فقط «دینامیت» کرونا را شکست داد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۶۱۴
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
۱۸۴۴
تحلیل آمار فروش 7 فیلم کمدی اکران‌شده در دوران کرونا نشان می‌دهد تنها فیلم تازه پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر نمایش موفقی داشته است.

خراسان: همزمان با شیوع کرونا، سینماها رونق قبلی خود را از دست دادند. موج‌های کرونا و ایجاد محدودیت‌ها نیز تعطیلی‌های طولانی‌مدت را به سینما تحمیل کردند و فیلم‌ها فروش خوبی در گیشه نداشتند. آثار کمدی که تقریبا همیشه مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گرفتند، در گیشه ناکام ماندند و چندان دیده نشدند.

اکنون پس از مدتی سوت‌وکور بودن سینماها، فیلم کمدی «دینامیت» موفق شده تماشاگران زیادی را به سینماها بکشاند و با توجه به اوضاع بحرانی فعلی، فروش بالایی داشته باشد. «دینامیت» از کدام فیلم‌های کمدی سبقت گرفته و نسبت به آن‌ها چه اندازه فروش بیشتری داشته است؟

آقای سانسور

یکی از آثار کمدی که با تاخیر طولانی، در دوران شیوع کرونا به اکران رسید «آقای سانسور» ساخته علی جبارزاده است. این فیلم سال 96 ساخته شده و تا سال گذشته اکران نشده بود. نمایش «آقای سانسور» اواخر شهریور سال گذشته آغاز شد. این فیلم در گیشه تقریبا یک میلیارد و 237 میلیون تومان فروخت و پس از مدتی در سینمای آنلاین نیز اکران شد.

فقط «دینامیت» کرونا را شکست داد

«آقای سانسور» در مجموع در اکران عمومی و اکران آنلاین به رقم حدود 3 میلیارد تومان فروش دست یافت. این میزان فروش برای این فیلم شکست محسوب نمی‌شود، اما رقم زیادی هم نیست. بهرام افشاری که این روزها دوران محبوبیت خود را می‌گذراند، ستاره «آقای سانسور» بود و محمدرضا فروتن، بهاره رهنما، بهنوش بختیاری و محمود پاک‌نیت از دیگر بازیگران آن بودند.

دینامیت

فیلم «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی سال 97 ساخته شد، اما اکران نشد. پس از رفع موانع نیز شیوع کرونا باعث شد اطیابی که روی فروش بسیار بالای فیلمش حساب ویژه‌ای باز کرده بود، حاضر نشود آن را در اوضاع فعلی اکران کند. پس از تداوم وضعیت بحرانی، در نهایت «دینامیت» پس از سه سال در دوران شیوع کرونا رنگ پرده را دید. این فیلم در کمتر از یک ماه، موفق شده حدود 5 میلیارد و 486 میلیون تومان بفروشد و در میان فیلم‌های کمدی که در دوران کرونا اکران شدند، به بالاترین فروش دست یابد. بی‌شک حضور ستاره‌های کمدی پرطرفدار مانند پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر در استقبال از این فیلم تاثیرگذار بوده است و با ادامه نمایش فیلم و بعدتر اکران در سینمای آنلاین، فروش بالاتری هم نصیب «دینامیت» خواهد شد.

پیشی میشی

به طور کلی در وضعیت عادی، فیلم‌هایی که ویژه مخاطبان کودک و نوجوان ساخته می‌شوند، فروش عجیب و غریبی در گیشه ندارند و خطر سرایت ویروس کرونا هم فروش این آثار را سخت‌تر کرده است. فیلم کمدی «پیشی میشی» به کارگردانی حسین قناعت یکی از آثار کودک و نوجوان بود که اوایل مهرماه سال 99 اکران شد. این فیلم تحت تاثیر شیوع کرونا، در سینماها به فروش 500 میلیون تومانی هم نرسید و تنها 358 میلیون تومان فروخت. «پیشی میشی» نوروز امسال به صورت آنلاین در سرویس‌های وی‌اودی نمایش داده شد. هرچند که این فیلم با بازی رضا شفیعی جم، بهاره رهنما، ارژنگ امیرفضلی، نفیسه روشن و یوسف صیادی جزو شانس‌های گیشه به حساب نمی‌آمد، اما بی‌شک شیوع کرونا هم به دیده نشدن آن ضربه زد.

تکخال

فیلم «تکخال» به کارگردانی مجید مافی جزو فیلم‌های اکران نوروز بود که از 27 اسفند 99 روی پرده سینما رفت. این فیلم همزمان با اکران در سالن‌های سینما، از 17 تیرماه در سینمای آنلاین هم اکران شد و این روزها در پلتفرم فیلیمو و نماوا در حال نمایش است. «تکخال» 954 میلیون تومان فروخت و احتمالا در سینمای آنلاین نیز این میزان فروش را خواهد داشت.

فروش 2 یا 3 میلیاردی در سالن سینما و سینمای آنلاین فروش بالایی برای یک فیلم کمدی نیست، بنابراین «تکخال» هم جزو آثاری است که احتمالا فروش چندان بالایی نخواهد داشت. بازیگرانی که بیشتر با آثار تجاری آن‌ها را روی پرده دیده‌ایم مانند سحر قریشی، یوسف تیموری و پوریا پورسرخ در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

خوب بد جلف 2: ارتش سری

فیلم «خوب بد جلف: ارتش سری» ساخته پیمان قاسم خانی پس از رونمایی در جشنواره فجر، اواخر بهمن 98 در آستانه نوروز اکران شد و پیش‌بینی می‌شد گیشه خوبی داشته باشد، اما نمایش آن تقریبا با شیوع کرونا همزمان شد و این فیلم شاید کمتر از دیگر آثار، اما در هر صورت از بحران کرونا بی‌نصیب نماند.

«ارتش سری» توانست یک میلیارد و 571 میلیون تومان بلیت بفروشد. این فیلم در سینمای آنلاین فروش بسیار خوبی داشت و تقریبا به فروش 4 میلیارد و 200 میلیون تومانی دست یافت. «ارتش سری» تا پیش از اکران آنلاین «شنای پروانه» رکورددار فروش بود. با این که فیلم فروش نسبتا مناسبی داشت، اما «دینامیت» با احتساب فروش سالن‌های سینما و اکران آنلاین، فروش بسیار بالاتری خواهد داشت.

زن‌ها فرشته‌اند 2

قسمت دوم فیلم «زن‌ها فرشته‌اند» به کارگردانی آرش معیریان سال 98 با بازیگران جدید و قصه‌ای بی‌ارتباط به قسمت اول فیلم، جلوی دوربین رفت. این فیلم تیر سال گذشته در سینماها اکران شد و حدود 758 میلیون تومان فروخت. «زن‌ها فرشته‌اند 2» در سینمای آنلاین یک میلیارد و 567 میلیون تومان فروش داشت و نسبت به اکران عمومی در سینماها، نمایش بهتری را تجربه کرد، اما روی هم رفته به فروش بالایی دست پیدا نکرد.

علاوه بر تغییر گروه بازیگران قسمت اول فیلم، محمدرضا شریفی‌نیا، سحر قریشی، نیوشا ضیغمی و علی صادقی چهره‌هایی نیستند که بتوانند مخاطبان را در وضعیت فعلی به سینما بکشانند، بنابراین فروش متوسط فیلم دور از انتظار نبود.

هفته‌ای یک بار آدم باش

فیلم «هفته‌ای یک بار آدم باش» کاری از شهرام شاه‌حسینی در سکوت خبری ساخته شده بود و پیش از نوروز امسال، نامش در میان فیلم‌های اکران نوروزی دیده شد. این فیلم که اکنون نیز روی پرده سینماهاست، از 27 اسفند 99 نمایش داده شد و تا به حال یک میلیارد و 351 میلیون تومان فروخته است که رقم بالایی نیست.

احتمالا این فیلم به بهانه ستاره پرطرفدارش یعنی پژمان جمشیدی، در سینمای آنلاین فروش کمی نخواهد داشت و در نتیجه فروش متوسطی برای آن ثبت خواهد شد. پژمان جمشیدی با «دینامیت» حضور موفق‌تری در گیشه داشته است. پژمان بازغی، رعنا آزادی‌ور و علیرضا استادی از دیگر بازیگران «هفته‌ای یک بار آدم باش» هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر