از کولاکوویچ تا آلکنو؛ یک سال بیهودگی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۵۲۶
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
۱۰۷۴
آن شکست‌های شکننده تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ ریمینی نمی‌توانست زمینه‌ساز یک شگفتی در المپیک توکیو باشد.

فرشاد کاس‌نژاد در ایران ورزشی نوشت: آن شکست‌های شکننده تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ ریمینی نمی‌توانست زمینه‌ساز یک شگفتی در المپیک توکیو باشد. این حرف‌ها که لیگ ملت‌ها تمرین برای المپیک است، کاش خریداری نداشت و از ناکامی در لیگ ملت‌ها به معنا و پیام دقیق‌تری از وضعیت می‌رسیدیم.

تیم ملی والیبال وقتی شانس موفقیت و درخشش و خلق شگفتی و هر چه را در لیگ ملت‌ها و المپیک از دست داد که یک سال را بدون مربی گذراند و منتظر نشست تا لیگ روسیه تمام شود و ولادیمیر آلکنو به ایران بیاید.

در آن یک سال که بیهوده گذشت، فدراسیون والیبال دچار این تصور بود که زیرکانه در تعطیلی بازی‌های ملی از پرداخت دستمزد مربی خلاص شده است اما آلکنو وقتی کارش را در تیم ملی شروع کرد که فاصله کوتاهی تا لیگ ملت‌ها داشت. او لیگ ملت‌ها را فدای المپیک کرد و تصمیم گرفت از لیگ ملت‌ها برای تدارکات المپیک استفاده کند اما این اشتباه بزرگی بود که مرتکب شد و جز تمرین ناکامی نتیجه دیگری برای والیبال ایران نداشت.

ولادیمیر آلکنو در موقعیتی که تصمیم داشت تغییراتی در چهره تیم ملی پدید بیاورد، همواره درگیر بازی‌ها بود و در اوج رقابت در لیگ ملت‌ها و المپیک نمی‌توان مشغول تیم‌سازی بود. زمینه‌های ساختن این تیم باید در آن یک سالی ایجاد می‌شد که تیم ملی بدون مربی گذراند.

والیبال ایران از ستاره‌های دیرپا تا جوانان تازه‌وارد نیروی انسانی شاخصی داشت که بتواند در لیگ ملت‌های ریمینی و المپیک توکیو بدرخشد و پروازهایش بلندتر از گذشته باشد اما برای این پرواز خبری از برنامه بلندمدت نبود، بلکه این تیم می‌خواست طی چند ماه ساخته شود و بزرگترین بازی‌ها را ببرد و شگفتی بسازد اما نه تنها خلق شگفتی در این فرصت کوتاه ممکن نبود بلکه بدترین نتایج در لیگ ملت‌ها و المپیک رقم خورد.

حذف زودهنگام در مرحله مقدماتی المپیک حسرت بزرگی را برای والیبال ایران ساخت. باورش آسان نیست که نسلی فوق‌العاده از والیبال ایران اینچنین در لیگ ملت‌ها و المپیک بازنده میدان‌ها باشد. این تمام چیزی نیست که والیبال ایران می‌توانست به دست بیاورد. از این منظر که توقعات از این تیم و از این نسل و از آلکنو بیشتر بود، نتایج المپیک ناامیدکننده جلوه می‌یابد.

آلکنو یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تیم ملی والیبال ایران بود، یک مربی کارکشته که اگر در فرصتی کافی با تیم ملی ایران بود، شاید در لیگ ملت‌ها و المپیک تیم موفقی برای ایران می‌ساخت اما فدراسیون والیبال خیال می‌کرد فقط برای مسابقات مربی می‌خواهد. مربی تیم ملی در والیبال ایران طی دوره‌ای طولانی، در اردوها و بازی‌های تدارکاتی و با شناخت دقیق از بازیکنان می‌تواند بهترین تیمش را بسازد، نه فقط در کوران مسابقات و درگیری در سخت‌ترین بازی‌ها. فدراسیون والیبال اما از جدایی غیرمنتظره ایگور کولاکوویچ تا شروع به کار ولادیمیر آلکنو، تیم ملی را در وقفه‌ای نزدیک به یک سال رها کرد. رها کردن یک تیم نمی‌تواند هیچ عواقبی نداشته باشد. لیگ ملت‌ها و المپیک نتیجه آن رفتار با تیم ملی را به رخ والیبال ایران کشید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر