پُتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۷۱۲
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
۲۱۵۶
شرایط رمز ارزها در دولت آمریکا بسیار نامساعد شده است. در سال‌های اخیر، خطر قانونگذاری‌های سختگیرانه مانند یک پتک آماده فرود آمدن، بر روی صنعت رمز ارزها سایه انداخته است. اما اکنون این پتک به صورت یک لایحه زیرساختی در مجلس سنای آمریکا در حال تصویب شدن است.

مجله فراز: شرایط رمز ارزها در دولت آمریکا بسیار نامساعد شده است. در سال‌های اخیر، خطر قانونگذاری‌های سختگیرانه مانند یک پتک آماده فرود آمدن، بر روی صنعت رمز ارزها سایه انداخته است. اما اکنون این پتک به صورت یک لایحه زیرساختی در مجلس سنای آمریکا در حال تصویب شدن است.

جیک چروینسکی، یکی از طرفداران رمز ارزها می‌گوید این لایحه ۵۵۰ میلیارد دلاری که اساسا در خصوص جاده‌ها و پل‌ها است، به چه شکلی می‌تواند شرکت‌های رمز ارز آمریکایی را تهدید کند. در این لایحه آمده است که ۲۸ میلیارد دلار از تحت فشار قرار دادن کارگزاری‌های رمزارز به دست می‌آید.

پُتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها

مشکل اینجاست که در این لایحه، اصطلاح کارگزاری که معمولا برای شرکت‌هایی نظیر کوین‌بیس و رابین هود استفاده می‌شود، به تمام کسب‌وکارهای در ارتباط با رمزارز اطلاق شده است. طبق گفته چروینسکی، این تعریف از اصطلاح کارگزاری آنچنان گسترده و فراگیر است که تقریبا می‌تواند شامل تمام عوامل اقتصادی در صنعت رمزارز آمریکا شود.

اصطلاح جامع کارگزاری می‌تواند ماینرها، استارت‌آپ‌های دیفای و سایر افراد و شرکت‌هایی که مشتریان خود را ثبت می‌کنند شامل شود. موضوعی که تقریبا در بعضی موارد غیرممکن به نظر می‌رسد. در نتیجه صنعت رمزارز آمریکا در همان جایگاهی قرار می‌گیرد که صنعت شرط‌بندی در یک دهه قبل قرار داشت. به زعم قانونگذاران، شرکت‌های مرتبط با رمزارز به نظر مجرم و ثروتمند می‌آیند. به همین علت، آنها هدف خوبی برای کسب درآمد هستند. البته تفاوت در این است که رمز ارز نوع جدیدی از جرم که باید مالیات‌گذاری شود، نیست بلکه یک فناوری همانند اینترنت است که می‌تواند دنیا را تغییر دهد.

البته این موضوع صحیح است که این عرصه می‌تواند اقدامات مخربی را امکان‌پذیر سازد، اما اینترنت نیز چنین شرایطی دارد و قانون‌گذاران آمریکا تصمیم گرفتند به جای ممنوعیت و حذف آن از کشور، قوانین مناسبی برای آن اتخاذ کنند. مسأله دیگر، مالیات ۲۸ میلیارد دلاری است که صنعت رمزارز قرار است فراهم کند.

سنا چگونه به این رقم دست یافته است؟

هیچکس نمی‌داند، اما مسأله این نیست. موضوع این است که کنگره به دنبال روشی برای پرداخت هزینه جاده‌ها و پل‌ها است و مالیات گرفتن از کارگزاری‌های رمزارز روشی بسیار خوب برای آنها است.اما اگر فکر می‌کنید که این موضوع فقط یک قانونگذاری دیگر است که هرگز رخ نمی‌دهد، در اشتباهید.

نظارت بر کارگزاری‌های رمزارز بخشی از بسته ۵۵۰ میلیارد دلاری است که در آستانه تصویب شدن قرار دارد و بایدن نیز در صدد آن است تا در سال اول ریاست جمهوری خود به این دستاورد مهم دست پیدا کند.

اگر صنعت رمز ارز ها می‌بایست قربانی تصویب این لایحه شود، برای افراد حاضر در دولت اصلا مهم نیست. این موضوع فقط متوجه مقامات و مسئولان انتخاب شده آمریکا نیست، بلکه صنعت ارزهای دیجیتال نیز در این زمینه مسئول است.

در سال‌های گذشته، افراد پیشگام در عرصه رمزارزها خود را بیش از حد ثروتمند یا خونسرد نشان داده‌اند، به طوری که آسیبی از سمت دولت نمی‌تواند به آنها برساند. اکنون این موضوع به ضرر آنها تمام می‌شود. در این میان، چندین شرکت که اقدامات مهمی در جهت کمک به ایجاد و کسب سرمایه سیاسی کرده‌ بودند به عنوان شرکت‌های متمرکز شناخته شده و از این صنعت کنار گذاشته شده‌اند. این اتفاق برای یونی‌سواپ که احتمالا نوید بخش‌ترین پروژه دیفای بود، رخ داد.

در حال حاضر همه چیز علیه صنعت رمز ارز نیست و این حوزه همه چیز را از دست نداده است. یکی از افراد حاضر در دولت گفته است که این صنعت به طور بی‌سابقه‌ای فعال شده است و احزاب مختلف، اختلافات را کنار گذاشته‌اند تا با تهدید مشترک مبارزه کنند. اما وی افزود که دیگر کاری از دست ما برنمی‌آید زیرا دموکرات‌ها تا ماه آگوست این لایحه را تصویب خواهند کرد. نکته جالب این است که بهترین امید صنعت رمز ارز می‌تواند سایر دموکرات‌ها باشد که در صورت عدم تصویب لایحه برای احزاب چپ، تهدید به کنار گذاشتن این لایحه کرده‌اند. با توجه به عدم مخالفت حزب دموکرات، بهترین امید صنعت رمز ارزها تغییر تعریف از اصطلاح کارگزاری قبل از پیشروی و تصویب این لایحه است.

چروینسکی خاطرنشان کرد که گام بعدی مبارزه در دادگاه و کمک گرفتن از متحدان در کنگره است تا از بدترین بخش این لایحه که در سال ۲۰۲۳ اجرا و منجر به از بین رفتن صنعت رمزارزها می‌شود جلوگیری کنند.

در انتها می‌توان گفت این طوفان قانون‌گذاری سال‌ها است که در حال شکل‌گیری است. صنعت رمزارز باید اقدامات بیشتری در این خصوص انجام می‌داد و شاید اکنون دیگر دیر شده باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر