اعتراضات برای اصل نظام خطرناک است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۰۰۴
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
۲۱۷۱
نماینده تبریز می‌گویددولت کنونی در موضوع گرانی بنزین قصدش کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس بود و اکنون هم می‌خواهد بگوید دولتی با مشارکت پایین و مشروعیتی به مراتب کمتر از ما می‌خواهد کار را دست بگیرد.

رویداد 24: نماینده تبریز می‌گویددولت کنونی در موضوع گرانی بنزین قصدش کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس بود و اکنون هم می‌خواهد بگوید دولتی با مشارکت پایین و مشروعیتی به مراتب کمتر از ما می‌خواهد کار را دست بگیرد.

کشور شرایط نامساعدی را سپری می کند، سلسله اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف در واکنش به بی آبی و بی برقی و بی کفایتی مدیران، طی یک ماه گذشته کشور را فراگرفته بود و به یک باره در میانه این ناآرامی‌ها، موضوع طرح صیانت از فضای مجازی، آتش نارضایتی‌ها را شعله ور کرد. مجلس اصولگرا در حالی طرح صیانت از فضای مجازی یا به عبارت دیگر محدودیت اینترنت و فضای مجازی را تایید کرد که بخش اعظمی از جامعه با آن مخالف است.

برخی از اعضای مجلس یک دست اصولگرا اما روایت متفاوتی از آنچه در کشور می‌گذرد ارائه می‌کنند و دولت را مسبب اصلی اعتراضات و گسترش نارضایتی‌ها در کشور خوانده و می‌گویند دولت حسن روحانی به دنبال تخریب چهره ابراهیم رئیسی در آستانه تشکیل دولت جدید است. احمد علیرضابیگی نماینده تبریز می‌گوید: این نوع اعتراضات آن هم در آستانه انتقال قدرت، شرایط را برای کشور بیش از پیش حساس کرده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس در گفتگو با رویداد۲۴ در این باره گفت: جمعیت قابل ملاحظه‌ای از مردم در انتخابات ریاست جمهوری خردادماه شرکت نکردند و از طرفی آرای باطله رقیب رییس جمهور منتخب بود. به عبارتی ۳۰ درصد کل مردم ایران به آقای رئیسی رای دادند و اتفاقات حاصل از عدم‌ شکوه انتخابات ریاست جمهوری وضعیت ویژه‌ای را برای ایران به وجود آورده است.

این چهره اصولگرا تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد جامعه یا در انتخابات شرکت نکردند یا رای‌شان بی‌نظری را نشان داده است، یعنی آن‌ها خود را شریک دولت نمی‌دانند و از این‌رو در روز‌های حادثه که باید از دولت حمایت کنند در صحنه حاضر نمی‌شوند. همین فقدان مسئولیت توسط بخش عمده‌ای از جامعه خطرات بسیاری را برای کشور که در برابر تهدید بیگانگان است، ایجاد کرده.

دولت به دنبال ایجاد ناامنی و نارضایتی در کشور است

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور تصریح کرد: از طرفی غربی‌ها ایران را تحت فشار گذاشتند که به مذاکرات برگردد و کمک کند تا توافقی که خواسته آن‌ها است انجام شود و از سوی دیگر، نحوه مدیریت کشور از سوی دولت نشان از این دارد که خریدار ناامنی و نارضایتی در داخل است و این دو رویکرد و نگاه، کار را برای اداره کشور سخت کرده است.

علیرضابیگی اظهار داشت: برخی به من می‎گویند چرا دولت خواهان ناامنی و نارضایتی است؟ جواب ساده است، دولت کنونی در موضوع گرانی بنزین قصدش کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس بود و اکنون هم می‌خواهد بگوید دولتی با مشارکت پایین و مشروعیتی به مراتب کمتر از ما می‌خواهد کار را دست بگیرد. این‌گونه نیت‌ها در همین ناآرامی‌ها به سرانجام می‌رسد. البته این را هم بگویم که همه مشکلات کشور مربوط به این نگاه دولتمردان نیست و این رویکرد بخشی از بحران را شکل داده است.

وی یادآور شد: مردم حق دارند به وضعیت موجود اعتراض کنند و این را بسیاری از افراد حاضر در حاکمیت از جمله رهبر انقلاب قبول دارند. ایشان گفتند مردم حق دارند اعتراض کنند و این وضعیت حاصل ناکارآمدی و ناتوانی‌های رخ داده است.

این نماینده تبریز افزود: هیچ‌کس حق ندارد مردم معترض را عصبانی کند، زیرا محصول این خشونت دستاوردی را به بار می‌آورد که غربی‌ها دنبال می‌کنند «پروژه کشته‌سازی». یعنی عملکرد اشتباه ما در داخل نه تنها وضع را پیچیده‌تر می‌کند، بلکه کمکی هم به غربی‌ها در ادامه پروژه‌شان می‌شود.

اعتراضات برای اصل نظام خطرناک است

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در پایان خاطرنشان کرد: منتقد عملکرد وزیر کشور در زمان حوادث آبان ۹۸ بودم، زیرا وزارت کشور دستور تیر مستقیم را صادر کرد اما در ناارامی‌ها اخیر از آن‌ها خواسته شده که بیش از پیش با معترضان مدارا کنند.

وی افزود: از طرفی برخی هم به صورت نفوذی وارد اعتراضات مردم شدند و قصد دارند نیت خود را دنبال و اعتراض مردم را لکه‌دار کنند، از این‌رو با برخی شعار‌های ساختارشکنانه روبرو شدیم. در کل این‌دست اعتراضات برای اصل نظام خطرناک است و هیمنه کشور را به مخاطره می‌اندازد. همچنین این اتفاقات، بازتاب بدی از ایران در رسانه‌های بین‌المللی به جا خواهد گذاشت که قابل تامل است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر