محاکمه مردی که به ‌خاطر سروصدا آدم کشت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۲۴۳۱
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
۲۳۶۳
با تأیید سلامت روان مردی که متهم است در یک درگیری کارگری را به ‌خاطر ایجاد سر‌و‌صدا به قتل رسانده است، متهم پای میز محاکمه ایستاد.

شرق: با تأیید سلامت روان مردی که متهم است در یک درگیری کارگری را به ‌خاطر ایجاد سر‌و‌صدا به قتل رسانده است، متهم پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش خبرنگار ما، این متهم دو سال قبل به‌ خاطر آوازخوانی و سر‌و‌صدای کارگر ساختمانی او را به قتل رسانده بود. هرچند بلافاصله مرد کارگر به بیمارستان منتقل شد اما ضربه آن‌قدر کاری بود که جانش را از دست داد.

از 24 آذر سال ۹۸ به‌ دنبال انتقال پیکر نیمه‌جان یک کارگر ساختمانی به نام اکبر به بیمارستانی در غرب تهران رسیدگی به این پرونده آغاز شد. مرد جوانی که وی را به بیمارستان منتقل کرده، مدعی بود اکبر از بالای ساختمان به پایین سقوط کرده است اما جای چاقوخوردگی روی پهلو و پیشانی او نمایان بود. به‌همین‌دلیل مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر در جریان قرار گرفتند.

اکبر تحت عمل جراحی قرار گرفت اما ساعتی بعد به‌ خاطر شدت خون‌ریزی تسلیم مرگ شد و مأموران پلیس برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتادند. با تحقیق پلیس از دوستان اکبر و همسایه‌ها مرد ۳۶ساله‌ای به نام مسعود به اتهام درگیری با کارگر ساختمانی ردیابی و بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. او گفت کارگر ساختمانی را به ‌خاطر سر‌و‌صدا و آوازخوانی کشته است.

این مرد در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت: کارگران در ساختمان روبه‌رویی خانه ما مشغول به کار بودند. آنها همیشه سروصدا می‌کردند. شب‌ها با صدای بلند آواز می‌خواندند و با هم شوخی می‌کردند. ظهرها هم همیشه صدای خنده‌شان به گوشم می‌رسید. خانواده‌ام در آسایش نبودند. به‌همین‌خاطر چند بار به آنها تذکر داده بودم اما بی‌اعتنا به تذکر من به سر‌و‌صداها ادامه می‌دادند.

متهم ادامه داد: آخرین بار اکبر را مقابل خانه دیدم و به او تذکر دادم اما وقتی به من بی‌اعتنایی کرد، با او درگیر شدم و در اوج عصبانیت چند ضربه چاقو به او زدم. همان موقع پدرم او را سوار ماشین کرد و به بیمارستان رساند. من واقعا قصد کشتن او را نداشتم و در اوج عصبانیت کنترلم را از دست دادم. سپس وکیل مسعود به دفاع پرداخت و گفت: موکلم به بیماری اعصاب و روان مبتلاست و به‌همین‌خاطر هم از خدمت سربازی معاف شده است. تقاضا دارم تا وی برای بررسی دقیق‌تر سلامت روان به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شود.

با این درخواست مسعود به کمیسیون پزشکی قانونی منتقل شد. کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کردند اگرچه او به اختلال اعصاب و روان مبتلاست اما این اختلال رافع مسئولیت کیفری نیست و او هنگام ارتکاب جرم جنون نداشته است. با این اظهارنظر مسعود بار دیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه وکیل اولیای‌دم درخواست قصاص متهم را مطرح کرد.

سپس متهم در جایگاه ویژه ‌ایستاد و گفت: کارگران ساختمانی همیشه سروصدا می‌کردند و آرامش را از من و خانواده‌ام گرفته بودند. چند بار به آ‌نها تذکر دادم اما بی‌فایده بود. آن روز برای خریدن نان از خانه بیرون رفته بودم که با اکبر روبه‌رو شدم و به او اعتراض کردم. من آن روز عصبانی بودم و کنترلی بر رفتار خودم نداشتم. به‌همین‌دلیل روی او چاقو کشیدم و ضربه‌ای به پهلو و پیشانی او زدم. وقتی کارگر جوان روی زمین افتاد، از ترسم به خانه خواهرم فرار کردم اما روز بعد بازداشت شدم.

وی ادامه داد: من از کودکی به بیماری اعصاب و روان مبتلا بودم و به‌همین‌دلیل از خدمت سربازی معاف شدم. باور کنید هنگامی که چاقو کشیدم قصد کشتن او را نداشتم. من متوجه نبودم چه کاری انجام می‌دهم. سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و از اولیای‌دم خواست تا با توجه به شرایط روحی و روانی متهم از قصاص گذشت کنند. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر