روز تاریک فوتبال خوزستان؛ اخلاق گم شد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۶۴۳
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
۱۴۰۳
دربی فوتبال خوزستان بین دو تیم فولاد و نفت آبادان، شبی پر از تنش و همراه با بی‌اخلاقی را در کارنامه فوتبال ایران ثبت کرد.

ایسنا: تیم‌های فولاد و نفت آبادان در یک هفته مانده به پایان فصل بیستم لیگ برتر در اهواز رو در روی هم قرار گرفتند، دیداری که از همان ابتدا با حاشیه‌هایی همراه بود؛ از دیدار نکردن مرسوم مربیان پیش از آغاز بازی تا حاشیه‌ها و درگیری‌های فراوان بین نیمکت دو تیم که باعث شد، علاقه‌مندان به فوتبال یادشان برود به تماشای فوتبال نشسته‌اند.

از دیرباز تاکنون در بین تمام رشته‌های ورزشی، فوتبال از جایگاه ویژه‌تری در بین خانواده و جامعه برخوردار بوده است و این جایگاه حتی به جایی می‌رسد که نسل جوان در نوع پوشش و رفتار خود از فوتبالیست‌ها و شخصیت‌های مورد علاقه خود در فوتبال، الگوبرداری می‌کند. فوتبالی که علی‌رغم اینکه وجه اشتراک تمام مردم است، مدت‌ها است، دیگر نه تنها الگوی خوبی برای جوانان و نوجوانان نیست و خانواده‌ها را نیز نگران کرده است، بلکه با بی‌اخلاقی‌هایی که درون آن رخ می‌دهد، از اصل خود فاصله گرفته است. مثل آن چه شب گذشته در دربی فوتبال خوزستان بین دو تیم فولاد و نفت آبادان رخ داد.

در این بازی آن قدر حاشیه، درگیری و تنش بین نیمکت‌های دو تیم زیاد بود، که احتمالا حتی هواداران فولاد نیز یادشان رفت که تیم‌شان برنده شده است و باید شاد باشند. دیداری که دائما کادرفنی دو تیم فولاد و نفت آبادان باهم درگیر بودند و عصبانیتی که به زمین هم کشیده شد تا شاید بازیکنان دو تیم هم نتوانند صد درصد خود باشند.

اما آن جایی این تنش‌ها قابل تامل و تاسف بار می‌شود که در ورزش و فوتبال، ایرانی‌ها همیشه مدعی اخلاق مداری و فرهنگ‌ بوده‌اند، اما در دربی فوتبال خوزستان، حرف‌ها و الفاظی بین کادرفنی دو تیم رد و بدل شد که جزو ادبیات فوتبال و اخلاق حرفه‌ای نبود. اتفاقاتی که نشان داد، اخلاق‌مداری رنگ باخته است و فوتبال دیگر جذابیت خاص خود را ندارد.

در سال‌های اخیر آن قدر بی‌اخلاقی در بخش‌های مختلف فوتبال ریشه دوانده است که حالا ایجاد تنش و درگیری روی نیمکت‌ها، به امری طبیعی و حتی به عنوان برگ برنده برای رسیدن به امتیاز تبدیل شده است اما برای این ضعف فرهنگی، متولیان امر باید کاری کنند تا مردم بیش از این با خلق صحنه‌های زشت از بی‌اخلاقی -به جای تماشای یک فوتبال تاکتیکی و تکنیکی-، از تماشای فوتبال دلزده نشوند.

با بیشتر شدن بی‌اخلاقی‌ها در فوتبال، این جمله تداعی می‌شود که "در ایران تنها شماره پیراهن فوتبالیست‌هایمان لاتین شده است" و حتی به نظر می‌رسد که باشگاه‌ها از اصل "فرهنگی – ورزشی" خود دور شده‌اند و حتی نظارت فرهنگی نیز بر این فوتبال و باشگاه‌ها نیست. در روزهایی که عوامل بسیاری چهره فوتبال ایران را زشت جلوه می‌دهند، به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی چرایی این همه بی‌اخلاقی باشد؛ از موضوع بحث برانگیز تبانی‌ها تا این همه تنش روی نیمکت تیم‌ها. شاید برخورد قاطعانه‌تر و در نظر گرفتن جرائم سنگین در برخورد با خاطیان، بتواند ابزاری برای جلوگیری از ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ریشه دوانده بی‌اخلاقی در فوتبال باشد.

باید به مربیان و فوتبالیست‌ها گفت، دستمزدهای نجومی گوشت شود به تن‌تان اما لطفا "اخلاق"، اصل واقعی و حقیقی این ورزش را زیر سوال نبردید، بی‌اخلاقی را ترویج ندهید و اجازه دهید حداقل مردم استان‌هایی که فوتبال تنها دلخوشی‌شان است، از این فوتبال برای ۹۰ دقیقه شاد بودن و کنار هم بودن، لذت ببرند. پس لطفا "فوتبال"، وجه اشتراک بیشتر این مردم را از آن‌ها نگیرید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر