محاکمه مردی که به ‌خاطر سروصدا آدم کشت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۲۴۳۱
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
۲۴۰۸
با تأیید سلامت روان مردی که متهم است در یک درگیری کارگری را به ‌خاطر ایجاد سر‌و‌صدا به قتل رسانده است، متهم پای میز محاکمه ایستاد.

شرق: با تأیید سلامت روان مردی که متهم است در یک درگیری کارگری را به ‌خاطر ایجاد سر‌و‌صدا به قتل رسانده است، متهم پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش خبرنگار ما، این متهم دو سال قبل به‌ خاطر آوازخوانی و سر‌و‌صدای کارگر ساختمانی او را به قتل رسانده بود. هرچند بلافاصله مرد کارگر به بیمارستان منتقل شد اما ضربه آن‌قدر کاری بود که جانش را از دست داد.

از 24 آذر سال ۹۸ به‌ دنبال انتقال پیکر نیمه‌جان یک کارگر ساختمانی به نام اکبر به بیمارستانی در غرب تهران رسیدگی به این پرونده آغاز شد. مرد جوانی که وی را به بیمارستان منتقل کرده، مدعی بود اکبر از بالای ساختمان به پایین سقوط کرده است اما جای چاقوخوردگی روی پهلو و پیشانی او نمایان بود. به‌همین‌دلیل مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر در جریان قرار گرفتند.

اکبر تحت عمل جراحی قرار گرفت اما ساعتی بعد به‌ خاطر شدت خون‌ریزی تسلیم مرگ شد و مأموران پلیس برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتادند. با تحقیق پلیس از دوستان اکبر و همسایه‌ها مرد ۳۶ساله‌ای به نام مسعود به اتهام درگیری با کارگر ساختمانی ردیابی و بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. او گفت کارگر ساختمانی را به ‌خاطر سر‌و‌صدا و آوازخوانی کشته است.

این مرد در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت: کارگران در ساختمان روبه‌رویی خانه ما مشغول به کار بودند. آنها همیشه سروصدا می‌کردند. شب‌ها با صدای بلند آواز می‌خواندند و با هم شوخی می‌کردند. ظهرها هم همیشه صدای خنده‌شان به گوشم می‌رسید. خانواده‌ام در آسایش نبودند. به‌همین‌خاطر چند بار به آنها تذکر داده بودم اما بی‌اعتنا به تذکر من به سر‌و‌صداها ادامه می‌دادند.

متهم ادامه داد: آخرین بار اکبر را مقابل خانه دیدم و به او تذکر دادم اما وقتی به من بی‌اعتنایی کرد، با او درگیر شدم و در اوج عصبانیت چند ضربه چاقو به او زدم. همان موقع پدرم او را سوار ماشین کرد و به بیمارستان رساند. من واقعا قصد کشتن او را نداشتم و در اوج عصبانیت کنترلم را از دست دادم. سپس وکیل مسعود به دفاع پرداخت و گفت: موکلم به بیماری اعصاب و روان مبتلاست و به‌همین‌خاطر هم از خدمت سربازی معاف شده است. تقاضا دارم تا وی برای بررسی دقیق‌تر سلامت روان به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شود.

با این درخواست مسعود به کمیسیون پزشکی قانونی منتقل شد. کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کردند اگرچه او به اختلال اعصاب و روان مبتلاست اما این اختلال رافع مسئولیت کیفری نیست و او هنگام ارتکاب جرم جنون نداشته است. با این اظهارنظر مسعود بار دیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه وکیل اولیای‌دم درخواست قصاص متهم را مطرح کرد.

سپس متهم در جایگاه ویژه ‌ایستاد و گفت: کارگران ساختمانی همیشه سروصدا می‌کردند و آرامش را از من و خانواده‌ام گرفته بودند. چند بار به آ‌نها تذکر دادم اما بی‌فایده بود. آن روز برای خریدن نان از خانه بیرون رفته بودم که با اکبر روبه‌رو شدم و به او اعتراض کردم. من آن روز عصبانی بودم و کنترلی بر رفتار خودم نداشتم. به‌همین‌دلیل روی او چاقو کشیدم و ضربه‌ای به پهلو و پیشانی او زدم. وقتی کارگر جوان روی زمین افتاد، از ترسم به خانه خواهرم فرار کردم اما روز بعد بازداشت شدم.

وی ادامه داد: من از کودکی به بیماری اعصاب و روان مبتلا بودم و به‌همین‌دلیل از خدمت سربازی معاف شدم. باور کنید هنگامی که چاقو کشیدم قصد کشتن او را نداشتم. من متوجه نبودم چه کاری انجام می‌دهم. سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و از اولیای‌دم خواست تا با توجه به شرایط روحی و روانی متهم از قصاص گذشت کنند. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو