یحیی مثل دربی احتیاط نکند، تراکتور هم می‌بازد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۳۳۱
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
۹۶۳
من با اطمینان می‌گویم اگر از ابتدا داوران به همین شکل قضاوت می‌کردند که مدنظر استقلالی‌هاست، بازهم این تیم قهرمان نمی‌شد. چون یک دربی را برده‌اند دلیل نمی‌شود که همه ابزار قهرمانی را در اختیار داشته‌اند. اگر یحیی گل‌محمدی در این بازی احتیاط نمی‌کرد و با دو مهاجم بازی می‌کرد، مطمئن باشید پرسپولیس برنده این میدان می‌شد.

فرهیختگان: پرسپولیس فقط دو بازی دیگر تا پنجمین قهرمانی پیاپی‌اش در لیگ برتر فاصله دارد و امروز در یکی از حساس‌ترین بازی‌هایش باید به دیدار تراکتور تبریز برود. دیداری که جدای از بحث قهرمانی از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است. به بهانه برگزاری این بازی و شرایط حساس لیگ به سراغ ضیا عربشاهی، هافبک معروف پرسپولیس در دهه 60 رفتیم. عربشاهی که به‌صراحت لهجه شهره است به شرایط پرسپولیس و لیگ پرداخته و البته پاسخ‌هایی نیز به برخی حرف‌های مطرح شده از سوی رقبا داد که متن کامل این گفت‌وگو در ادامه از نظر شما می‌گذرد.

لیگ به روزهای حساسی رسیده و فاصله زیادی تا پایان ندارد. سرنوشت این لیگ را چطور می‌بینید؟!

چیزی که مشخص شده این است که پرسپولیس خودش را برای فتح پنجمین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر آماده می‌کند. خب باید همه بپذیریم که این تیم شخصیت قهرمانی را دارد و از بهترین نفرات در کادرفنی و تیم برخوردار است. این تیم تا اینجای کار بسیار مقتدر نشان داده و با حفظ این اقتدار به‌راحتی به قهرمانی خواهد رسید و هوادارانش نیز خود را برای برپایی جشن قهرمانی آماده کرده‌اند.

بازی‌های باقی‌مانده اصلا آسان به‌نظر نمی‌رسد و ضمن اینکه سپاهان هم سایه‌به‌سایه پرسپولیس حرکت می‌کند.

اصلا نمی‌خواهم در معادلات قهرمانی، سپاهان را نادیده بگیرم، اما در این رقابت شرایط پرسپولیس را بهتر از رقیبش می‌بینم. این تیم صاحب یکدلی زیادی است و همین اتحاد می‌تواند برگ برنده پرسپولیس در این رقابت باشد. البته اگر پرسپولیس بخواهد این دو بازی باقی‌مانده را دست‌کم بگیرد قطعا دچار مشکل می‌شود چون سپاهان معطل نمی‌ماند و می‌خواهد از رقیبش سبقت بگیرد. پرسپولیس اگر در این دو بازی با دو مهاجم بازی کند قطعا به‌راحتی به دو پیروزی با ارزش دست پیدا خواهد کرد.

رقبا می‌گویند در این قهرمانی‌ها خیلی به پرسپولیس کمک شده است.

چه کسی کمک کرده؟! این حرف‌ها را کسانی مطرح کرده‌اند که خودشان و تیم‌شان قادر به کسب قهرمانی نبوده‌اند. اینها فقط می‌خواهند توپ را در میدان پرسپولیس بیندازند. مربی یک تیم وقتی تیمش نمی‌تواند قهرمان شود حق ندارد هواداران تیمش را علیه تیم دیگر بشوراند. حرف‌هایی مثل اینکه بگویند وزیر پرسپولیسی است و یا اگر فلان داور بود تیم‌شان قهرمان می‌شد، حرف‌های کسانی است که از لحاظ فنی ضعیف هستند و می‌خواهند همه تقصیرات خود را پشت این‌طور حرف‌ها پنهان کنند.

اما استقلال حالا دارد نتیجه می‌گیرد!

من با اطمینان می‌گویم اگر از ابتدا داوران به همین شکل قضاوت می‌کردند که مدنظر استقلالی‌هاست، بازهم این تیم قهرمان نمی‌شد. چون یک دربی را برده‌اند دلیل نمی‌شود که همه ابزار قهرمانی را در اختیار داشته‌اند. اگر یحیی گل‌محمدی در این بازی احتیاط نمی‌کرد و با دو مهاجم بازی می‌کرد، مطمئن باشید پرسپولیس برنده این میدان می‌شد و حالا اعضای این باشگاه حرف دیگری می‌زدند. 3 مدافع میانی این باشگاه به‌شدت نفوذپذیر هستند و با 2 مهاجم به‌راحتی می‌توان از سد این دفاع گذشت. اما با حرف‌های نادرست فقط می‌خواهند توپ را به زمین پرسپولیس بیندازند. الان دائم می‌گویند به پرسپولیس بیشتر از استقلال پول داده‌اند، اما حالا می‌بینید اخباری منتشر می‌شود که نشان می‌دهد استقلالی‌ها چقدر هزینه کردند. رقم‌های 4 و 5 میلیارد بابت قراردادها پرداخت کرده‌اند و با این وجود نتیجه لازم را نگرفتند و دل هواداران‌شان را سوزانده‌اند.

چرا به‌نظر رقبا این‌طور می‌آید که پرسپولیس از جایی حمایت می‌شود؟

گفتم که با این حرف‌ها می‌خواهند ناکامی‌های خود را توجیه کنند، وگرنه همه می‌دانند که وضعیت مالی پرسپولیس اصلا خوب نیست. داخل پرسپولیس خودش را می‌سوزاند و بیرونش بقیه را. الان می‌گویند منابع مالی برای هر دو تیم یکی بوده است، اما بازیکنان پرسپولیس با درآمد کمتر با هم متحد و همدل عمل کرده و خود را به پنجمین قهرمانی نزدیک کرده‌اند.

بازی با تراکتور را چطور ارزیابی می‌کنید؟!

تراکتور حریف بسیار خوبی است. بازیکنان خیلی خوبی هم دارد. پس قطعا حریف ساده‌ای برای پرسپولیس نیست. اما اگر پرسپولیس مثل بازی با ماشین‌سازی با دو مهاجم به میدان برود قطعا این تیم هم به سرنوشت ماشین‌سازی دچار می‌شود و بازنده میدان خواهد بود. پرسپولیس اگر می‌تواند از آل‌کثیر استفاده کند بهتر است او را کنار مغانلو قرار دهد و اگر نه عبدی برای این بازی مهره بسیار ارزشمندی است. این بازیکن جوان نشان داده که به‌خوبی می‌تواند از موقعیت‌هایش استفاده کند و تیم را به گل برساند. یحیی استرس و احتیاط را کنار بگذارد، پرسپولیس روز بسیار خوبی را مقابل تراکتورسازی سپری می‌کند. باید پرس را از دفاع حریف شروع کنند و اجازه خودنمایی به حریف ندهند.

و نظرتان درمورد عملکرد تیم مدیریتی پرسپولیس؟

سمیعی با اینکه مدیر حراستی است، اما یک بچه مسلمان واقعی بوده و یک پرسپولیسی عاشق و واقعی است. او را به‌خوبی می‌شناسم. می‌دانم همه زحمت خود را برای حل مشکلات پرسپولیس کشیده است. فقط از او یک خواهش دارم. لطفا جلوی سخنگوی باشگاه خود را در فضای مجازی بگیرد و اجازه ندهد اینقدر مصاحبه کرده و پیام منتشر کند که آرامش را از پرسپولیس می‌گیرد. اگر پرسپولیسی هستیم نباید آرامش را از تیم بگیریم. این صحبت‌ها کمکی به پرسپولیس نمی‌کند. بگذارند این دو بازی هم تمام شود و پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد تا خیال هواداران تیم راحت شود، بعد هرچه دلشان خواست مصاحبه کنند!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2