پاکدامن: شرمنده عادل فردوسی‌پور شدم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۶۸۸
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
۱۹۳۹
شمشیرباز المپیکی ایران معتقد است اجازه نمی‌دهند تا آن‌ها در مسابقات المیپک به مدال برسند از همین رو ناداوری‌های رخ می‌دهد.

ایلنا: علی پاکدامن شمشیرباز تیم ملی ایران اگرچه در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو نتوانست به مدال برسد اما عملکرد قابل توجه او مخصوصا در دیدار تیمی ایران و ایتالیا باعث شد تا علاقه‌مندان به ورزش در ایران نگاه ویژه ای به این ورزشکار ایرانی داشته باشند. به همین خاطر مصاحبه ای با وی داشته ایم که در ادامه آن را خواهیم خواند.

از تجربه حضور در المیپک بگوید؟

مسابقات المپیک با تمامی رقابت‌ها فرق دارد. بالاخره تمامی تیم ها از همین لحظه که من با شما در حال صحبت کردن هستم برای ۴ سال آینده خود برنامه ریزی می‌کنند و در ادامه کار و تلاش می‌کنند چرا که برگزاری این مسابقات به صورت هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود و جشنواره ورزشی جهانی‌ست و کسب مدال آن برای کشورها مهم است همین اولویت بندی ها این مسابقات را خاص کرده است.

از عملکرد خودت راضی هستی؟

در بخش انفرادی عملکرد بدی نداشتم در بازی سوم خود واقعا سمت و سوی بازی به سمتی رفت که به من اجازه داده نشد تا بازی کنم. در بازی تیمی با ایتالیا واقعا یک بازی خوب بود و حیف شد واقعا نتوانستم بازی را برگردانم. از داوری هم چه می‌توان گفت چون ایران کرسی جهانی در شمشیربازی ندارد و چون قرار نیست ما در این رشته مدال بگیریم به راحتی ما را در مسابقات اذیت می‌کنند. شاید در مسابقات جام جهانی و قهرمانی جهان امتیاز ضربات ما را بدهند اما در المپیک این کار را نمی‌کنند.

میتوانستیم ایتالیا را شکست دهیم؟

من قبول دارم داور مسابقه حق ما را خورد و امتیاز را به حریف داد اما من با توجه به اینکه نفر آخر در این بازی حساس بودم مسئولیت به گردن من بود و من نباید اشتباه می‌کردم. وقتی داوری اینگونه بود نباید اجازه می‌دادم تا کار به جای برسد تا داور تعیین کننده نتیجه بازی باشد. من باید درنگ می‌کردم و بعد از دفاع ضربه را می‌زدم تا کار تمام شود. هر چقدر که می‌گذرد بیشتر حسرت می‌خورم.

اما شما دو بار عقب افتادگی و نتیجه بازی را جبران کردید!

این برای من افتخاری بزرگ بود که به عنوان نفر آخر بازی کردم. من جور کسی را نکشیدم بازی تیمی همین است دیگر. من در دومین بازی خود نیز خوب نبودم و ما باید به یکدیگر کمک کنیم تا به موفقیت برسیم. تنها از این موضوع ناراحت هستم که تلاش من و سایر بچه ها و مخصوصا آقای فخری در این مسابقات نتیجه نداد و شرمنده مردم شدم. قبل از اعزام به توکیو با بچه ها به حرم امام رضا رفتم و از ایشان خواستم اگر لایق گرفتن مدال هستم آن را نصیب من بکند و اگر نه حداقل عزتم حفظ شود.

علی پاکدامن برای المپیک پاریس برنامه‌ای دارد؟

بله، از امروز همه تلاش خود را خواهم کرد تا در المپیک بعدی هر چه که دارم و ندارم را بذارم تا بتوانم به مدال المپیک برسم و این افتخار را برای کشور خود به ارمغان بیاورم. باید از وزرات ورزش و کمیته ملی المپیک و شخص آقای صالحی امیری و سلطانی فر تشکر کنم که به خوبی ما را حمایت کردند و از نظر امکانات هیچ چیزی کم نداشتیم و شرایط خوبی داشتیم و فقط شرمنده مردمو کسانی شدیم که برای ما زحمت کشیدند و ما نتوانستم محبت آنها را جبران کنیم. برای کاروان ایران در مسابقات المپیک آرزوی موفقیت دارم خوشحال هستم که کشتی گیران عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند امیدوار هستم که بتوانند در ادامه رقابت‌ها موفق باشند و به مدال برسند. در انتها نیز باید یک تشکر ویژه از عادل فردوسی پور بکنم که بنده را قابل دانستند و دو مرتبه به من پیام دادند و به من روحیه دادند که من شرمنده ایشان نیز شدم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر