعی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
بعضی از خانمها کمی بی پروا رفتار میکنند . ما خانمها خودمون باید مواظب باشیم .
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1400/05/03
درسته بعضی احمقها با ماشین های زه وار در رفته شان حتی در خیابا خلوت در حین رانندگی به عمد پشت ماشینت قرار میگیرن مداوم چراغ میدن و بوق میزنن بعد از سمت دیگر خیابان نمیرن چون ماشیناشون داغونه حتی به ماشینت ضربه میزنن این حجم از آشغال بودن ونجست بودن در راننده های باصطلاح مرد بوفور دیده میشه از کلمه مرد خنده م گرفت بهشون خطاب میشه باید گفت ....
پاسخ ها
یه شهروند
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
ببخشید . متن شما رو با دقت خوندم . ولی شما از این غافل هستی که وجود خود شما از یه مرد هست که پدرتونه . و یا برادر و همسر شما هم مرد هستند . نگاه های افراطی راه به جایی نخواهد برد . آنقدر قوی باشیم که خودمون و حداقل اطرافیان رو مثبت اندیش کنیم . موفق باشد
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1400/05/03
من وقتی میخواستم زایمان کنم صبح بودم اداره ...همه جا همینه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
همینقدر که تو این وانفسا ازدواج کردی بچه دار شدی سر کار میری برو خدا رو شکر خیلی از دختران همینا رم ندارن
بدون نام
Canada
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
برو دعا کن شغل داری خیلی از جوان ها بیکارن
Iran (Islamic Republic of)
08:07 - 1400/05/03
تجربه های تلخ مشترک....
Iran (Islamic Republic of)
08:10 - 1400/05/03
خیلی مقاله جالبی بود و همین که الان این مسائل عنوان می شه و نوشته می شه برای من به عنوان یک خانم قوت قلب هستش، اینکه که کسانی هستن که این درک رو پیدا کردن و می نویسن از این وقایع می شه امید داشت که ممکن تغییراتی در راه باشه، به امید روزی پیش پا افتاده ترین مسائل روزمره دیگه دغدغه برای هیچ کس نباشه...
Iran (Islamic Republic of)
08:11 - 1400/05/03
اگه همه خواهر و برادر باشیم مثل چهل سال پیش همچی درست میشه ، منم مردم اگه به خوانواده چیزی میگم بخاطر امنیت خودشون هست هر وقت کسی از خونه ما بیرونه من استرس دارم و نگرانم بخاطر جامعه بیمار
نه بخاطر قلدری
Iran (Islamic Republic of)
08:13 - 1400/05/03
من فکر کنم نویسنده تو پشت کوه امار در اورده الان تو تهران داداش به خاتونه بگی پشت چشت ابرو حال نکنه ...
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1400/05/03
بله افرین به نویسنده , بعد میگن چرا کیمیا علیزاده به وطنش پشت کرد !!! از وطن فقط یه اسم مونده برامون ...
پاسخ ها
معلم
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
این فرهنگ واین دید به زنان در همه جای دنیا معموله..تو توکیو بسیار بسیار از ایران خودمون بیشتر تره.. فقط راننده ها منتظرن یه خطای کوچیک از رانندگانِ خانم ببینن..منحصر به ایران نیس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
وطن هتل نیست هر چی الان از ایران می بینی تبعات افراد خودخواهی مثل توئه
Iran (Islamic Republic of)
08:30 - 1400/05/03
مالیات بر ارزش افزوده روی هر قلم کالا و خدمات از ما می تیغه دولت... اما عرضه نداره شبها مامور پلیس رو حقوق بده توی خیابونها و پارکها و کوچه ها قدم بزنند و امنیت رو برای مردم تامین کنند.
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1400/05/03
بنظرم همه اینها کلیشه است ما زنان می توانیم تفکر اطرافمان را تغییر بدهیم ولی این تغییر باید از خودمان باشد از فرزند پسر مان از همسرمان از برادر و پدر مان باشد باید از خودمان شروع کنیم ولی چون مرگ خوبه برای همسایه مصداق این ضرب المثل ما هستیم پس اجرای ان هم سخته
Iran (Islamic Republic of)
09:06 - 1400/05/03
ای کاش مسئولین بخودشون بیان و با ارتقاء فرهنگی و همچنین با وضع قوانین بازدارنده جامعه را برای همه از جمله زنان امن کنند .....
اما متاسفانه روبروز بر این نا امن ها افزوده میشه و متاسفانه ، با کمال درد و رنج این حجم از نا امنی را طبیعی جلوه داده و از آن در جهت انزوای خانم ها سو استفاده می کنند ....
Iran (Islamic Republic of)
09:16 - 1400/05/03
خوب این مردها رو کی تربیت کرده؟همین زنان سرزمینم اگر زنهای ما زن ستیزی رو کنار بذارن و به پسرهاشون بگن خانمی که تو خیابون رفت و آمد وکار میکنه به چشم خواهر و مادر خودت ببین دیگه بیشتر مشکلات زنان حل میشد متاسفانه مادران زن ستیز همیشه زنان دیگر رو به چشم تحقیر وتوهین وخودنما و سبکسر میبینن و بیشتر الفاظ زشت ضد زن رو خانمها بکار میبرن.من که خودم کمتر از آقایون رفتار بد نسبت به خانمها دیدم و هر چی توهین شنیدم از خانمها بوده
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1400/05/03
دقیقا همینه.محله ما خلوته.اصلا جرات نمی کنیم تنها حتی در طول روز به پیاده روی بریم؟.یعنی امنیت در حد صفر.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
به جهنم
Iran (Islamic Republic of)
09:31 - 1400/05/03
چقد به این زنا رو میدین !
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
خانمهای نجیب و باشعور و فهمیده زیاد داریم توهین نکنید لطفا .
Iran (Islamic Republic of)
09:40 - 1400/05/03
ممنون از برترین‌ها بخاطر نوشتن این خبر که متاسفانه واقعیت جامعه هست .حالا متوجه میشیم که چرا کیمیا علیزاده ها از کشور فرار می‌کنند. این تنها گوشه ای از امنیت جامعه برای بانوانه
Iran (Islamic Republic of)
09:43 - 1400/05/03
مطلب داره بخش هایی از زندگی واقعی رو نقل می‌کنه منتهی در کامنت ها نکته ای که جلب توجه کرد اینه که پرداختن به مشکلات و دغدغه‌های هم خانم ها و هم آقایان برای پذیرش بهتر موضوع میتونه بهتر و اثرگذار تر باشه.
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1400/05/03
هذیان های یک مغز کوچک زنگ زده !
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1400/05/03
با سلام . مشکل از آنجا شروع شد که زن ها به سمتی هدایت شدند تا شبیه غربیها بشوند بدون هیچ قید و بندی . به جای اینکه مشکلات واقعی آنها بررسی و حمایت واقعی از آنها بشود .تبدیل شدند به ابزار مناسب برای تزریق هیجان آزادی در جهت کسب رای بیشتر .
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1400/05/03
ولی انصافا رانندگی خانمها افتضاحه مخصوصا تو شهرستانها
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
پس چرا بیشترین آمار تصادفات و کشته ها مرد هستن؟
Iran (Islamic Republic of)
12:28 - 1400/05/03
نصف این مشکلات تقصیر خانم هاست انقدر تو تربیت پسراشون بی دقت هستن. حرف هایی که پشت سر بقیه خانمها می زنند باعث این فرهنگ مسخر ه شده .
Iran (Islamic Republic of)
13:10 - 1400/05/03
البته بعضیهاش درسته اما واقعیت اینه که در جامعه امروزی زن سالاریه اونهائیکه ازدواج میکنن دیگه مرد اسیرشونه چون مرده نمیتونه بگه بالا چشمت ابرو ، اونهائیکه ازدواج نکردن تو اجتماع پدر صاحب کار و... در آوردن.البته خانم های با شخصیت و کم توقع و با وقار هم کم نیستن که باید با چراغ دنبالشون بگردی و تو شلوغی و هیاهوی جامعه امروزی گم شدن و مجال فعالیت سالم تو خیلی جاها ممکنه نداشته باشن به امید روزی که زنان کشور مابتونن رسالت اصلیشون که حفظ کانون گرم خانواده و تربیت صحیح فرزندان هست رو به انجام برسونن.
Iran (Islamic Republic of)
16:13 - 1400/05/03
جالبه اگه جنگی با کشوره دیگه بشه همین مردا میرن از ناموسشون دفاع کنن تو کشور خودشون مزاحم خانما میشن بعد در برابر دشمن از ناموس دفاع میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
چرت نگو بابا
Iran (Islamic Republic of)
16:24 - 1400/05/03
گاهی به این فکر میکنم کاش یه سلاح گرم داشتم تو کیفم برای امنیت
Iran (Islamic Republic of)
17:13 - 1400/05/03
نه اینکه اینجا برای ما مرد ها بهشته؟ زن سلیته ندیدید بدبخت و خونه خراب کن
Iran (Islamic Republic of)
19:22 - 1400/05/03
خواهشا مغالطه نکنید، سالهاست که هیچ مردی جرات نداره به زنها نزدیک بشه، با عرض پوزش از محضر تمام بانوان محترم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر